Jump to content



Και τώρα..τι παίρνουμε?


g.shock

Recommended Posts

Λίγο άσχετο προχτές πούλησα σε γνωστό απο τη δουλειά την GTX 680 TOP ASUS

280 Ευρώ καλά την έδωσα? :dirol:

Ήταν η προηγούμενη κάρτα που είχα πριν πάρω την 290Χ

νομιζω καλα την εδωσε αν και στα 300 νομιζω οτι μπορουσες λιγο να την τσιμπησεις (λογο asus)

Link to comment
Share on other sites

Το καλό της υπόθεσης είναι οτι ή την αγοράσω απο εδώ η απο το εξωτερικό θα κοπεί εταιρικό τιμολόγιο και σαν αποτέλεσμα δεν θα πληρώσω φπα 23% απο Ελλάδα, 19% Γερμανία, 20% Αγγλία και πάει λέγοντας.

Είσαι σίγουρος γι' αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Ότι δεν θα πληρώσεις ΦΠΑ. Έχω την εντύπωση πως το πληρώνεις κανονικά και μετά εκπίπτει από την εφορία.

Άρα λες τα λόγια μου...το να είναι η εταιρία πιστωτική στο φπα και στο τέλος του μήνα να το παίρνεις πίσω είναι σαν μην το πληρώνεις !:p

Link to comment
Share on other sites

Άρα λες τα λόγια μου...το να είναι η εταιρία πιστωτική στο φπα και στο τέλος του μήνα να το παίρνεις πίσω είναι σαν μην το πληρώνεις !:p

Δεν ξέρω πόσο μεγάλη εταιρία είναι. Αφού είναι ανα μήνα οκ.

Link to comment
Share on other sites

Η εταιρία είναι φίλου και είναι εισαγωγική. Είναι μεγάλη αλλά εκεί δεν είναι το θέμα μας ...το θέμα μας είναι οτι οι αγορές που κάνω είτε απο Ελλάδα είτε απο εξωτερικό το πληρώνω χωρίς το φπα. :T:

Link to comment
Share on other sites

θα απαντησω στον τιτλο..

τωρα τιποτα φιλε μου.

περιμενε τις custom 290-290χ γιατι εχω την εντυπωση οτι με την ελευση τους θα πεσουν λιγο οι τιμες απο πλευρας nvidia και απο τις απλες 290-290χ.

Link to comment
Share on other sites

θα απαντησω στον τιτλο..

τωρα τιποτα φιλε μου.

περιμενε τις custom 290-290χ γιατι εχω την εντυπωση οτι με την ελευση τους θα πεσουν λιγο οι τιμες απο πλευρας nvidia και απο τις απλες 290-290χ.

Δεν έχεις καθόλου άδικο σε αυτό που λες. Πότε είναι να βγουν όλες αυτές οι υλοποιήσεις ???....κατά τον Ιανουάριο ?

Link to comment
Share on other sites

θα απαντησω στον τιτλο..

τωρα τιποτα φιλε μου.

περιμενε τις custom 290-290χ γιατι εχω την εντυπωση οτι με την ελευση τους θα πεσουν λιγο οι τιμες απο πλευρας nvidia και απο τις απλες 290-290χ.

Εγώ πάλι περιμένω τις custom minimum 30-50€ ποιο πάνω και είτε οι reference να εξαφανιστούν είτε να ανέβουν και αυτές 10-20€.

Δεν έχεις καθόλου άδικο σε αυτό που λες. Πότε είναι να βγουν όλες αυτές οι υλοποιήσεις ???....κατά τον Ιανουάριο ?

290 ίσως στα μέσα προς τέλος του μήνα. 290Χ μετά τις γιορτές. Στο έγραψα στην αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι περιμένω τις custom minimum 30-50€ ποιο πάνω και είτε οι reference να εξαφανιστούν είτε να ανέβουν και αυτές 10-20€.

290 ίσως στα μέσα προς τέλος του μήνα. 290Χ μετά τις γιορτές. Στο έγραψα στην αρχή.

Sorry ...το ξέχασα.

Link to comment
Share on other sites

Άρα λες τα λόγια μου...το να είναι η εταιρία πιστωτική στο φπα και στο τέλος του μήνα να το παίρνεις πίσω είναι σαν μην το πληρώνεις !:p

Αυτό ισχύει από Ελλάδα, αν το πάρεις απέξω δεν το πληρώνεις εξαρχής

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.