Jump to content



Ερχεται η ROG SWIFT PG278Q – a 27” 1400p 120Hz


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Καλοριζικη παιδια !!

Για πειτε εντυπωσεις, πως σας φαινεται?

Βαλτε και καμια φωτο να φχαριστηθουμε και μεις που δεν την εχουμε..

ΥΓ. τις ¨παλιες¨ σας wqhd 27αρες που τις εχετε και θελω και γω? ;)

Link to comment
Share on other sites

2 πρόχειρες φωτός:

2qmkoq8.jpg

efjrbb.jpg

Απίστευτη εμπειρία το G-Sync... No Stutter, no tearing, no lag... Καθαρά 144Hz-144fps (αν μπορεί και το hardware φυσικά στα 2Κ). Και πολύ καλή εικόνα παρόλο που είναι TN. Μετά από καλιμπράρισμα αν και δεν έχει πολλές ρυθμίσεις η εικόνα της είναι φανταστική. Απορώ πως δούλευα τόσο καιρό στα 60Hz. Την διαφορά την καταλαβαίνεις ακόμα και με την κίνηση του ποντικιού. Magic :blink::blink:

Link to comment
Share on other sites

2 πρόχειρες φωτός:

2qmkoq8.jpg

efjrbb.jpg

Απίστευτη εμπειρία το G-Sync... No Stutter, no tearing, no lag... Καθαρά 144Hz-144fps (αν μπορεί και το hardware φυσικά στα 2Κ). Και πολύ καλή εικόνα παρόλο που είναι TN. Μετά από καλιμπράρισμα αν και δεν έχει πολλές ρυθμίσεις η εικόνα της είναι φανταστική. Απορώ πως δούλευα τόσο καιρό στα 60Hz. Την διαφορά την καταλαβαίνεις ακόμα και με την κίνηση του ποντικιού. Magic :blink::blink:

Καλοδούλευτη εύχομαι.:T:

Από πού και πόσο αν επιτρέπεται?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

βρε παιδιά δεν λέω πολύ καλή αλλα με τόσα λεφτά να μην είναι 3d έλεος.....

εγώ με αυτά που ακούω εδώ με έχετε "πρισοσι" να πάρο αυτή εδώ Asus VG278HE | Skroutz.gr

έλεγα να αγοράσω tv 4k αλλα δεν θα πεζή με 144Hz και αφού λέτε είναι πολύ τρελή διαφορα από 60hz στα 144hz λέω να δοκιμάσω..και είμαι fan 3d

Link to comment
Share on other sites

το έχει ψιλο εγκαταλείψει η nvidia το 3D, δεν βγάζει πλέον υποστήριξη για τα πολλά games. Είδε πως δεν προχωράει το πράγμα όπως επιθυμούσε και δεν πολύ ασχολείται πλέον.

Oι κατασκευαστες παιχνιδιων το εγκατελειψαν! Απο την μερια της η Nvidia οτι μπορει κανει να βελτιωνει με fixes τα κακως μη υποστηριζομενα παιχνιδια.

Απο την στιγμη που οι νεες κονσολες δεν υποστήριξαν το 3D (οπως οι παλιές) το βαρος εχει πεσει στην Nvidia να κανει οτι μπορει....δεν βγαινει ετσι!

Link to comment
Share on other sites

Seba άσχετο είδα πήγες σε 970 SLI, πως πάει συγκριτικά με την Titan Black??

.....αμεση συγκριση με τις 780gtx DCU II σε SLI που ειχα πριν, ειναι σαφως ταχυτερες και αρκετα πιο κρυες!

Link to comment
Share on other sites

Maxwell rules!! Εμένα με ψήνουν 2 Strix 980 αλλά λέω να περιμένω τις Ti και Titan X. Άραγε πότε θα βγουν??

Τιταν ΙΙ απο 15 Δεκεμ - 15 Ιανουαριου και μετα απο 3 μηνακια το Ti (οπως το λενε)

Link to comment
Share on other sites

Oι κατασκευαστες παιχνιδιων το εγκατελειψαν! Απο την μερια της η Nvidia οτι μπορει κανει να βελτιωνει με fixes τα κακως μη υποστηριζομενα παιχνιδια.

Απο την στιγμη που οι νεες κονσολες δεν υποστήριξαν το 3D (οπως οι παλιές) το βαρος εχει πεσει στην Nvidia να κανει οτι μπορει....δεν βγαινει ετσι!

Και ειναι πολυ κριμα... ειχα την πρωτη samsung που υποστηριζε 3Dvision και παροτι δεν ηταν οτι καλυτερο τοτε μολις επαιζες world of warcraft τη σειρα batman, tomb raider, Batlefield bad company2, COD, C&C3 και δεν θυμαμαι τι αλλα ειχα παιξει, δεν ηθελες να βγαλεις τα γυαλια με τπτ... αλλο παιχνιδι. Θελω να την παρω μονο γιαυτο, να τα βαλω παλι και να τα παιξω ενα ενα.

p.s1 Batman arkham asylum να βγαινεις απο το bat cave πετωντας...

p.s2 Τomb raider underworld. 3 λεξεις. Lara βρεγμενη τρισδιαστατη.

p.s3 Και αφηστε τους αλλους να ψαχνουν για ghosting.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω ακομα την πρωτη 3D samsung (2233RZ, κλεινει 5 χρονια λειτουργιας τον δεκεμβριο, μπρρρρ :p )και οταν βρεθηκε το 12 στην κατοχη μου απο σποντα ενα 3d vision kit ζητημα να ασχοληθηκα με την ολη φαση 40 λεπτα πριν τα χωσω στην ντουλαπα και τα βαλω αγγελια

πολυ κουραστικο ( οπως ολα τα ενεργου κλειστρου υποθετω ) πολυ "ψοφιο" εφφε σε BF3 και l4d2, το refresh rate επεφτε στα 60hz με το vsync μονιμα ενεργοποιημενο, και χωρις triple buffering, πιο πολυ lag πεθαινεις, εβλεπα κατι 30αρια στο duke nukem forever ( σε gtx570 τοτε) και ηθελα να παρω αναβολη απο την ζωη :p

αφηστε το 3d στην ακρη, το refresh rate ειναι ολο το ζουμι, εχει μαλλιασει η γλωσσα μου τοσα χρονια

http://www.thelab.gr/othones-kai-panels/agora-sovaris-othonis-20-23-a-71032.html#post1062721468

ffs :p

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.