Jump to content



Οικονομικο ταμπλετ για γυναικα


o polonos

Recommended Posts

Καλημερα.

Ψαχνω ταμπλετ για τη κοπελα μου.

Χρηση που θα κανει θα ειναι social media, internet, μουσικη φοτο κλπ.

Κοιταω για κατι που δεν θα εχει 10ωρες lag στο ανοιγμα του boat browser.

Καλη αναλυση, ωραια χρωματα και καλη ποιοτητα κατασκευης.

Οικονομικο ταβανι 200ε μου φαινοτναι αρκετα και αν το κρατησουμε στα 150ε ακομα καλυτερα.

Ειμαι αναμεσα σε

Asus MeMo Pad HD 7 ME173X - Tablet 7" 8GB Γκρι | Tablets στο Public.gr

Mls iQTab Navi - Tablet 7" 8GB Λευκό | Tablets στο Public.gr

Samsung Galaxy Tab 3 Τ210 - Tablet 7" 8GB Μαύρο | Tablets στο Public.gr

http://www.kotsovolos.gr/site/computing/laptop-tablet-ipad/tablets-ipad/131721-vero-tab-g8i

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι φίλε πωλωνέ θα προτείνω με κλειστά μάτια το Vero. Φοράει Atom 2Ghz και ειναι το πιο γρήγορο. Έχει και GPS.

Περιμένω από Κίνα μεριά το ίδιο μοντέλο (teclast p89) στα 140 ευρώ περίπου.

Προσωπικά έχοντας περάσει από πολλές διαγώνιες, την 7αρα δε την συμπάθησα.. το 8αρι 4:3 μου κάθεται καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα ρίξω στο τραπέζι και το

Archos Xenon

Archos 80 Xenon (4GB) | Skroutz.gr

Το είχα πάρει για φίλο πριν κανα 6μηνο απο κώστο. Το ήθελε για χαλαρό internet και gps για το ταξί του. Έχει και 3g.

Όσο το δοκίμασα για internet κλπ δεν κόλλησε ποτέ και ο φίλος μου είναι και ψείρας-σπαστικός. Του κόλλησε 2 φορές και πάραλίγο να το γυρίσει πίσω. Δεν έχω ακούσει παράπονο αλλά δεν δοκίμασα και youtube και facebook παράλληλα για να σου πώ.

Πάντως απο προσωπική εμπειρία μην πάρεις 7άρι, είναι πολύ μικρό. Και εγώ γιαυτό πούλησα το δικό μου. Δεν βόλευε την γυναίκα ούτε εμένα το μέγεθος. 8 άρι νομίζω είναι ιδανικό.

Link to comment
Share on other sites

Ρε αγαπη γιατι ειναι 200ε αρα 50ε παραπανω απο τα αλλα.

Ειναι 7'' κι απ'οτι λενε τα παιδια δεν πολυ λεει το συγκεκριμενο μεγεθος.

Οσο για το archos δυο φορες νομιζω μου εχουν ερθει τετοια μηχανακια τελειωμενα.

Δεν μ'αρεσουν σαν αισθηση και ποιοτητα κατασκευης

Link to comment
Share on other sites

Archos πολυ προσοχή γιατί παίζουν πολλά ελαττωματικά...

Το 7άρι ειδικά για γυναίκα νομίζω προσωπικά πως είναι ιδανικό (έχει η δική μου και έχω λιώσει λίγο και τα σπάει) εξού και το είπα.

Επίσης έχει τρελό γκάζι, και όσο πιο απλό πάει, αλλά ναι το 50άρι έχει διαφορά το δέχομαι :/

Link to comment
Share on other sites

Archos πολυ προσοχή γιατί παίζουν πολλά ελαττωματικά...

Το 7άρι ειδικά για γυναίκα νομίζω προσωπικά πως είναι ιδανικό (έχει η δική μου και έχω λιώσει λίγο και τα σπάει) εξού και το είπα.

Επίσης έχει τρελό γκάζι, και όσο πιο απλό πάει, αλλά ναι το 50άρι έχει διαφορά το δέχομαι :/

Αν παμε στα 200 (που απ'οτι βλεπω εκει θα παμε τελικα)

Σαν πιο σοβαρη προταση μου φαινεται το galaxy tab3 που εχει και gps

Απο τη αλλη το nexus 7

Asus Google Nexus 7 - Tablet 7" 16GB Μαύρο | Tablets στο Public.gr

Φαινεται εξαντλημενο

Link to comment
Share on other sites

θα σέρνετε το σύμπαν στο tab3... με το θεόβαρο λογισμικό της samsung. Είχε tab ο αδελφός μου, και έστρωσε μονο με cyanogen.

Προσωπικά επιμένω στο vero. δες κι εδώ VERO Tablet G8i 7.9'' IPS, Intel Dual Core 2.0GHz - σελίδα 1 | Oktabit Community

Link to comment
Share on other sites

χωρις να το ξερω αυτό που λέει ο [MENTION=83]lefteriz[/MENTION] μπορώ να σου πω πως απο ολα τα samsung (και εχω και εγω οπως ξερεις τηλ εστω) ειναι πιο σφαιρα το nexus... δεν εχω ακομα εντυπωσιαστει απο ταχυτητα samsung ταμπλετας... ενω το 7αρι ειναι φαση Πιο smooth γινεται Lurpack...

Τωρα αν ειναι εξαντλημενο, σκεψου να ειχες και κανενα φιλο (μλκ) στην αγγλια που εχει ηδη φερει 6 τετοια στην ελλαδα!

Link to comment
Share on other sites

Ολο το "θεμα" ξεκινησε απο το συναισθημα να θελει να παρει γρηγορα και ευκολα ενα ταμπλετ στα 50-60ε για να βαζει καμμια φοτο κλπ.

Παναθεμα τη ωρα κι τη στιγμη που ανοιξα το στομα μου και ειπα

"Ρε Αγαπη μου (οχι εσυ ντολλυ) αυτα δεν ειναι καλα, ειναι της πλακας, ας παρουμε κατι καλο κλπ"

Και ετσι καταληξαμε να το παρουμε μισα μισα για να βγει κατι καλο.

Οποτε....

ΤΟ ΤΑΒ 3 βγαινει απο τη λιστα.

Το VERO εχει εξαντληθει απο τη ΟΚΤΑΒΙΤ και "λενε" οτι θα υπαρχει τη επομενη εβδομαδα.

Θα ηταν καλο deal καθως μπορω να το παρω χονδρικη το συγκεκριμενο.

(βεβαια εχω διαβασει ασχημα λογια για τη αντοχη της μπαταριας)

Αλλα γυναικα ειναι το θελει για χθες οποτε....

Θα παμε το βραδυ να δουμε το memopad απο κοντα και βλεπουμε.

Αφηνω ανοιχτη και τη πιθανοτητα του nexus απο εξωτερικο :sarcastic:

Link to comment
Share on other sites

Ρίχνω κι εγώ από Κίνα μεριά, 9άρι ..

PIPO M7Pro Quad Core Tablet PC

Rockchip RK3188, Cortex A9 quad core, 1.8GHz; GPU: Mali 400 MP4

Android 4.2.2

RAM 2GB (DDR 3)

16GB Nand Flash

Aluminum shell

Screen 8.9 Inch

Capacitive Screen, PLS

LCD

Resolution 1920 x 1200px

Battery 6300 MAh

PIPO M7Pro Quad Core RK3188 Tablet PC 8.9 Inch Android 4.2 2GB RAM 16GB Bluetooth GPS Black

^καθαρή ρομ

Έχω το U8, που είναι ίδια πλην οθόνης (και GPS που έχει το M7). Σε κινέζικα φθηνά δεν έχω δει καλές οθόνες, σε σχέση με τα επώνυμα samsung, lg κλπ. Από επιδόσεις φυσικά είναι υπεραρκετό. Το U8 φοράει και KitKat πλέον, αλλά μην περιμένεις πολλά από υποστήριξη.

Το πρώτο "επώνυμο" που βρήκα και φαίνεται υποσχόμενο από άποψη spec είναι το Asus MeMO Pad HD 8 (16GB), αλλά δεν είμαι σίγουρος για την οθόνη του.

ΖΤΕ, Vero κλπ, όσα έχω δει, δεν έχω εντυπωσιαστεί, ειδικα από οθόνες. Οπότε, για εμένα είναι στην ίδια κατηγορία με τα "κινέζικα", πλην εγγύησης.

Συμφωνώ για 7 vs 8inch. Αν μιλάμε για browsing, εγώ θα κοιτούσα από 8 και πάνω (σίγουρα όχι 7).

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 3ωρες περιπου σε ολα τα μαγαζια καταληξαμε στοοοοοοοο samsung tab III το 7αρι της αρεσε αλλα με βλεπω για το 8αρι.

Και το nexus7 ωραιο αλλα δεν τη βολεψε γιατι το samsung εχει το κουμπι back

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 3ωρες περιπου σε ολα τα μαγαζια καταληξαμε στοοοοοοοο samsung tab III το 7αρι της αρεσε αλλα με βλεπω για το 8αρι.

Και το nexus7 ωραιο αλλα δεν τη βολεψε γιατι το samsung εχει το κουμπι back

Διαπίστωσες κάποιο από τα θέματα ταχύτητας που λένε κάποιοι πιο πάνω ή ήταν smooth ?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.