Jump to content



ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ SERVICE ARVATO SONY


sevast99

Recommended Posts

Ασε λιγο μουσι και κατέβα με μπλούζα Χρυσης Αυγης. Πες τους και ενα τελειώσατε κυριοι εαν το κινητο δεν ειναι ετοιμο σε 2 ωρες. Δεν με ενδιαφερει εαν ειστε Ελληνες ή Ζουιλανδοι...

:hehe: Εαν θες εχω και στολες στρατιωτικές αλλά και αρβύλες! Πηγα προσφατα φανταρος! Άθικτες ειναι, στο στρατο δεν με ακούμπησαν! Ατσαλάκωτος πηγα ατσαλάκωτος επεστρεψα :hehe:!

Απο τα πιο... ακομψα σχολια που εχω διαβασει ποτε μου. Eσυ μπορεις να εισαι μπραβος της νυχτας και να σπας στο ξυλο οποιον εχεις διαφωνια μαζι του, σε λυπαμαι. Κανε μου την χαρη και κρατα το για την καλπη αυτο. Τι συμβουλευεις τον ανθρωπο;

Εδω δεν ειμαστε πολιτικο φορουμ, δεν εχει καμια σχεση ο φασισμος με το thelab.gr

Link to comment
Share on other sites

δεν καλύπτουν δυστυχώς μόνο ένα μέρος του κινητού, αν υπάρχει πρόβλημα σε οτιδήποτε πάνω στο κινητό το οποίο έχει προκληθεί απο κακή χρήση το βγάζουν ολοκληρο εκτός εγγύησης με την μία.

Ποια κακη χρήση? αφου με το που παρέλαβα δεν ειχα σιμ για να το λειτουργήσω, Πηγα Γερμανο και εκει διαπιστωθηκε η μαμισια βλάβη και άμεσα τηλεφ.. στην Σονυ και στο μαγαζι αγορας Εδω μου λεν για σπασμενο κονεκτορα φορτησης, που φορτησε με docking

Link to comment
Share on other sites

Απο τα πιο... ακομψα σχολια που εχω διαβασει ποτε μου. Eσυ μπορεις να εισαι μπραβος της νυχτας και να σπας στο ξυλο οποιον εχεις διαφωνια μαζι του, σε λυπαμαι. Κανε μου την χαρη και κρατα το για την καλπη αυτο. Τι συμβουλευεις τον ανθρωπο;

Εδω δεν ειμαστε πολιτικο φορουμ, δεν εχει καμια σχεση ο φασισμος με το thelab.gr

Πιστευω οτι κανει χιουμορ ο ανθρωπος, αλλα ετσι που μου φερονται λετε οτι δεν το σκευτικα .. να στειλω κανα διμετρο νταγκλαρα στο σερβις, ελα που ειμαι θεσσαλονικη μαμοτω

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώντας ότι λες 100% αλήθειες ,έτσι;

1) ο Κάιζερ για παρα πολλα χρόνια έκανε επισκευές και πειράγματα σε κινητά,και δεν το αποκλείω καθόλου να το άνοιξαν για επισκευή.

2) Δε μπορει να είχε σπασμένο κονεκτορα και να το φορτισες ,η εσυ το εσπασες η ο κάιζερ ,αμα το είχε σπάσει ο τεχνικός της αρβατο,θα το είχε αλλάξει μονός του στη ζούλα (εικασία αυθαίρετη δικια μου) ,ειναι πολυ φτηνος,εκτος αν τα βρηκε σκούρα λόγω αδιαβροχοποιησης.

Όπως και να εχει εκτος του ότι η συσκευή θεωρείται doa ,εδώ έχουμε ανθρώπινη αμέλεια στη ολη αλυσίδα εσυ-καταστημα- σέρβις.

EDIT

Αυτο που λεει ο απο πάνω ειναι πολυ σωστό,αν είχε θέμα θα το έγραψε ο υπάλληλος που το παρέλαβε.

Επαναλαμβάνω ότι ολα αυτά ισχύουν ΜΟΝΟ ΑΝ δεν το έβαλες εσυ για φορτιση, και βρηκε πουθενα το φισακι και χαλασες τον κονεκτορα.

sent from mobile

Δεν εχει γινει πατατια με κονεκτορ α) φορτισε με docning β) εχω το Arc 2 χρονια περιπου , που εχει ακριβως την ιδια εισοδο φορτισης,γ) ειμαι χρηστης κινητου απο το 1996 ,δ) ειμαι πληροφορικος (Υποστηριξη δικτυων και συστηματων) ΔΕΝ ειμαι ασχετος χρηστης

Τι αλλο?

Link to comment
Share on other sites

^^ ετών ? παντρεμένος, ελεύθερος ? :p <funny mode off>

Και μένα η άποψη είναι να κυνηγήσεις το kaizer αφού αυτός έστειλε το τηλέφωνο και όχι εσύ στην arvato. Δικιά του είναι η ευθύνη για το μη λειτουργικό προϊόν. Τώρα αν αυτός το έστειλε στην arvato, στην nokia ή στο καμερουν για επισκευή και του το επέστρεψαν κατεστραμένο και χωρίς εγγύηση ας βγάλει άκρη μόνος του.

Link to comment
Share on other sites

Απο τα πιο... ακομψα σχολια που εχω διαβασει ποτε μου. Eσυ μπορεις να εισαι μπραβος της νυχτας και να σπας στο ξυλο οποιον εχεις διαφωνια μαζι του, σε λυπαμαι. Κανε μου την χαρη και κρατα το για την καλπη αυτο. Τι συμβουλευεις τον ανθρωπο;

Εδω δεν ειμαστε πολιτικο φορουμ, δεν εχει καμια σχεση ο φασισμος με το thelab.gr

Φασισμός ? Σιγα μην ηταν και κομμουνιστικό μανιφέστο...

Εκτος εαν το τοπικ αυτο το διαβαζουν 10χρονα μωρά για να μην καταλάβουν οτι ηταν ενα αστείο.

Link to comment
Share on other sites

^^ ετών ? παντρεμένος, ελεύθερος ? :p <funny mode off>

Και μένα η άποψη είναι να κυνηγήσεις το kaizer αφού αυτός έστειλε το τηλέφωνο και όχι εσύ στην arvato. Δικιά του είναι η ευθύνη για το μη λειτουργικό προϊόν. Τώρα αν αυτός το έστειλε στην arvato, στην nokia ή στο καμερουν για επισκευή και του το επέστρεψαν κατεστραμένο και χωρίς εγγύηση ας βγάλει άκρη μόνος του.

Τι γραφei στην σελιδα του το Kaizer

Πολιτική επιστροφών

Εγγυησεις – Επιστοφές και ελεγχος προιόντων προς αντικατάσταση

Τα προϊόντα συνοδεύονται από εγγύηση του εκάστοτε κατασκευαστή όπως αυτός ορίζει μέσω της επίσημης αντιπροσωπείας του. Η εγγύηση του κατασκευαστή δεν καλύπτει βλάβες οι οποίες προέρχονται από κακή χρήση, πτώση, υγρασία, παρέμβαση από μη εξουσιοδοτημένα service και το προϊόν τίθεται αυτόματα “εκτός εγγύησης”. Επιστροφές γίνονται δεκτές μόνο αν τα προϊόντα που πρόκειται να επιστραφούν είναι ακριβώς στην ίδια κατάσταση (σφραγισμένα, δεν έχουν τεθεί σε λειτουργία) που παρελήφθησαν και συνοδεία της απόδειξης λιανικής πώλησης ή τιμολογίου αγοράς εντός 3 εργάσιμων ημερών από την αναγραφόμενη ημερομηνία του εκάστοτε παραστατικού. Σε τυχόν παραλαβή από τον αγοραστή ελαττωματικού προϊόντος ισχύουν οι παρακάτω όροι: Το προϊόν πρέπει να επιστραφεί από τον πελάτη στο κατάστημα (3ής Σεπτεμβρίου 35) εντός 7 ημερών από την ημερομηνία αγοράς του, με την πλήρη συνοδευτική συσκευασία του και το παραστατικό αγοράς. Η αδυναμία λειτουργίας του προϊόντος πρέπει να οφείλεται σε ελάττωμα του κατασκευαστή και όχι σε βλάβη που προκλήθηκε από κακή χρήση του προϊόντος, όπως για παράδειγμα και όχι αποκλειστικά από πτώση, λειτουργία εκτός προδιαγραφών κατασκευαστή, επέμβαση στο εσωτερικό του από μη εξουσιοδοτημένους τεχνικούς κτλ. Για να μπορέσει να πραγματοποιηθεί αλλαγή του προϊόντος πρέπει πρώτα να ελεγχθεί από την επίσημη αντιπροσωπεία ή εξουσιοδοτημένο service, καθώς το κατάστημα δεν διαθέτει τεχνικό τμήμα ώστε να πιστοποιηθεί η αδυναμία λειτουργίας του προϊόντος. Σε περίπτωση που δεν υπάρχει επαρκές απόθεμα για την αντικατάσταση του προϊόντος DOA, το Kaizer, Mobile stores - ΑΡΧΙΚΗ μπορεί να αντικαταστήσει το προϊόν με άλλο ιδίων ή ανώτερων τεχνικών προδιαγραφών ή αναγραφόμενης τιμής ή να προχωρήσει σε επιστροφή των χρημάτων στην αρχική τιμή αγοράς στον πελάτη.

Link to comment
Share on other sites

Συνεπώς από αυτό :

Για να μπορέσει να πραγματοποιηθεί αλλαγή του προϊόντος πρέπει πρώτα να ελεγχθεί από την επίσημη αντιπροσωπεία ή εξουσιοδοτημένο service, καθώς το κατάστημα δεν διαθέτει τεχνικό τμήμα ώστε να πιστοποιηθεί η αδυναμία λειτουργίας του προϊόντος. Σε περίπτωση που δεν υπάρχει επαρκές απόθεμα για την αντικατάσταση του προϊόντος DOA, το Kaizer, Mobile stores - ΑΡΧΙΚΗ μπορεί να αντικαταστήσει το προϊόν με άλλο ιδίων ή ανώτερων τεχνικών προδιαγραφών ή αναγραφόμενης τιμής ή να προχωρήσει σε επιστροφή των χρημάτων στην αρχική τιμή αγοράς στον πελάτη.
πρέπει το kaizer να σου δώσει άλλο. Εσυ όταν το παρέδωσες στο kaizer σου είπαν "φιλε βλέπω το usb port σπασμένο" ?? Όχι, γιατί δεν ήταν. "Έσπασε" κάπου στην πορεία κατα την οποία δεν ήσουν εσύ υπεύθυνος.
Link to comment
Share on other sites

Απο την στιγμη που παρελαβε ο υπαλληλος του καταστηματος σημαινει οτι το κινητο ηταν ενταξει.Τωρα αν μολις εφυγες αυτος επαιζε ποδοσφαιρο με το κινητο σου ουτε το ξερεις ουτε σε ενδιαφερει .Απο εκει και περα ΔΕΝ ΣΕ ΝΟΙΑΖΕΙ.Κακος ο Αρματος,ο Μενελαος,η Κλητεμνηστρα πηρε εσενα.ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ .

Αν ακομα δεν εχεις παρει την Γενικη Γραμματεια Καταναλωτη εχεις κανει πολυ κακος.

Σε τετοιες περιπτωσεις που μου εχουν συμβει μια φορα λες για καταγγελια και μετα θα σε περνουν αυτοι μολις παει εγραφως εκει η καταγγελια και θα σε παρακαλανε για να μην τσιμπησουν κανα προστιμο .

Link to comment
Share on other sites

Σε τετοιες περιπτωσεις που μου εχουν συμβει μια φορα λες για καταγγελια και μετα θα σε περνουν αυτοι μολις παει εγραφως εκει η καταγγελια και θα σε παρακαλανε για να μην τσιμπησουν κανα προστιμο .

Συμφωνώ και το έχω κάνει και εγώ δεν είναι η αίσχατη λύση αλλά το δικαίωμά σου σαν καταναλωτής

προφανώς πήγαν να την βγάλουν καθαρή επισκευάζοντάς το μόνοι τους αλλά δεν τους έκατσε και πάνε να χρεώσουν το λάθος τους σε εσένα...

Δυστηχώς μόνο με καταγγελίες και τραμπουκισμούς μπορείς να διεκδικήσεις τα κεκτημένα σου δικαιώματα σαν καταναλωτης στην τριτοκοσμική μας Ελλάδα...

Μακάρι να είσουν Αθηνα να πήγαινες να τους τα πεις και απο κοντά ενα χεράκι βέβαια αν δουν την καταγγελεία και αν έχεις όρςξη ας συντάξει και ενας δικηγόρος ενα ωραιότατο εξώδικο να το στήλεις μαζί με την καταγγελεία και τσ@@@$%κι θα σου πάρουν μετά

Εκτός και αν θέλουν τρελίτσα στείλε και εσυ σε ενα φάκελο φωτογραφία τα χρήματα που σου ζητάνε και πές τους σασ τα έστειλα στείλτε μου τώρα το κινητό!!!

Link to comment
Share on other sites

Ποια κακη χρήση? αφου με το που παρέλαβα δεν ειχα σιμ για να το λειτουργήσω, Πηγα Γερμανο και εκει διαπιστωθηκε η μαμισια βλάβη και άμεσα τηλεφ.. στην Σονυ και στο μαγαζι αγορας Εδω μου λεν για σπασμενο κονεκτορα φορτησης, που φορτησε με docking
to θεμα ειναι οτι δε μπορεις να γνωριζεις το πως κατεληξε το κινητο στα χερια σου για παραδειγμα μπορει να εχει φαει καμια αδεσποτη πριν εσυ το αγορασεις κ να εσπασε ο κονεκτορας που σου ελεγαν για αυτο ακριβως το λογο κανεις πρεπει να ειναι προσεκτικος οταν αγωραζει ακριβα πραγματα καθως κ απο που τα αγοραζει απο τη στιγμη που το μαγαζι λεει στους ορους εγγυησης οτι δεν εχει τεχνικο τμημα ειναι σα να δηλωνει πιανιστας κ σε στελνει στην αντιπροσωπια οπου εκει θα βγει ακρη αν βγει εγω πχ οταν πηρα ενα ελλατοματικο καλοδιο απο μια μεγαλη αλυσιδα καταστηματων (κ δεν ειναι να πεις οτι εκανε μια περιουσια 5ευρω εκανε) οταν τους ειπα οτι ηταν νεκρο μου το αλλαξαν χωρις τη πραμικρη αντιριση κ απο οτι ειδα απεσυραν κ το συγκεκριμενο προιον απο το καταστημα τους το ιδιο κ οταν αγωρασα καποτε ενα σκληρο δισκο που ειχε καπιο ελλατωμα μου το αλλαξαν χωρις να μου πουν τιποτα..

κ μη πονταρεις στο οτι επιδη ειναι ακριβο θα ειναι κ ολα τελεια γιατι απ οτι βλεπεις δεν ειναι ετσι..

Link to comment
Share on other sites

to θεμα ειναι οτι δε μπορεις να γνωριζεις το πως κατεληξε το κινητο στα χερια σου για παραδειγμα μπορει να εχει φαει καμια αδεσποτη πριν εσυ το αγορασεις κ να εσπασε ο κονεκτορας που σου ελεγαν για αυτο ακριβως το λογο κανεις πρεπει να ειναι προσεκτικος οταν αγωραζει ακριβα πραγματα καθως κ απο που τα αγοραζει απο τη στιγμη που το μαγαζι λεει στους ορους εγγυησης οτι δεν εχει τεχνικο τμημα ειναι σα να δηλωνει πιανιστας κ σε στελνει στην αντιπροσωπια οπου εκει θα βγει ακρη αν βγει εγω πχ οταν πηρα ενα ελλατοματικο καλοδιο απο μια μεγαλη αλυσιδα καταστηματων (κ δεν ειναι να πεις οτι εκανε μια περιουσια 5ευρω εκανε) οταν τους ειπα οτι ηταν νεκρο μου το αλλαξαν χωρις τη πραμικρη αντιριση κ απο οτι ειδα απεσυραν κ το συγκεκριμενο προιον απο το καταστημα τους το ιδιο κ οταν αγωρασα καποτε ενα σκληρο δισκο που ειχε καπιο ελλατωμα μου το αλλαξαν χωρις να μου πουν τιποτα..

κ μη πονταρεις στο οτι επιδη ειναι ακριβο θα ειναι κ ολα τελεια γιατι απ οτι βλεπεις δεν ειναι ετσι..

Αδέσποτη απο ποιον ??Το κινητό ήταν καινούργιο στο κουτι του ,με τα αυτοκολητα του κλπ ,τα αξεσουαρ στα φακελάκια κλεισμένα και προστατευμενο στης θήκες τις πλαστικες στο εσωτερικό του κουτιου, κανεις αλλος δεν φαινόταν να το εχει αγγίξει ,μονο εαν εγινε κατι μετα αφού το στείλαμε πισω , που χαζοί δεν ειναι ,εγγύηση της επίσημης αντιπροσωπειας ειχε , ολοι γνωρίζουν οτι αν μπει κατ' ελάχιστο χερι χάνετε οι εγγύηση αυτοί που πουλαν , δεν το ξερουν

Link to comment
Share on other sites

θα μπορουσε να πεσει ολο το κουτι κατω ομως

Και απο το τρανταγμα να σπασουν τα εσωτερικα λαμακια του κονεκτορα που ειναι καλυμενος με αλουμινενια καπακια υπερενυσχημενα , για να ειναι αδιαβροχο το κινητο διαφημιζετε για ανθεκτικο σε σκονη κακουχιες υγρασια νερο πισινα κλπ και ειναι με ειδικο γυαλι και στις 2 επιφανειες , απο πτωση πρωτα το γυαλι θα εσπαγε

Link to comment
Share on other sites

Μην υπερασπίζεις το μαγαζί.Εχουν και αυτοί ευθύνη...

Αν απευθύνεσαι σε μένα , βέβαια έχουν ευθύνη , σε αυτούς τα έσκασα τα 500. Άπλα πιστεύω οτι απο Αρβατο γίνετε η ιστορία, γιατί ειναι οι μόνοι που έχουν καποιο συμφέρον , να το βγάλουν εκτος εγγύησης , και εχω διαβάσει παραπολα παρόμοια με το δικο μου πρόβλημα, ποστ, που ειναι στατιστικά αδύνατο να μην ειναι δικια τους δουλειά .Δυστυχώς για μενα ,το καταστημα αγορας ειναι πλήρως καλυμμένο, με την πολιτική επιστροφής προϊόντων που εχει αναρτημένο στην σελιδα του , δεν μπορώ να κάνω τίποτα εκτός απο κράξιμο.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.