Jump to content



Recommended Posts

Παίδες σορρυ δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί κάπου ως πρόβλημα ή θέμα γενικότερα.

Τραβάω κάτι video με εκχυλίσεις καφέ ( για παράδειγμα το πιό πρόσφατο

)

Αυτό που έχω εντοπίσει με το Ν5 και είναι κάτι που δεν το είχε το Ν4 που επίσης έχω είναι οτι δεν κάνει καλό focus σε ας πούμε κοντινές αποστάσεις...

Υπάρχει κάποιο fix γι αυτό? Έχει αναφερθεί απο άλλους γενικότερα?

Για δοκίμασε εδώ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2516061

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδη πριν το πάρω είχα απογοητευτει με όσα ακουγα για την μπαταρία, τώρα που εχω στα χερια μου, και εχω απενεργοποιήσει google now, εχω 2g και γενικά με απλή χρήση αλλά και λίγο σκάλισμα σε εφαρμογες, το αποτελεσμα είναι αυτο

Screenshot_2014_02_06_11_45_08.png

image hosting above 5 mb

Link to comment
Share on other sites

Άμα έχει παντού WiFi ο άνθρωπος, τι να κάνει δηλαδή? :)

Btw, όποιος δεν έχει δοκιμάσει το GravityBox, δεν ξέρει τι χάνει...

Έχει ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ επιλογές, αφιερώστε του δέκα λεπτάκια να ψάξετε τις ρυθμίσεις του και θα βρείτε σίγουρα πολλές που θα σας βολέψουν. Και απ' ό,τι βλέπω δεν έχει κανένα απολύτως impact σε επιδόσεις και κατανάλωση μπαταρίας. :T:

Link to comment
Share on other sites

ειναι γελοιο να αγοραζει καποιος καινουργιο κινητο εν ετη 2014 και να το εχει 2g και χωρις δεδομενα ανοιχτα.

τι το πηρες το ρημαδι;

Υπάρχει μια νέα πρωτοποριακή τεχνολογία, ονομάζεται widget. Πατάς ένα κουμπάκι και ανοίγουν όλα, χωρίς να σου καταναλώνει δεδομένα και μπαταρία όταν δεν θέλεις.

Με την ίδια λογική κάποιοι όταν σταματούν για λίγο το αυτοκίνητο σβήνουν τη μηχανή, κάποιοι το αφήνουν στο ρελαντί. Είναι κάτι από τα δύο γελοίο?

Link to comment
Share on other sites

ειναι γελοιο να αγοραζει καποιος καινουργιο κινητο εν ετη 2014 και να το εχει 2g και χωρις δεδομενα ανοιχτα.

τι το πηρες το ρημαδι;

1) τα mail τα λαμβανεις και σε 2g μια χαρουλα,το 3g στην Ελλάδα συνήθως καταναλώνει πολυ περισσότερη μπαταρια,δεν εχουν ολοι note με μπαταρια 3000mah ...

2) υπάρχουν κάποιοι που επιβιώνουν και χωρις push mail ,απλα κάνουν sync οποτε θέλουν

3) τα ρημάδια κάνουν ενα εκατομμύριο πραγματα ,δεν τα έχουμε μονο για mail και fb ,οποτε δεν ειναι σε ολους απαραίτητη η διαρκής πρόσβαση στο ίντερνετ

4) πολλοι εχουν παντου wifi ,εκτος απο τη διαδρομή για κάπου

Εγω ειμαι παντου και παντα online ,αλλα η γενίκευση σου ειναι ....ατυχής ,να το πω με τακτ.

sent from mobile

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το γελοίο πήγαινε σε μένα ή και σε όποιον άλλο νομίζεις. Αλλά αν πήρες εσύ το δικό σου ρημάδι, για να είσαι στην δουλειά σου ή στο σπίτι σου και κλείνεις το γουιφι για να μπαίνεις με το 3g η το 4g, δεν ξέρω αν θα σε πω γελοίο αλλά σίγουρα έχεις πολύ πλάκα

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ειναι γελοιο να αγοραζει καποιος καινουργιο κινητο εν ετη 2014 και να το εχει 2g και χωρις δεδομενα ανοιχτα.

τι το πηρες το ρημαδι;

Είναι τουλάχιστον τραγικό να πιστεύει κάποιος ότι η χρήση που κάνει εκείνος είναι η αντιπροσωπευτική και οι υπόλοιποι χρησιμοποιούν το κινητό τους σαν κουδουνίστρες. Σοβαρέψου.

Link to comment
Share on other sites

εδώ και καιρό εχω θέμα με την οθόνη του nexus 5(black 16gb) μου (dead pixels)

και τελευταία μου κάνουν παράπονα για την ποιότητα της ομιλίας..(δεν με ακούνε καλά)

τέλος γενικά το κινητό δεν έχει το τέλειο σήμα(βέβαια να το συγκρίνω με το παλαιό 5ετές nokia n78 δεν ξέρω κατά πόσο είναι σωστό)

η παρτίδα είναι 311

οπότε καταφτάνουμε στην slightly off topic question

όταν μου το αγόρασε φίλος δεν μου έφερε κάποια απόδειξη μαζί με την συσκευή (το μόνο που έχω είναι ένα confirmation e-mail της παραγγελίας που έγινε στο όνομά του και προφανώς όλη την original συσκευασία)

μιας και πρέπει να το στείλω στο service.... γνωρίζει κάποιος αν τα nexus αγορασμένα απο playstore συνοδεύονται απο κάποια φυσική(ένα χαρτί δηλαδή) απόδειξη?

και εαν ναι ,εφόσον ο φίλος μου δεν την βρίσκει, αν υπάρχει τρόπος να πάρω ένα ψηφιακό αντίγραφό της να την τυπώσω για να τελειώνω και εγώ με αυτήν την ιστορία?

Link to comment
Share on other sites

οτι οταν το αγοραζεις, σου ερχεται ενα χαρτι, αυτο ισχυει. και εμενα φίλος μου το αγορασε απο καναδά και χαρτί μου εφερε.

μίλα με LG να δεις τι θα σου πουν και στειλτους αυτο το χαρτί που λες να δεις αν τους κανει. αν εχεις τον κωδικο παραγγελιας φανταζομαι μπορείς, αν βρεις τροπο επικοινωνιας με google play, να σου στειλουν ενα αντιγραφο

Link to comment
Share on other sites

οτι οταν το αγοραζεις, σου ερχεται ενα χαρτι, αυτο ισχυει. και εμενα φίλος μου το αγορασε απο καναδά και χαρτί μου εφερε.

μίλα με LG να δεις τι θα σου πουν και στειλτους αυτο το χαρτί που λες να δεις αν τους κανει. αν εχεις τον κωδικο παραγγελιας φανταζομαι μπορείς, αν βρεις τροπο επικοινωνιας με google play, να σου στειλουν ενα αντιγραφο

μου φαίνεται αύριο είναι η ώρα του uk vpn να δω αν έχει κάποιο livechat support το google play...

απο την άλλη θέλω να δω πως θα τεκμηριώσει η lg hellas ότι το κινητό μπορεί να είναι εκτός όταν κυκλοφορεί εδώ και μόνο για 5 μήνες

...κλεισε το 3g/lte οταν μιλας?

δοκιμασμένο... δεν έκανε καμία διαφορά...έχω ήδη δοκιμάσει 2g / 3g / 4g(ωραίο και γρήγορο αλλά τα megabytes εξαφανίζονται με αστρονομικούς ρυθμούς) modes με data-wifi on/off από τις ρυθμίσεις αλλά το πρόβλημα επιμένει....το θέμα είναι ότι δεν το κάνει πάντα και δεν το κάνει ούτε σε συγκεκριμένα σημεία.....πραγματικά random συμπεριφορά

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει τύχει να στείλω κατι σε lg αλλα γιατι εισαι προκατελλημενος; Εχεις στείλει κατι και το αρνήθηκαν; Εγω μια φορα μονο έχω μιλήσει πριν απο την αγορά του κινητού και ηταν ευγενικοτατοι. Μου είπαν κιόλας οτι ειναι καλυμμένο το κινητο αν ειναι αγορασμένο απο google play παγκοσμίως

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

έχω ανάγκη για μία γρήγορη απάντηση

υπάρχει τρόπος να κάνω hard reset-reboot την συσκευή....

με το που πήγα να την ξεκλειδώσω, κόλλησε , έσβησε την οθόνη και δεν αντιδρά σε κανένα πάτημα κουμπιού....

αν είχε καπάκι θα έβγαζα την μπαταρία αλλα τώρα?

stock όλα είναι αυτήν την στιγμή

ps..δοκίμασα μπας και το δει ο υπολογιστής και βγάλω κάπως άκρη αλλά το βγάζει σαν qhusb_bulk.... any ideas?

EDIT ... πατώντας το Power button περίπου 30 secs έκλεισε και τώρα δείχνει οκ.....false alarm(damn είναι το πρώτο android και είναι και unibody αλλά τί να πω...

Έγινε επεξεργασία από shattered
Link to comment
Share on other sites

μου το έκανε και εμενα μια μερα. περιττο να πω οτι τα χεστηκ@ πάνω μου γιατί ειναι και αγορασμένο απο καναδά (αν και δεν εχει θεμα στο service αν ειναι αγορασμένο απο Google Play, οπως έχει ήδη αναφερθεί.)

όντως το unibody ειναι ενα θεμα σε καθε εταιρείας κινητο, αν φαει σκαλωμα...

Link to comment
Share on other sites

μου το έκανε και εμενα μια μερα. περιττο να πω οτι τα χεστηκ@ πάνω μου γιατί ειναι και αγορασμένο απο καναδά (αν και δεν εχει θεμα στο service αν ειναι αγορασμένο απο Google Play, οπως έχει ήδη αναφερθεί.)

όντως το unibody ειναι ενα θεμα σε καθε εταιρείας κινητο, αν φαει σκαλωμα...

Συνήθως το παρατεταμένο πάτημα του power είναι σε θέση να κόψει την παροχή ισχύος όσο κολλημένο κι αν είναι. Δε νομίζω ότι υπάρχει λόγος ανησυχίας.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.