Jump to content



Επιλογή τροφοδοτικου


dimmelis

Recommended Posts

Ήρθε η ώρα της αλλαγής τροφοδοτικού και είμαι ανάμεσα σ´ αυτά τα δύο:

http://www.e-shop.gr/product?id=PER.650922

http://www.e-shop.gr/product?id=PER.641154

Τί προτείνεται εσείς?

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Τα xfx σε σχέση με αυτά που έβαλε ο dimmelis έχουν δυο χρόνια παραπάνω εγγύηση,

γενικά τα "φθηνά" corsair δεν λένε και πολλά.Με τα ίδια χρήματα παίρνεις καλύτερο psu.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Στα χρήματα αυτά και με το σύστημα που έχεις θα έπαιρνα αυτό Corsair RM Series RM550 80Plus Gold | Skroutz.gr ή αυτό Corsair RM Series RM650 80Plus Gold | Skroutz.gr για να έχω λίγο αέρα μελλοντικά.

Golden-fully modular-5 χρόνια εγγύηση από Corsair.

Και συμφωνώ να μη πάς στα φθηνά της Corsair.

Εξαιρετικά επίσης είναι αυτά

Antec TruePower Classic 650W | Skroutz.gr και XFX TS Series 650W Full Wired Edition | Skroutz.gr αν δεν σε πειράζει να είναι full wired.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν ειναι modular. το άλλαξα με το THERMALTAKE SP-650MPCBEU SMART SERIES 650W 80PLUS BRONZE PSU - .

Χμμ ,το Xfx έχει πολύ καλές κριτικές και 5 χρονιά εγγύηση ,όπως και το RM650 πάρα τα λίγα αρνητικά του

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Rm750. Εξαιρετικό τροφοδοτικό. Τα αρνητικά του δεν αφορούν τον μέσο χρήστη, αλλά κάποιους reviewers. 5 χρόνια εγγύηση από Corsair, fully modular, gold, και απόλυτα αθόρυβο αφού ο ανεμιστήρας ενεργοποιείται σε φορτίο > 40%.

Τα ίδια ισχύουν πάνω κάτω για το 650.

Συνιστώ ανεπιφύλακτα.

Link to comment
Share on other sites

Χμμ ,το Xfx έχει πολύ καλές κριτικές και 5 χρονιά εγγύηση ,όπως και το RM650 πάρα τα λίγα αρνητικά του

Ναι έχεις δίκιο και το ξανα αλλαξα με το corsair. Ελπιζω να μη ξαναχρειαστω τροφοδοτικο στα κοντα γιατι πραγματικα καηκα με το ψαξιμο!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.