Jump to content



Το OVERCLOCKERS δεν υποφέρεται.


papatsonis

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από LordOfRings [Χθες, στις 20:42]

καλύτερες τιμες σε μνήμες ποιο εχει το overclockers ή το pcmememoryupgrade ?.

Το δεύτερο. Κι αυτοί πολλοί εξυπηρετικοί. Τουλάχιστο με μένα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Επειδή το μεσημέρι παρήγγειλα και εγώ ένα κιτ μνημες και μου στείλανε το ίδιο email, μηπως θα μπορούσε καποιος να μου εξηγήση τη ακριβώς χρειάζονται?

Φωτοτυπια απο προηγούμενο αντιγραφο λογαριασμού?

Η καποιο χαρτί απο την τράπεζα ?

Παντως απο άλλα eshop εξωτερικού που έχω παραγγείλει ποτε δεν είχα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Οι τύποι δεν παίζονται τελικά....

Τους ξαναέστειλα την διευθυνση με μαιλ, και μετα απο ώρες τους ρωτάω αν ειναι οκ.. και γιατι στο order trackng site μου λεει με τον κωδικο της παραγγελιας οτι δεν υπαρχει παραγγελια

Τους ξαναστελνω μαιλ με την ερώτηση την ιδια και μου απαντανε "Thank you for your web note, at present the the order is been rechecked for the name and address details, as soon this is completed the order will be dispatched"

και δεν μου λενε αν ειναι οκ η οχι και για ποιο λογο δεν φαινεται στο tracking έστω οτι κανουνε την ταυτιση των στοιχείων μου.

:TD:

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ,

οι τύποι είναι φαρμακείο , αυτό έχω να πω .

Είχα βάλει στο μάτι μια DFI 875Ρ-Τ , (κορυφαία μητρική στον συνδυασμό 865 και 775 socket) και την έχουν κοντά 188 ευρώ (!!!!!!) , όταν στην γερμανία την βρήκα 144 ευρώ .Απίστευτο.

Link to comment
Share on other sites

ειχα κανει και εγω παραγγελια και μου απαντησαν οτι τα στοιχεια δεν συμφωνουν με αυτα που εχει η τραπεζα.πραγμα που αποκλειεται γιατι ειχα κανει και αλλες παραγγελιες στο παρελθον με τα ιδια στοιχεια(pcmemoryupgrade,multirama,forthnet κτλ).αλλα σκεφτηκα μηπως και η τραπεζα δεν ηθελε να μπει στον κοπο γιατι ειχα λιγα λεφτα μεσα :whistling

Link to comment
Share on other sites

Oσο αφορα το overclockers.co.uk εγω στην μια αγορα που ειχα κανει, εχω την καλητερη δυνατη εντυπωση, μιας και χριαστικε να γινει στο καπακι RMA και δε μου δημιουργησαν κανενα απολυτος προβλημα, ειχα παρει μια 9700pro, ειχε προβλημα με τη μνημη της, πηρα τηλεφωνο τους ειπα τα συμπτοματα, την εστιλα πισω και μεσα σε μια μερα (απο Αγγλια την εστιλαν Ιρλανδια που ημουν) μου εστιλαν καινουργια με DHL.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Οντως ερχονται με ταχυδρομειο το οποιο στην Αγγλια ειναι ταχυτατο και μπορεις να κανεις και tracking μεχρι να φυγει απο κει αλλα τα ΕΛΤΑ θα σου φανε ανετα 4~5μερες μεχρι να σου στηλουν ειδοποιητηριο(εκτος και αν βρεις το δεμα κατευθειαν στον κηπο,ενα motherboard στη δικη μου περιπτωση:blink: )

Οσον αφορα το OVERCLOCKERS,η εξηπηρετιση ειναι αισχος.Ειναι σχεδον απιθανο να λαβεις απαντηση σε ερωτησεις που θα κανεις μεσω του web-mail,αλλα και αν δοκιμασεις να παρεις τηλ.το πιθανοτερο ειναι να μην απαντησει κανεις.

Δυο εβδομαδες ειχαν περασει απο τη μερα που εφτασε ο επεξεργαστης μου στα γραφεια τους για RMA και δεν γινοταν τιποτα γιατι περιμεναν την εγκρηση μου για αντικατασταση του Winchester με εναν ιδιο Venice,χωρις να εχει επικοινωνισει κανεις μαζι μου :wall:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Παρήγγειλα κι εγώ σήμερα από εκεί την καρτούλα X800GTO2. Απλά δεν μπορώ να κάνω tracking αν και στο μαιλ λέγανε πως δεν μπορώ να κάνω τις 24 πρώτες ώρες. Γι' αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Λίγο off-topic....μπορείμκάποιος να με ενημερώσει, έστω μέσω pm, για τη διαδικασία που απαιτείται για να βγάλεις electron και τι παίζει γενικά με τέτοιες κάρτες; (διαφορές σε σχέση με πιστωτικές κλπ.)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.