Jump to content



Eρχεται η GEFORCE GTX 780 Ti (η απαντηση της Nvidia στην ΑMD R9 290x)


Vasot

Recommended Posts

Και εγώ κλοκάρω απο συνήθεια και γιατί "'έτσι" αλλά είμαι ακόμα με 5870, εξού και η ερώτηση με τα νέα μουλάρια στα 1080 δεν ξέρω καν αν έχει το νόημα εκτός του "γιατί έτσι" (που φυσικά το σέβομαι γιατί και εγώ το κάνω).

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1,1k
  • Created
  • Last Reply
Καλησπερα παιδια!

Παρελαβα Titan Black και εκανα ενα γρηγορο Overclocking!! Αγαπαω Black και λογοτυπο GTX στο πλαι λεμεεεε!!

Καλοριζικη η καρταρα και καλα κλοκια.

Γραφεις οτι εκανες ενα γρηγορο Overclocking. Συμφωνω οτι ειναι πολυ γρηγορο, φαινεται εξ αλλου και απο τα ρολογια σου, και δεν αναφερομαι τοσο στην καρτα οσο στο υπολοιπο συστημα σου.

Εχεις 4960Χ και τον τρεχεις dual channel στα 1600!!! και με τοσο ρευμα; Απαραδεκτο, μηπως να το ψαχνες λιγο;

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστω. Δεν εχει νοημα κανενα να χρονισω τις μνημες, δε θα κερδισω κατι στο gaming ουτε στο 90% των benches. Για τη CPU θα μπορουσε να τρεξει και με λιγοτερο ρευμα. Παλι ομως δεν εχει ιδιαιτερο νοημα, δεν ξεπερναει τους 60 βαθμους σε load λογω της υδροψυξης και δουλευει αψοξα ουτως η αλλως μεχρι τους 85-90 βαθμους!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ παιδια! Τις επομενες μερες θα ψαξω να δω τα τερμα γκαζια της ποια ειναι! Κριμα που βγαινει τοσο κοντα στην 880 παντως!!

Αυτο σκεφτομαι και στεναχωριεμαι που θα τη δωσω το καλοκαιρι!!:clap::clap:

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ παιδια! Τις επομενες μερες θα ψαξω να δω τα τερμα γκαζια της ποια ειναι! Κριμα που βγαινει τοσο κοντα στην 880 παντως!!

Αυτο σκεφτομαι και στεναχωριεμαι που θα τη δωσω το καλοκαιρι!!:clap::clap:

ανεβασε καμια φωτο να δουμε :p:p:p:p

asic quality ποσο εχει ???

καλοριζικη ευχομαι !!!

Link to comment
Share on other sites

ανεβασε καμια φωτο να δουμε :p:p:p:p

asic quality ποσο εχει ???

καλοριζικη ευχομαι !!!

Δεν εβγαλα photo, την εβαλα κατευθειαν μεσα!! Χαχα!! Αsic αν θυμαμαι καλα ειναι 72%

#Edit

Ναι τοσο ειναι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!

Παρελαβα Titan Black και εκανα ενα γρηγορο Overclocking!! Αγαπαω Black και λογοτυπο GTX στο πλαι λεμεεεε!!!

qr0k5i.jpg

Αγορι μου καλοριζικο το υπερκαρτονι σου!Να εισαι καλα να το χαιρεσαι και ασε και αν βγει 880 παλι μια χαρα θα εισαι :worship:

Λοιπον ασε ομως τα πολλα μπλαμπλα και πιασε δουλεια.....:spell:

Αλλιως για φερτην μου καμια βολτα να βρω τα ψυχικα της χαρισματα! :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Αγορι μου καλοριζικο το υπερκαρτονι σου!Να εισαι καλα να το χαιρεσαι και ασε και αν βγει 880 παλι μια χαρα θα εισαι :worship:

Λοιπον ασε ομως τα πολλα μπλαμπλα και πιασε δουλεια.....:spell:

Αλλιως για φερτην μου καμια βολτα να βρω τα ψυχικα της χαρισματα! :hehe:

Thx man!! Θα στη φερω μια μερα να γνωρισει τις αδερφες της, που τις εχεις ολες εκει μαζεμενες!!! :dance3::dance3:

Link to comment
Share on other sites

Καλα ναι, θηριο ειναι. Κριμα που δεν εχω χρησιμοποιησει την ισχυ του σε κανενα παιχνιδι. Κανεις δεν προγραμματιζει για 12 threads.

Ξερεις ομως ποσο γρηγορα κανει Unrar τους υποτιτλους απο τα επεισοδια που βλεπω?? Πσσσσσσσσσ!!! Αστραπη!!:hehe::hehe::hehe:

Link to comment
Share on other sites

@Freak27

Καλορίζικη κ από μένα man η κάρτα κ καλοπαίχνιδη.

Ετρεξα ένα vantage να δω πόσο ποιο γρήγορη clock to clock είναι η black κ πήρα αυτό.

rbcs51.png

Το μόνο που μπορώ να φανταστώ βλέποντας οτι η black με μαμά bios έχει power limit 106% κ για τα ίδια ρολόγια εμένα έπαιξε χωρίς throtlling στο 120% το συμπέρασμα είναι οτι είχες throtlle...

Αν μπορείς κάνε ένα κόπο να πείς άν ισχύει.

Link to comment
Share on other sites

@Freak27

Καλορίζικη κ από μένα man η κάρτα κ καλοπαίχνιδη.

Ετρεξα ένα vantage να δω πόσο ποιο γρήγορη clock to clock είναι η black κ πήρα αυτό.

rbcs51.png

Το μόνο που μπορώ να φανταστώ βλέποντας οτι η black με μαμά bios έχει power limit 106% κ για τα ίδια ρολόγια εμένα έπαιξε χωρίς throtlling στο 120% το συμπέρασμα είναι οτι είχες throtlle...

Αν μπορείς κάνε ένα κόπο να πείς άν ισχύει.

Αυτό είναι θέμα συχνότητας cpu και ίσως και driver όχι θέμα κάρτας και throttling :)

Link to comment
Share on other sites

Ολα κι ολα 13Mhz ειναι η πτωση. Στα games δεν ειδα σπασιματα, τιποτα τρεχουν νερο! Ειδικα αυτο το τελευταιο να πουμε το τουμπανιαρικο σε γραφικα και Physics να πουμε, το θεριό της φύσης το Titanfall δε μασαει μια το μηχανημα!:hehe::hehe::hehe::hehe:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι θέμα συχνότητας cpu και ίσως και driver όχι θέμα κάρτας και throttling :)

jsyhio.png

Προς επιβεβαίωση...

Σωστός man.Θεώρησα πως η συχνότητα του cpu δεν παίζει τόσο μεγάλο ρόλο στο vantage.:T:

Ο 3820 με τον 4960X στις ίδιες συχνότητες έχουν διαφορές εδώ?Οι δύο παραπάνω πυρήνες αποδίδουν καλύτερα απ τους 4 στο vantage?

Κ αν στα πόσα πρέπει να τρέχει ο 3820 για να είναι κοντά στον 4960?

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικη η καρταρα και καλα κλοκια.

Γραφεις οτι εκανες ενα γρηγορο Overclocking. Συμφωνω οτι ειναι πολυ γρηγορο, φαινεται εξ αλλου και απο τα ρολογια σου, και δεν αναφερομαι τοσο στην καρτα οσο στο υπολοιπο συστημα σου.

Εχεις 4960Χ και τον τρεχεις dual channel στα 1600!!! και με τοσο ρευμα; Απαραδεκτο, μηπως να το ψαχνες λιγο;

Δεν βρίσκω τον λόγο γιατί να βοηθάει το Quad Channel από την στιγμή που η συχνότητα αυτών δεν κάνει τίποτα. ;)

jsyhio.png

Προς επιβεβαίωση...

Σωστός man.Θεώρησα πως η συχνότητα του cpu δεν παίζει τόσο μεγάλο ρόλο στο vantage.:T:

Ο 3820 με τον 4960X στις ίδιες συχνότητες έχουν διαφορές εδώ?Οι δύο παραπάνω πυρήνες αποδίδουν καλύτερα απ τους 4 στο vantage?

Κ αν στα πόσα πρέπει να τρέχει ο 3820 για να είναι κοντά στον 4960?

Ναι στις 290x το έκανε και από'τι μου είπε ο [MENTION=25128]kimon_ma[/MENTION] επηρεάζει και τις nvidia. Είναι σαν να υπάρχει bottleneck. Οι κάρτες δεν ακούνε πυρήνες αλλά συχνότητα ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.