Jump to content



ΑΓΟΡΆ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΊΟΥ & ΠΟΝΤΙΚΙΟΥ


Recommended Posts

* fixed :)

[MENTION=29447]DimiR21[/MENTION]

Μην ξεχασεις να βαλεις και ενα mousepad, ειναι κριμα να ταλαιπωρεις τις πατουρες ενος τοσο ακριβου ποντικιου πανω στο ξυλο.

goliathus control large - Mouse Pads | Skroutz.gr

Έγινε επεξεργασία από GruntGR
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

1) Input Devices & Peripherals Reviews - TheLab.gr

2) Ειχα δει παλια κατι thermaltake flare, δεν αξιζει imo γιατι αμα δεν ειναι το mousepad απο τσοχα θα παρεις τα feet εντος 2-3 μηνων στο χερι και μετα θα ψαχνεσαι για καινουργια.

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο ολίγον...

αλλά μήπως κακοφανεί σε κάποιον που έχει συνηθίσει στην σοφτκορ αίσθηση της κονσόλας η βαβούρα του μηχανικού πληκτρολογίου;

και επίσης, δεν ξέρω τι εμπειρία έχει ο φίλος που άνοιξε το θέμα, αλλά η πληκτρολόγηση 'κειμένου' για κάποιον που δεν το κατέχει γενικά το άθλημα, είναι πιο δύσκολη σε μηχανικό πληκτρολόγιο απ ότι στα κλασσικά rubber dome. (ειδικά με τίποτα κόκκινα ή μαύρα, που συνήθως παίζουν στην Ελλάδα)

Link to comment
Share on other sites

1.Corsair Raptor M40 | Skroutz.gr

2.Corsair Vengeance K70 | Skroutz.gr

Μιας και ειμαι χρονια gamer και πιτσιρικας :p προτινω αυτα τα 2 ...1ον γιατι η corsair δεν απογοητευει σχεδον ποτε και 2ον γιατι με την 1η μου επαφη μαζι τους τα ερωτευτηκα ...ειδικα το μηχανικο πληκτρολογιο της corsair ...παρε μηχανικο και θα καταλαβεις ;)...το καταλαβαινεις 1ον απο το οτι γραφει "mechanical" και δευτερον απο το "clicky" ηχο οταν το εχεις μπροστα σου...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
αμα δεν ειναι το mousepad απο τσοχα θα παρεις τα feet εντος 2-3 μηνων στο χερι και μετα θα ψαχνεσαι για καινουργια.

Εγώ με ένα icemat που είμαι εδώ και κάτι αιώνες, γιατί δεν έχω πάρει τα feet στο χέρι; Θεωρώ ότι το σκληρό mousepad σου δίνει καλύτερο έλεγχο του ποντικιού, μια που στο soft mousepad λογικά θα πέφτει πολύ γλίστρα...

Link to comment
Share on other sites

Το ακριβως αναποδο συμβαινει, τα περισσοτερα "soft" εχουν καμποση στατικη τριβη.

αυτο καποιους ενοχλει ταμαλα ενω αλλοι την "χρειαζονται" για καλυτερη αισθηση του ελεγχου οταν σημαδευουν (ατςςςς!)

Αμα αλλαξεις ποδια στο τρωκτικο σου με πιο "φρεσκα" θα δεις διαφορα αμεσως, αν το κανεις και μετα μου πεις οτι δεν καταλαβες τιποτα θα εισαι μεγαλος ψευτης :p

Hyperglide Gaming Gear - High-tech gaming mouse feet

Durability Indicator (Time taken to wear till less than 0.1mm thickness)

Mousepad

Duration (months)

1. Func 1030 - rough

3 or more

2. Func 1030 - smooth

3 or more

3. Steelpad 4S

4 or more

4. Icemat

4 or more

5. Everglide Giganta

> 4

6. Cloth

> 12

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.