Jump to content



micro μητρική ΑΜ3+?


vbatsigr

Recommended Posts

Καλησπέρα σας.

Μου εχει ερθει το τελευταίο καιρο να φτιαξω το συστηματακι μου σε ενα micro atx κουτι (aerocool dead silence). Το συστημα μου τωρα ειναι fx 8350 σε asus m5a99pro r2 και r9 290 (τα βασικα).

Το θεμα μου ειναι οτι προφανως η μητρική μου δε μπαινει μεσα οποτε πρεπει να την αλλαξω.

Τι προτείνετε?

Σημειωση - δεν ασχολούμαι με overclock, ολα είναι στοκ.

Ευχαριστώ!

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Am3+ και Micro ATX με προοπτικές overclocking δεν συμβαδίζουν δυστυχώς.. Θα πρέπει να πας σε μια μητρική του πενήντα ευρου που δυστυχώς θα είναι θέμα χρόνου πόσο θα αντέξει τον επεξεργαστή σου καθώς έχει πολύ λίγα phases etc.

Swifted my keys on my GNeX4

Link to comment
Share on other sites

Am3+ και Micro ATX με προοπτικές overclocking δεν συμβαδίζουν δυστυχώς.. Θα πρέπει να πας σε μια μητρική του πενήντα ευρου που δυστυχώς θα είναι θέμα χρόνου πόσο θα αντέξει τον επεξεργαστή σου καθώς έχει πολύ λίγα phases etc.

Swifted my keys on my GNeX4

Την ειχα αυτη τη φοβια η αληθεια ειναι και δυστηχως μου την επιβαιβεωνεις :hm:

Βεβαια οπως προειπα δεν ασχολουμαι με overclock αλλα αυτο με τα Phases το ειχα στο νου μου οταν εψαχνα αρχικα για μητρικη και κατεληξα στην m5a99fx..

Μου εχει σκαλωσει τοσο πολυ η ιδεα ενως cube κουτιου (prodigy ή DS).. που μαλλον θα παμε στο Plan B.. :p

Οποτε ερχομαι στην επομενη ερωτηση.. Λογικα μητρικη ΑΤΧ μπαινει απλα θα προεξεχει ετσι? Με λιγο modding μπορει να φτιαχτει και το καπακι καπως να...κλεινει :p

Link to comment
Share on other sites

Την ειχα αυτη τη φοβια η αληθεια ειναι και δυστηχως μου την επιβαιβεωνεις :hm:

Βεβαια οπως προειπα δεν ασχολουμαι με overclock αλλα αυτο με τα Phases το ειχα στο νου μου οταν εψαχνα αρχικα για μητρικη και κατεληξα στην m5a99fx..

Μου εχει σκαλωσει τοσο πολυ η ιδεα ενως cube κουτιου (prodigy ή DS).. που μαλλον θα παμε στο Plan B.. :p

Οποτε ερχομαι στην επομενη ερωτηση.. Λογικα μητρικη ΑΤΧ μπαινει απλα θα προεξεχει ετσι? Με λιγο modding μπορει να φτιαχτει και το καπακι καπως να...κλεινει :p

η δικη μου αποψη, ειναι λιγο απολυτη...!!!

Micro ATX μητρικη σε ΑΜ3+, ξεχασε το..!!! ουτε με mod, ουτε με τπτ..!!!

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως και εγω εκει αρχιζω να καταληγω... Ειναι πολλα τα ~6 εκατοστα να χωρεσεις atx μητρική και να το κανεις μοντα. Όνειρο ηταν και παει :-P

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

η AMD εχει κανει διαχωρισμο στις πλατφορμες της.

οποιος θελει φθηνα συστημα για καθε ειδους χρηση, εχει την FM2+ που εχει ολα τα φορμα μητρικων. Mini-ITX, Micro-ATX, ATX..!!

ενω η "High End" πλατφορμα ΑΜ3+, εχει μονο ΑΤΧ μητρικες..!!!

Link to comment
Share on other sites

M5A88-M EVO Motherboards - M5A88-M EVO την εχω αλλά δεν νομίζω να την βρεις κάπου , επίσης θα ήθελα αυτήν ASRock > 890GM Pro3 R2.0 αλλά δεν νομίζω να βρεθεί και αυτή κάπου, προτείνω αυτές γιατί έχουν sata 3 και υποστηρίζουν τον 8350 FX που εχω και εγώ σε ένα Silverstone SilverStone Technology Co., Ltd.- SG02-F με ψύξη από το τροφοδοτικό μόνο με temp γύρω στα 50 με cool and quiet on φυσικά

και μια φώτο έτσι για να το δεις εν ώρα εργασίας http://prntscr.com/33te7x

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως άσχετα το SATA 3 θα έβαζα και την GIGABYTE 760LMT-USB3 στο κόλπο.

GIGABYTE - Motherboard - Socket AM3+ - GA-78LMT-USB3 (rev. 5.0)

εσυ "φωναζεις" για τα phases, και θα εβαζες μητρικη με 4+1 για 8350? :hmm:

ΕΔΙΤ: υποθετω και αυτη για Default ομως...!!

Link to comment
Share on other sites

εσυ "φωναζεις" για τα phases, και θα εβαζες μητρικη με 4+1 για 8350? :hmm:

ΕΔΙΤ: υποθετω και αυτη για Default ομως...!!

Για default και αυτή.

Η συγκεκριμένη τρέχει χωρίς θέμα τους 1090T πάνω από τα 4Ghz ... ενώ έχει και ψύξη στο VRM . Οπότε ναι για default θα την έβαζα στον 8350 , από την στιγμή που δεν παίζει κάτι καλύτερο και θέλω micro atx.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.