Jump to content



Το OVERCLOCKERS δεν υποφέρεται.


papatsonis

Recommended Posts

Εγω παντως αγορασα με καταθεση σε λογαριασμο!Στην αρχη μ απαντουσαν στα μυνηματα αμεσως μολις ομως κατεθεσα τα λεφτα εκανα 1-2 μερες να ξαναστειλουν μεχρι που τους ετριξα λιγο τα δοντια κ σε 3 μερες τα πραγματα ηταν σπιτι μου!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από papatsonis [Χθες, στις 21:05]

ποιος σου ειπε οτι δεν σου κανει καποια μικρη κρατηση σε καθε συναλλαγη, εισαι μακρυα νυχτωμενος, η τραπεζα ειναι ΚΕΡΔΟΣΚΟΠΙΚΟ ιδρυμα :Ρ , απο παντου σου τρωει.Εδώ οταν πηρα τηλ στη κυπρου στη αθηνα , χθες, και ρωτησα, μου ειπε η κοπελα οτι εχει γινει καποια μικρη κρατηση -της ταξης καποιων λεπτων <10 - μαλλον μονο και μονο γιατο verification , υποθετω που πηγε να κανει το overclockers.

LoL σου χρεωσε το τηλεφωνημα :laughing: Δηλαδη που να παρεγγελνες απο Μαλαισια και να μιλαγε σε κανα γκομενακι ο τραπεζουπαλληλος(ο υπευθνος π.χ του pcmemopry ειναι γυναικα σ υτη την θεση)Θα πληρωνες τα γ#$@μισιατικα κανονικοτατα ? :p:D:p

Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταίο χρόνο, 2 φορές προσπάθησα να παραγγείλω με Eurobank Visa από το Overclockers. Και τις 2 φορές η απάντηση ήταν "...due to privacy laws of your bank , we cant validate your address...".

Και τις 2 φορές ξανάκανα επιτόπου την παραγγελία με Alphabank Visa και εκτελέστηκε χωρίς πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ακύρωσα την παραγγελία από το overclockers.co.uk αφού και σήμερα μου είπανε ότι δεν έχουνε λάβει απάντηση από την τράπεζα.

Παράγγειλα από το jes-computer.de μέσω paypal.

Μια χαρα !!!

:)

Link to comment
Share on other sites

Όχι , εδώ τέλος καλό όλα καλά... (βέβαια , ακόμη cpu δεν έχω στα χέρια μου) , Δευτέρα πρωί , είδα ότι στο tracking order page, είχε προχωρήσει η παραγγελία (και μου το επιβεβαίωσε και η τράπεζα , γιατί είχε γίνει η χρέωση) , αλλά μάλλον ή δεν έχουν παραλάβει 0.09μ ή όσοι ήρθαν , έφυγαν με τη μια , και είμαι στο περίμενε λοιπόν .Μόλις τον παραλάβω πάντως , θα έχετε νεότερα μου :)

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς την ίδια ταλαιπωρία-διαδικασία είχα περάσει και εγώ στην πρώτη μου αγορά από εκεί.

Βέβαια στο φινάλε της υπόθεσης απλά κατάλαβα ότι με καθυστερούσαν......γιατί δεν είχαν να μου παραδώσουν το συγκεκριμένο προιόν που ήθελα.

Μέτα από δεκάδες mail και κόντρα mail.....και ενώ για διάστημα 10 ημερών δεν λάμβανα απάντησή τους.....ξαφνικά στο 20ήμερο σχεδόν....έλαβα απάντηση τους...του στύλ...."μας συγχωρείτε αλλά το προιόν δεν είναι πλέον διαθέσιμο....θέλετε να ακυρώσετε ή να αλλάξετε την παραγγελία σας ?....ή να περιμένετε μέχρι την επόμενη παραλαβή ".

Βέβαια στην περίπτωσή μου.....η όλη καθυστέρηση μου βγήκε σε καλό.

Αντί μιάς απλής 9800PRO....μου έστειλαν στην ίδια τιμή μιά 9800PRO της Hercules.

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα την χρεωση ποτε στην εκαναν , στην αρχη των δεκα ημερων , η στο τελος? γιατι στην περιπτωση της πιστωτικης , ειναι μαλακiα να σε χρεωνουν εστω και μια μερα πριν (θεωρητικα speaking :) ) και να στο στελνουν μετα απο 20 ημερες.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από papatsonis

ναι αλλα την χρεωση ποτε στην εκαναν , στην αρχη των δεκα ημερων , η στο τελος? γιατι στην περιπτωση της πιστωτικης , ειναι μαλακiα να σε χρεωνουν εστω και μια μερα πριν (θεωρητικα speaking :) ) και να στο στελνουν μετα απο 20 ημερες.

Τη χρέωση την κάνουν αμέσως, ακόμα και pre-order να κάνεις...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά, αξίζει να παραγγέλνεις από εκεί; Το λέω γιατί βλέπω ότι η διαφορά σε σχέση με Πλαίσιο π.χ. σε Α64 είναι γύρω στα 30 ευρώ, ΧΩΡΙΣ μεταφορικά, έξοδα εμβάσματος ή έξοδα πιστωτικής. Αν συνυπολογιστούν και αυτά η διαφορά μειώνεται πολύ, συν το ότι το παίρνεις αμέσως. Προς Θεού, δεν υποστηρίζω το πλαίσιο, απλά προσπαθώ να βγάλω συμπεράσματα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από dohc16

Τελικά, αξίζει να παραγγέλνεις από εκεί; Το λέω γιατί βλέπω ότι η διαφορά σε σχέση με Πλαίσιο π.χ. σε Α64 είναι γύρω στα 30 ευρώ, ΧΩΡΙΣ μεταφορικά, έξοδα εμβάσματος ή έξοδα πιστωτικής. Αν συνυπολογιστούν και αυτά η διαφορά μειώνεται πολύ, συν το ότι το παίρνεις αμέσως. Προς Θεού, δεν υποστηρίζω το πλαίσιο, απλά προσπαθώ να βγάλω συμπεράσματα...

χμμμμ έναν μπάρτον που πήρα από εκεί, τον έλαβα σε 2.5 μέρες με 3-4 ευρώ μεταφορικά μαξ...

ανάλογα τι παίρνεις είναι... άλλα είναι φθηνότερα και άλλα τα παίρνεις γιατί δεν τα βρίσκεις εδώ...

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλετε την άποψή μου σαν πρώην κάτοχος μιάς ντουζίνας καρτών διαφόρων αποχρώσεων...

α) το verification γίνεται αυτόματα απο τις περισσότερες τράπεζες που έχετε αναφέρει, ειδικά για ALPHA - ΕΘΝΙΚΗ και για αγορές απο Αγγλία είναι στο φτερό, το γνωρίζω πολύ καλά, οποιαδήποτε καθυστέρηση (αν δεν υπάρχει διαφορά) οφείλεται στο κατάστημα.

β) για τις τιμές τις περισσότερες φορές καταλήγουμε σε καθόλου έως πολύ μικρή διαφορά.

γ) δεν υπάρχει καμμία πράξη με χρήση της κάρτας για την οποία η τράπεζα να μην εισπράττει, διαφορά υπάρχει αν η κίνηση γίνεται μέσω συνεργαζόμενης τράπεζας στην χώρα που εκτελείται η πράξη ή αν η ίδια η τράπεζα-εκδότρια εκπροσωπείται η ίδια στον τόπο τέλεσης της αγοράς. Γενικά συμφέρει τις ελληνικές τράπεζες η χρήση των καρτών μέσα στην Ελλάδα αφού το commision (μίζα) είναι της τάξης του 3-7% ενω για παράδειγμα στην Αγγλία δεν υπερβαίνει το 2,5% τουλάχιστον μέχρι το 2001, δεν γνωρίζω σήμερα μπορεί να είναι και χαμηλότερο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.