Jump to content



Οδηγός Scrypt Mining (Litecoin κλπ) για Αρχάριους


Recommended Posts

@The Blade

Σχετικά με το Securecoin μήπως έχει πέσει στην αντίληψή σου κανένας πίνακας σύγκρισης επεξεργαστών να τσεκάρω από περιέργεια ;

Με τον επεξεργαστή της υπογραφής μου στα 3,4GHz και NB 2400 πιάνω 450-550Khash/sec...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 91
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Μιας και ξεκίνησα το securecoin σήμερα θα σου απαντήσω αύριο. :)

-------

[MENTION=3673]hayabusa[/MENTION]: Τελικά είμαι περίπου στα 0,60 νομίσματα/ημέρα... Το βρίσκω λίγο σαν απόδοση και δεν ξέρω τί ακριβώς φταίει...

Έγινε επεξεργασία από cna
Link to comment
Share on other sites

Χμμ, μάλιστα. Μήπως έχεις τσεκάρει και ποια είναι η ισοτιμία του με τον δολάριο;

Ή πόσο βγαίνει περίπου με σημερινά δεδομένα μετά από τις διάφορες πιθανές μετατροπές

Sent from my Galaxy Note using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 securecoin = 0.001BTC οπότε ισούται με περίπου 0,5 €... Πάντως μετά την τελευταία δημοσίευση κατέβασα την CPU στα 3,11GHz, έκλεισα το Cool&Quiet και το C1E support και ανέβασα τις μνήμες στα 1600ΜΗz. Τα Khash/s έπεσαν ελάχιστα αλλά λογικά θα πρέπει να καίω πολύ λιγότερο ρεύμα...

Link to comment
Share on other sites

Αν βρει κανένας κάτι αποδοτικό για cpu mining, ας το πει εδώ, γιατί έχω την μπουλντόζα και κάθεται :p

Πάρτε και 2 φωτογραφίες από τα test του mining rig του σπιτιού :jester: Από βδομάδα μπορεί να μπει σε κουτί και α boot-άρει από flash drive :)

attachment.php?attachmentid=60645&stc=1&d=1392591147

attachment.php?attachmentid=60646&stc=1&d=1392591174

Οι καρτούλες (280Χ) πάνε πολύ καλά, βγάζω σύνολο 1460 KH/s. Σκεφτόμουν να πάρω και μια 3η, αλλά μετά δεν θα παλεύεται η ζέστη μες το δωμάτιο :hehe:

post-5110-1416078149,7137_thumb.jpg

post-5110-1416078149,8002_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Όντως, όσοι στήσατε μηχανήματα βγάλατε τίποτα της προκοπής;

Είχα βάλει τον Μάρτιο την 290 να τρέχει για δοκιμή litecoin αλλά ήταν παντελώς μάταιο.Δεν ξανασχολήθηκα απο τότε αλλά φαντάζομαι ότι απο τότε η δυσκολία θα έχει ανέβει απίστευτα. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.