Jump to content



How to survive (Zombie Action RPG)


minast

Recommended Posts

Εντελώς τυχαία πέτυχα αυτό το νέο φρούτο. Το trailer που μου τράβηξε την προσοχή είναι αυτό:

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=1PcS8fmgKT4]How to Survive 'Kovac's Rules' Trailer - YouTube[/ame]

Τα υλικά της συνταγής γνωστά, αλλά φαίνεται να έχουν δέσει καλά μεταξύ τους. Έχει λίγο από diablo, λίγο από don't starve, λίγο από όλα τα zombie survival που έχετε δει...

Περισσότερα στη σελίδα του:

How to survive the game

Διαθέσιμο και στο steam από την επόμενη εβδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

μπήκε wishlist γιατί φαίνεται αρκετά ενδιαφέρον, παρόμοιο σε στυλ πιστευω θα ειναι με αυτό day one garry's incident.

Survival στοιχεία!

ΥΓ.Μας προετοιμάζουν μάλλον για κάτι πραγματικό.:whistling

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά με έχει κουράσει το θέμα με τα zombies. Τόσο που αν συμβεί τίποτα τέτοιο στην πραγματικότητα θα μου φαίνεται φυσιολογικό :p

Παρόλα αυτά το έχω στην wishlist (χαμηλά) για όταν θα βγει σε προσφορά. Μου αρέσει το Don't Starve και αυτό είναι Don't Starve σε 3D

Link to comment
Share on other sites

Πήγα να το τρέξω τώρα (από τη δική μου βιβλιοθήκη εννοείται), κάνα 3ωρο πριν κυκλοφορήσει, κυρίως για να δω μπας και είχε preload. Το αποτέλεσμα;

steam-request-access-10199.jpg

Go home Steam, you're drunk!

ΥΓ: Αν προχωρήσω, μου δίνει κανονικά δυνατότητα να ζητήσω από τον εαυτό μου πρόσβαση στη βιβλιοθήκη μου. Αν πάω να το "αγοράσω", με βγάζει στο hub, ούτε καν στο μαγαζί.

Link to comment
Share on other sites

... κάνα 3ωρο πριν κυκλοφορήσει, ...
θα ξεκλειδώσει σε 2 ωρες

:p

Τώρα πέρασα να το κατεβάσω και να το μεταφέρω σπίτι μήπως και τρέξει σε offline mode, αν και φοβάμαι ότι θα θέλει πρώτα τουλάχιστον μια επιβεβαίωση online. Βέβαια μπορώ να το κάνω με tethering από το κινητό... :hmm:

Link to comment
Share on other sites

Δε το έχω δοκιμάσει το Don't starve, δε ξέρω.

Στο How to survive η χαρά του να φτιάξεις τα δικά σου όπλα, να κυνηγήσεις να φας κτλ κρατάει ίσως ένα μισάωρο, μετά είναι ένα κύκλος που κάνεις τα ίδια και τα ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το είδα μόνο 10' και δεν έχω το Don't Starve, αλλά ξεκίνησε ως εξής:

"Μάζεψε αυτό - σου δίνει HP"

"Πήγαινε εκεί, στη διαδρομή κοπάνα τα ζόμπι στο κεφάλι"

"Πήρες level, μπορείς να μάθεις νέο skill"

"Τα πράγματα που μαζεύεις μπορείς να τα συνδυάσεις για να φτιάξεις πιο χρήσιμα αντικείμενα"

Φαντάζομαι μπορεί να είναι πιο ελεύθερο αργότερα, αλλά για παιχνίδι επιβίωσης, το παρακάνουν λίγο με τις οδηγίες.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ένα καλό (για τους καμμένους) του Don't Starve είναι ότι δεν έχει οδηγίες. Κάνεις ότι νομίζεις εσύ σωστό. Το προωθούν άλλωστε έτσι και στο store:

No instructions. No help. No hand holding. Start with nothing and craft, hunt, research, farm and fight to survive.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

με το Inventory θα γίνει τίποτα;;

έχω παίξει 5 ώρες και η 2 ήταν το inv management

έχει ακουστεί τίποτα για μεγάλωμα με patch or whatever; έχει τόσο γ@μάτο crafting σύστημα και δεν δοκιμάζεις τίποτα γιατί δεν έχεις χώρο για τα υλικά...

Link to comment
Share on other sites

Κάποια items στον κόσμο ξανακάνουν respawn μετά από λίγο από ότι παρατήρησα.Και εγώ είχα θέμα με το inventory.Ίσως μια καλή ιδέα να είναι να κάνεις κάτι σαν "χαρτογράφηση" ποια items υπάρχουν σε ποιο νησί χωρίς να τα σηκώσεις.Όταν βρεις κάτι που θέλεις να craftαρεις ταξιδάκι για να μαζέψεις τα items :p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.