Jump to content



Πρόβλημα με Gadgets


wesker

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά! Εχω ένα πρόβλημα με τα gadgets των Windows 7. Mετά απο κάθε restart του υπολογιστή ενώ με δεξί κλικ φαινονται στο μενού δεν ανοιγει η λίστα των gadgets και φυσικά δεν φορτώνουν τα gadgets που εχω ενεργοποιήσει. Πρεπει να μπω στο control panel να τα απενεργοποιήσω και να τα ενεργοποιήσω ξανά απο τα Windows features. Καμια ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς τα gadgets των Windows 7 για να τα βάλεις σε win8/8.1?

Oxi. Τα gadgets των windows 7 εννοώ. Ενώ κανω δεξί κλικ, πατω να πατήσω εκει που λεει Gadgets δεν φορτώνει την λίστα των gadgets. Πρεπει να μπω στο control panel να τα απενεργοποιήσω και να τα ενεργοποιήσω ξανά απο τα Windows features, μέχρι το επόμενο reboot φυσικά όπου κανει τα ίδια. Αυτό παρατήρησα να μου το κανει μετά απο το τελευταιο Update που κανανε τα windows.

Link to comment
Share on other sites

Το κανει και σε μένα σε δυο pc με win 7

Μερικές φορες δεν μου δείχνει καν την side bar.

Στάλθηκε από το Nexus 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Nαι. Όταν το κανει δεν φορτώνει ούτε την sidebar....

Link to comment
Share on other sites

Official hotfix της microsoft:

Gadgets intermittently do not start in Windows 7

To δοκίμασα και αυτό... Δούλεψε μια μέρα και μετά παπαλα....

[EDIT]: Πολλοί στο Internet παραπονέθηκαν οτι τους το δημιουργήθηκε το πρόβλημα μετα απο εγκατάσταση του Internet Explorer 11 και των update του. Απο χτες που τον ξύλωσα προς το παρον φαίνονται ολα ΟΚ....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.