Jump to content



Επιλογη gamepad


argy1

Recommended Posts

Θελω να παρω ενα ζευγαρι gamepad για κανα διπλο ραλακι στο pc αλλα ειμαι ψιλο ασχετος,πειτε καμια γνωμη και τι ακριβως πρεπει να κοιταξω.Δεν χρειαζομαι κατι τρελο απλα να ευχαριστηθω το παιχνιδι χωρις προβλημματα.

Ας οψεται το gas guzzlers extreme που με εβαλε στην πριζα

:jump:

Link to comment
Share on other sites

Εχε υπόψιν και χειριστήρια ps3.Παίζουν και ασύρματα με bluetooth απροβλιμάτιστα με ένα προγραμμα(motionjoy).Είναι λίγο ακριβά αλλά άμα τα βρεις πουθενά σε καλή τιμή έστω και μεταχειρισμένα μετράνε. Το μόνο μειονέκτημα που βρίσκω στα χειριστήρια του xbox 360 είναι ότι έχουν ένα μικρό αλλά αισθητό dead-zone στους μοχλούς.Τα χειριστήρια του ps3 όχι.

Link to comment
Share on other sites

Το ντι-παντ για μένα είναι το μόνο αρνητικό. Τους μοχλούς τους βρίσκω μια χαρά.

Στο χειριστήριο του νέου εξ-μποξ το έφτιαξαν το ντι-παντ λένε - αλλά η τιμή του θα είναι πολύ τσουχτερή στην αρχή και δε ξέρω άμα θα έχει άουτ οφ δε μποξ υποστήριξη στα γουϊντουζ.

Link to comment
Share on other sites

Εχε υπόψιν και χειριστήρια ps3.Παίζουν και ασύρματα με bluetooth απροβλιμάτιστα με ένα προγραμμα(motionjoy).Είναι λίγο ακριβά αλλά άμα τα βρεις πουθενά σε καλή τιμή έστω και μεταχειρισμένα μετράνε. Το μόνο μειονέκτημα που βρίσκω στα χειριστήρια του xbox 360 είναι ότι έχουν ένα μικρό αλλά αισθητό dead-zone στους μοχλούς.Τα χειριστήρια του ps3 όχι.

Tα Gamepads του ps3 ειναι σαφως πιο αθλια.

Πρωτον ποιοτικα ειναι ψευτικα και δευτερον, serioysly SONY? Το αναλογικο κατω;

Δεν εχουμε 2000 να παιζουμε με τον σταυρό, εχουμε 2013 και παιζουμε με αναλογικο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Tα Gamepads του ps3 ειναι σαφως πιο αθλια.

Πρωτον ποιοτικα ειναι ψευτικα και δευτερον, serioysly SONY? Το αναλογικο κατω;

Δεν εχουμε 2000 να παιζουμε με τον σταυρό, εχουμε 2013 και παιζουμε με αναλογικο.

Εγω παλι δεν μπορω να παιξω καν pro με του xbox το χειριστηριο...Δεν μπορω να ειναι το αναλογικο ψηλα.Ειναι πως εχει συνηθισει ο καθενας.

Link to comment
Share on other sites

Ράλι με το αναλογικό; η προ με το αναλογικό; καταρχήν ο μοχλός του ps3 είναι πολύ πιο ανθεκτικός στα χτυπήματα πάνω στα νεύρα από τα "ψεύτικα" γκολ!!!! :p

Επίσης όλοι οι μοχλοι του ps παίζουν, οι Ενσύρματοι με προσαρμογέα. Είχα και Xbox και Logitech ramplepad και ps1/ps2/ps3 μοχλους. Προσωπικά προτιμώ του ps γιατί εκτός από πιο ελαφρης είναι και πιο ακριβής λόγω του σταυρού και γιατί έτσι έχω συνηθίσει τόσα χρόνια.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ράλι με το αναλογικό; η προ με το αναλογικό; καταρχήν ο μοχλός του ps3 είναι πολύ πιο ανθεκτικός στα χτυπήματα πάνω στα νεύρα από τα "ψεύτικα" γκολ!!!! :p

Επίσης όλοι οι μοχλοι του ps παίζουν, οι Ενσύρματοι με προσαρμογέα. Είχα και Xbox και Logitech ramplepad και ps1/ps2/ps3 μοχλους. Προσωπικά προτιμώ του ps γιατί εκτός από πιο ελαφρης είναι και πιο ακριβής λόγω του σταυρού και γιατί έτσι έχω συνηθίσει τόσα χρόνια.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Ακομα παιζεις μπαλα με το σταυρό;

Μεχρι και το pro πλεον εχει 360 movement.

Link to comment
Share on other sites

Θελω να παρω ενα ζευγαρι gamepad για κανα διπλο ραλακι στο pc αλλα ειμαι ψιλο ασχετος,πειτε καμια γνωμη και τι ακριβως πρεπει να κοιταξω.Δεν χρειαζομαι κατι τρελο απλα να ευχαριστηθω το παιχνιδι χωρις προβλημματα.

Ας οψεται το gas guzzlers extreme που με εβαλε στην πριζα

:jump:

Xbox360 controller for windows ενσυρματο ή ασυρματο

Logitech F310(ενσυρματο)

Logitech F710(το ασυρματο)

Αξιζει να σου αναφερω αν τα κοιταζεις αυτα(εγω σιγουρα τα κοιταζω)οτι το controller της MS εχει 1 χρονο εγγυηση ενω της Logitech εχει 3 χρονια:p.

Link to comment
Share on other sites

Επισης για αυτα που αναφερονται παραπανω αξιζει να αναφερθει οτι και η MS και η Sony επιβεβαιωσαν οτι το XboxOne controller και Ps4 controller θα ειναι συμβατα με το Pc,αρα οτι βολευει τον καθενα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις,τα 40 και 50 ευρω για xbox και ps χειρηστηρια τα θεωρω υπερβολη για την χρηση που το θελω.Απο την αλλη με 25 ευρω (50 το ζευγαρι) νομιζω οτι μπορω να παρω ενα αξιολογο προιον οπως το Logitech F310 και μου φαινεται καλη επιλογη..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.