Jump to content



Ερχεται η ROG SWIFT PG278Q – a 27” 1400p 120Hz


Recommended Posts

Το 3D δεν ειναι για ολα τα μηχανηματα ουτε για ολα τα ματια, εγω δεν ειχα κανενα θεμα να καθομαι με τις ωρες να παιζω batman η οτιδηποτε αλλο ειχε σωστο support η να δω π.χ το avengers σε 3D με αντιστοιχου τυπου γυαλια. Το θεμα βεβαια στο gaming ηταν παντα τι θελουν οι Pros :pleasantry:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
789 το eshop!!ετοιμαζομαι! 4-7 μερες βεβαια για παραδοση

Πάρε κ ένα τηλ msystems πρίν κάνεις κίνηση, δεν την έχουν στο σιτε αλλά με την ASUS έχουν καλή συνεργασία και μπορούν να στη φέρουν.

Link to comment
Share on other sites

"Αν είχε support στην Ελλάδα σωστό σε οθόνες J - θα τις είχαμε τις Asus στη σελίδα μας για παραγγελία .

 

Λυπούμαστε – αλλά δε μπορούμε να σας προσφέρουμε asus monitor

 

Καλησπέρα σα ςΑν είχε support στην Ελλάδα σωστό σε οθόνες J - θα τις είχαμε τις Asus στη σελίδα μας για παραγγελία .

 

Λυπούμαστε – αλλά δε μπορούμε να σας προσφέρουμε asus monitor

 

Καλησπέρα σα"

αρα ακυρο παιδες

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σα ςΑν είχε support στην Ελλάδα σωστό σε οθόνες J - θα τις είχαμε τις Asus στη σελίδα μας για παραγγελία
 

 

ωραίοι, άμα κάναν και τα άλλα καταστήματα το ίδιο πράγμα ίσως και αποκτούσε η asus  σωστό support σε οθόνες στην Ελλάδα :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παντως εγω αν ειχα κατω απο 30 fps σε παιχνιδι καρτα γραφικων θα αγοζα και οχι οθονη με gsync. Αυτη την οθονη την αγοραζεις για την αναλυση τα 120hz και το 3D vision οχι για να παιζεις με 30 fps.

Link to comment
Share on other sites

το ULMB είναι σαν το blur reduction της Benq, μειώνει σε μηδενικό στάδιο το motion blur, δεν νομίζω να έχει μεγάλες διαφορές η υλοποιήση της ASUS απο την BENQ και το Lightboost utility αφού και τα τρία κάνουν την ίδια δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Θα παιξεις 10 λεπτα πανω της και μετα θα αναρωτιεσαι πως μπορουσες και επαιζες με 60hz τοσα χρονια, αποτι βλεπω εχεις και nvidia

JUST DO IT

 

είμαι στο τσακ για αγορά.. αλλά φοβάμαι το ΤΝ σε σχέση με το dell u2711 που έχω..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

είμαι στο τσακ για αγορά.. αλλά φοβάμαι το ΤΝ σε σχέση με το dell u2711 που έχω..

 

δες και αυτη που ειναι πιο "φρεσκια" https://pcmonitors.info/reviews/philips-272g5dyeb/

 

για τα χρωματα του panel μην φοβασαι, ειδικα το 8bit της asus φαινεται αρκετα δυνατο -> http://forums.overclockers.co.uk/showpost.php?p=26685844&postcount=1908

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

δες και αυτη που ειναι πιο "φρεσκια" https://pcmonitors.info/reviews/philips-272g5dyeb/

 

για τα χρωματα του panel μην φοβασαι, ειδικα το 8bit της asus φαινεται αρκετα δυνατο -> http://forums.overclockers.co.uk/showpost.php?p=26685844&postcount=1908

αυτη ειναι 1080p

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

προέρχομαι από την Dell U2711

 

Οι πρώτες εντυπώσεις είναι:

- Αισθητικά από τα πιο όμορφα monitor (αν όχι το καλύτερο)

- Ποιότητα κατασκευής πολύ καλή

- Η ανάλυση αυτή με 144hz + gsync είναι ότι καλύτερο για gaming.. απλά δε ξαναπαίζεις σε άλλη οθόνη

-Τα χρώματα σε σχέση με το dell (τα είχα 2 ημέρες δίπλα-δίπλα) υστερούν λίγο αλλά όχι πολύ.. στο ips είναι πιο έντονα(εώς ψεύτικα βέβαια)

- οι γωνίες θέασης είναι ένα θέμα που είχα στην αρχή (γιατί δε το έιχα ζήσει ποτε) αλλά ξεπερνιέται γρήγορα (όπω μου είπε και ένας φίλος μου είναι monitor που κάθεσαι μπροστά και όχι TV)

- Τα hz τα νιώθεις παντού και όχι μόνο στο παιχνίδι, ακόμα και στο desktop όταν κουνάς αρχεία-παράθυρα κτλ.

-και ένα τελευταίο μείον είναι η συνδεσιμότητα, έχει μόνο ένα dp port (γιατί μόνο έτσι δουλεύουν όλα)

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.