Jump to content



WildStar


env0y

Recommended Posts

  • Replies 130
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

μου βγαζει patch failed . γινετε κατι ?

fixed

μα καλα , ποσο μεγαλο ειναι το patch , μηπως ξανακατεβαζει ολο το game παλι?

Έγινε επεξεργασία από kpetros
Link to comment
Share on other sites

Έπαιξα λίγο σήμερα το πρωί!

Έφτασα στο σημείο πριν μπεις στο σκάφος για nexus μου βγάζει και ένα έξτρα quest οπότε θα κάνω και αυτό και μετά θα κατέβω.

Άρχισα με exile, male, aurin, esper, soldier.

(*γιατί αν μην έχουν τόξο οι spellslinger, έστω μια σφεντόνα!)

Πολύ εντυπωσιακό class, ειδικά αν αναλογιστεί κανείς ότι είναι τα πρώτα lvl!

Σαν παιχνίδι είναι σαν ένα κλασικό mmo στην βάση αλλά από εκεί και μετά στοιχεία όπως το διπλό άλμα το σπριντ και τα άλματα σε μικρές αποστάσεις για να αποφύγεις σε συνδυασμό με τα το σύστημα στόχευσης και τα telegraphs μπορώ να πω ότι δίνει ακόμα και το αίσθηση ενός παιχνιδιού δράσης! Κάτι που το TERA δεν μου είχε δώσει.

Γραφικά, σίγουρα όμορφα και καλοσχεδιασμένα. Πολλοί θα πουν για παιδικά - καρτουνιστηκα γραφικά (πιο παιδικά και πιο καρτουνιστηκα από το wow) και έχουν δίκιο, αλλά είναι θέμα γούστου στην τελική, προσωπικά προτιμώ να παίξω ένα παιχνίδι που δίνει καλύτερη ροή με τα animation να τεριαζουν πάνω στο τερέν και να μην περπατάν οι χαρακτήρες σαν να έχουν σκουπόξυλο στον ποπο!

Μουσική, το μόνο που πρόσεξα ήταν ότι ήταν πιο casual από τα συνήθη σε mmo.

2 ας πούμε παραπονα έχω.

- τι παίζει με line of sight; τα spells του esper περνούσαν μέσα από τις κολόνες στο θερμοκήπιο(!), εκεί τον πρόσεξα, δεν πρόλαβα να δοκιμάσω πολύ για να δω αν υπάρχει θέμα που αγνοούν γενικά το los.

-ξέρω είναι ακόμα σε beta αλλά δεν έχω ενθουσιαστεί και τόσο με την απόδοση της μηχανής γραφικών, πιστεύω έπρεπε να είχα περισσότερα fps... Να δούμε τι θα γίνει όταν κατέβω στον πλανήτη.

Αυτά τα λίγα σαν πρώτες εντυπώσεις.

Sent from my MI 2S using Tapatalk

Έγινε επεξεργασία από FrOsT
Link to comment
Share on other sites

αν δεν είχε αυτά τα γραφικά θα το δοκίμαζα 100%,

αλλά σαν mmo με πιο μοιάζει? lineage2?

συγκρίνεις τα πάντα με το lineage καλο παιχνίδι αλλα δεν έχεις καμια σχέσει το wildstar με lineage είναι πιο wow φάση, εγώ που το παίζω στη beta και θα το αγοράσω για αυτό μου άρεσε έχει πολύ πράμα να κανεις στο game.. και όχι να εξπαρης το ίδιο και το ίδιο όπως l2...

γούστα είναι αυτά αλλα και από την αλλη μεριά εάν το σκεφτείς δεν μπορούν να κάνουν καλλuτερα γραφικά ?mmo είναι εάν είχε πολύ καλλυτερο γραφικό με τόσα npc τόσο κόσμο δεν θα ήταν κάπως βάρη

Link to comment
Share on other sites

συγκρίνεις τα πάντα με το lineage καλο παιχνίδι αλλα δεν έχεις καμια σχέσει το wildstar με lineage είναι πιο wow φάση, εγώ που το παίζω στη beta και θα το αγοράσω για αυτό μου άρεσε έχει πολύ πράμα να κανεις στο game.. και όχι να εξπαρης το ίδιο και το ίδιο όπως l2...

γούστα είναι αυτά αλλα και από την αλλη μεριά εάν το σκεφτείς δεν μπορούν να κάνουν καλλuτερα γραφικά ?mmo είναι εάν είχε πολύ καλλυτερο γραφικό με τόσα npc τόσο κόσμο δεν θα ήταν κάπως βάρη

το συγκρίνω διότι το L2 ήταν σταθμός στα mmo (καλώς ή κακώς)

συμφωνώ πως είναι γούστα αυτά! τώρα για το καλύτερα χειρότερα γραφικά δεν ξέρω, αλλά αυτό το παιδιάστικο με απομακρύνει (όπως ακριβώς και με το WoW).

με την τεχνολογία που υπάρχει δεν πιστεύω να υπάρχει βαρύ mmo, είναι θέμα game servers/software

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

παίρνω συνέντευξη σε στυλ q&η

από το guild master μας parental advisory αφιερώστε λίγο χρόνο και ακούστε τι λέει

το guild θέλει άτομα σας περιμένω εκεί

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Headstart servers up

Με πολλά προβλήματα δυστυχώς , τεραστία quese list με αναμονή 4-5 ώρες , προβλήματα στα δώρα από preorder, boom box- άκου να ανοίγεις 1 την ήμερα όσοι μάζεψαν 100+ θα κάνουν 3 μήνες + για να μπορέσουν να τα ανοίξουν όλα έλεος άπλα

Link to comment
Share on other sites

hazak full πας να κανεις change realm και δεν μπωρει να συνδεθει σε αλλον σερβερ

Μου το εκανε και εμενα αυτο ενα repair και απο τοτε μπορω να διαλεξω realm κανονικα , επειδη δεν προλαβα να το κοιταξω ποιες οι διαφορες στους Pve/PvP/roleplaying server ?

ακυρο μετα απο dc παλι δεν μου βγαζει τα realm

Έγινε επεξεργασία από evolution
Link to comment
Share on other sites

Λεω να το αρχίσω μιας και το exp του wow έχει μέλλον ακόμα.

Για πείτε κανένα σερβερ που να μην έχει τα τρελά q αλλά να μην είναι και άδειος. (Πολλά ζητάω?)

Για healer το βλέπω..

Link to comment
Share on other sites

Λεω να το αρχίσω μιας και το exp του wow έχει μέλλον ακόμα.

Για πείτε κανένα σερβερ που να μην έχει τα τρελά q αλλά να μην είναι και άδειος. (Πολλά ζητάω?)

Για healer το βλέπω..

αν εννοεις queue για να μπεις απο προχθες που ανοιξαν κανονικα δεν αντιμετωπησα προβλημα οποιαδηποτε ωρα και αν δοκιμασα να μπω παιζω στον Ascendancy PVE (στο Headstart ποτε δεν ειδα κατω απο 2 ωρες queue)

Τωρα αν παιξεις σοβαρα και ψαξεις για guild κτλ ριξε μια ματια στο wildstargr στο facebook για να δεις τους σερβερ που παιζουν ελληνικες guild https://www.facebook.com/WildstarGR?hc_location=timeline

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.