Jump to content



AMD R9 280X - Ποια απ' όλες?


qbiefox

Recommended Posts

1 με 4 μήνες αναμονή λέει.

1-4 μηνες λεει αλλα ετσι και αλλιως ο starter αναφερει αγορα Πασχα.Μπορεις να κανεις preorder απο τωρα και τα λεφτα στα τραβανε οταν στην στειλουν.Ακυρωνεις οποτε θες.

Προφανως δεν ειναι για καποιον που την θελει τωρα.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 43
  • Created
  • Last Reply
1-4 μηνες λεει αλλα ετσι και αλλιως ο starter αναφερει αγορα Πασχα.Μπορεις να κανεις preorder απο τωρα και τα λεφτα στα τραβανε οταν στην στειλουν.Ακυρωνεις οποτε θες.

Προφανως δεν ειναι για καποιον που την θελει τωρα.

Αν κατάλαβα καλά είπε ότι εφόσον παραγγείλει από Ελλάδα η κάρτα θα του έρθει καλό Πάσχα, ενώ την θέλει τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά είπε ότι εφόσον παραγγείλει από Ελλάδα η κάρτα θα του έρθει καλό Πάσχα, ενώ την θέλει τώρα.

ok λαθος καταλαβα εγω

τοτε πας εδω αν δεν θες αναμονη

[ame=http://www.amazon.fr/11221-07-20G-Graphique-R9-280X-PCI-Express/dp/B00H0BL3LC?SubscriptionId=AKIAJ7T5BOVUVRD2EFYQ&tag=camelcamelc09-21&linkCode=xm2&camp=2025&creative=165953&creativeASIN=B00H0BL3LC]Sapphire 11221-07-20G Carte Graphique ATI AMD Radeon R9 280X 870 MHz PCI-Express 3.0 3072 Mo: Amazon.fr: Informatique[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Μου αρεσει που πανω απ ολα διαβαζετε τι θελει ο αλλος :p

Παρειγγειλα ηδη απο Αμαζόνιο Γαλλίας. Η λογική μου ηταν παραγγελνω, και αν δω οτι στις πρωτες 10 μέρες δεν γίνεται τίποτα, ακυρωνω. Τελικά ενω αρχικα μου ήρθε mail που έλεγε παραδώσω 15 Μαρτίου έως 15 μαιου , τις έστειλαν σήμερα. Δεύτερα θα τις έχω, οποτε τέλος εβδομάδας με βλέπω να στήνω το PC. Έρχεται και mobo-cpu-ram-psu στην βαλίτσα της μαμάς σήμερα :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Μου αρεσει που πανω απ ολα διαβαζετε τι θελει ο αλλος :p

Παρειγγειλα ηδη απο Αμαζόνιο Γαλλίας. Η λογική μου ηταν παραγγελνω, και αν δω οτι στις πρωτες 10 μέρες δεν γίνεται τίποτα, ακυρωνω. Τελικά ενω αρχικα μου ήρθε mail που έλεγε παραδώσω 15 Μαρτίου έως 15 μαιου , τις έστειλαν σήμερα. Δεύτερα θα τις έχω, οποτε τέλος εβδομάδας με βλέπω να στήνω το PC. Έρχεται και mobo-cpu-ram-psu στην βαλίτσα της μαμάς σήμερα :hehe:

περιμενω κερασμα :Ρ

Link to comment
Share on other sites

Κατέφθασε το ζεύγος :jester:

attachment.php?attachmentid=60520&stc=1&d=1391901261

Φοράνε hynix μνήμες :D και τα 2 μεσαία heatpipes της ψύκτρας είναι 8άρια :T: Και ούτε αυτοκόλλητά στις βίδες ούτε τίποτα.

Στο μεταξύ κορυφή το amazon. Μεταφορικά από Γαλλία σε Αγγλιά 6 ευρώ, και μου κάναν παράδοση σαββάτου :)

Δεν βλέπω την ώρα να στήσω το pc πάνω στον πάγκο (κουτί δεν υπάρχει ακόμα :hehe:)

:jester:

[attach]60520[/attach]

post-5110-1416078127,1277_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=5110]qbiefox[/MENTION] καλα λιωσίματα!!!

2 πήρες?? Αν ναι γιατι??

Θα παίξεις 4Κ??

Οι κάρτες θα χρησιμοποιηθούν για OpenCL development και mining.

Χρειάζομαι τουλάχιστον 2 για αυτά που δουλεύω :) Στο μέλλον μπορεί και να γίνουν περισσότερες :jester:

Link to comment
Share on other sites

4K ούτε 2x 290 δεν την παλεύουν

Καλά ντάξει... άμα θές να παίζεις και σε Ultra settings σε 4Κ δεν την παλεύουν ούτε 4 Titans...

Χρειάζομαι τουλάχιστον 2 για αυτά που δουλεύω :)Στο μέλλον μπορεί και να γίνουν περισσότερες :jester:
Καλώς! Μην ξέχάσεις όμως και το gaming... Με 2Χ280Χ είσαι πάρα πολύ καλά για οποιαδήποτε ανάλυση, σε οποιοδήποτε game!

*Στο μέλλον δεν παίζει να έχεις αυτές τις κάρτες για οτιδήποτε και έτσι....χαχαχα καλό ξημέρωμα πάω να την πέσω!

Link to comment
Share on other sites

1020 είναι το boost clock. Και απ ότι ξέρω αυτες συνέχεια εκεί παίζουν (δεν έχουν λόγο να ρίξουν το ρολόι, μιας και οι θερμοκρασίες τους είναι κάτω απο 80)

τι asic έχουν ?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν οι κάρτες παίζουν εδώ και 3 μέρες. Μια χαρά όλα, απλά να πω την μαύρη αλήθεια μου, τις ήθελα λίγο πιο αθόρυβες... Δεν ξέρω κατά πόσο είναι εφικτό αυτό βεβαια σε κάρτες τέτοιων επιδόσεων...

Asic δεν έχουν τίποτα τρομερό. 62% έχουν και οι 2. Τέλος, ορίστε και μια φώτο από το pcb.

attachment.php?attachmentid=60629&stc=1&d=1392515657

[attach]60629[/attach]

post-5110-1416078148,3255_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.