Jump to content



Recommended Posts

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Τα ειπε ολα σε μια προταση ο φιλος :T:

Οι τιμες απευθεινονται αποκλειστικά σε πλούσιους χομπιστες .

Αυτο ισχυει και για τις δυο εταιρειες. Καποτε τοσα λεφτα εκαναν μονο οι workstation καρτες που απευθυνονταν σε επαγγελματιες

Link to comment
Share on other sites

Έλα Ορέστη, πες μας για τα οφέλη και το VFM και όλα τα σχετικά της Ζ!

Ουτε αλ ντέντε μακαρόνι δεν κολλάει ετσι! Και αυτό κάποια στιγμή ξεκολλάει, με λαδακι!

Μωρο δεν είσαι! βαλε το μυαλο σου κατω και ανελυσε το. Εκτος εαν παραδόσεις μερικά μαθήματα marketing στην Nvidia!

Ποτε χρεοκοπεί είπαμε ?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βάζω λαδάκι δεν κολλάω ;)

Απλά μην μας τρελάνεις πως τρολάρει η κόκκινη εδώ με την λαλακία των 3κ εδώ.

Τα άλλα μουλάρια του 1κ μια χαρά σφάζουν, αυτό είναι φειλ.

Και δείχνει πόσο λαλάκες θεωρούν τον κόσμο τους.

Φυσικά και θα πουλήσει αλλά δεν είναι αυτό το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Αν βγάλει μια καρτα των 5000 και πουλήσει ,παει να πει οτι κανει καλο μάρκετινγκ?

Μηπως δεν εχει και πολλους ανταγωνιστές; (τον εξής ενα )

Το καλο μάρκετινγκ να σου πω ποιο ειναι ?

Να σου βγάζω μια καρτα που κανει οσο ενα αυτοκινητο,και να σε εχω ψησει τοσο ωραία ,που ΨΑΧΝΕΙΣ ΕΣΥ να βρεις που χρησιμεύει η καρτα και βάζεις τρια μονιτορ ,και μετα πιο μεγάλα και μετα θα θες πιο μεγάλη ανάλυση,και πιο μεγάλη vram για να τερματισουν αυτές οι titan...

Εκεί τους παραδέχομαι σας χορεύουν μια χαρά .

Δε λεω οτι δεν βγάζουν καλα προϊόντα ,αλλα απο ποτε τα χρεώνουν για premium δεν καταλαβα, και ποιος gamer παιζει ΚΑΝΟΝΙΚΑ αυτα τα παιχνιδια που τερματιζουν τις κάρτες ,και ποιος τα παιζει μονο και μονο επειδη εχουν τα πιο βαριά γραφικά και δε μπορει άλλη καρτα να τα τρεξει.

Food for thought.

sent from mobile

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
4K RESULTS

BF IV

GTX TITAN BLACK SLI -> 55.2 FPS

TITAN Z -> 45,2 FPS

R9 295X2 -> 39.1 FPS DX11, 47 FPS with Mantle

CRYSIS III

GTX TITAN BLACK SLI -> 33.2 FPS

TITAN Z -> 29,6 FPS

R9 295X2 -> 32.8 FPS

BIOSHOCK INFINITE

GTX TITAN BLACK SLI -> 72 FPS

TITAN Z -> 62 FPS

R9 295X2 -> 59 FPS

Στα υπόλοιπα πάνω κάτω είσαι σωστός!

Καλά για 3Κ η κάρτα είναι να κλαίνε οι ρέγκες...αναμενόμενο άλλωστε. Θέλω να πιστεύω οτι συμφωνείς.. Καλύτερα να πάμε παρακάτω λέω γώ...

EDIT: Για όσους θέλουν να ρίξουν μια ποιό προσεκτική ματιά στις 2 κάρτες! Link! Τέλος να πώ οτι αυτό που εντυπωσιάζει πραγματικά είναι η διαφορά θερμοκρασιών, πραγματικά η 295Χ2 είναι premium προϊόν!

Έγινε επεξεργασία από Dj_ALeX
Link to comment
Share on other sites

+1 amdakias

______________________________________________________________________________________

offtopic

έχω πιει τις ρακές μου δεν μπορώ να πω ότι είμαι νηφάλιος :rofl::rofl::rofl:

______________________________________________________________________________________

Ο καθένας ότι μπορεί να πάρει η τσέπη του, θα πάει να το πάρει είτε είναι amd(1500) είτε nvidia(3000) (λέμε τώρα),

σ'αυτές τις τιμές δεν υπάρχει έξυπνη αγορά αλλά είναι θέμα ψυχολογικό για να νιώθω

ότι έχω το top κτλ. Οι υπόλοιποι θα πάρουμε αυτές που μπορούμε.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Για εμένα 3 δρόμοι υπάρχουν:

1) 3Χοθόνες 4Κ(?) 295Χ2 (4XDPorts)

2) 2Xοθόνες 4Κ(?) 780ΤiX2 sli

3) Best VFM 2x780Ti

H Z είναι fail. 6Χ2gb ram με 1 DPort? Βάλε 2 να το συζητήσουμε. Χάνει το πλεονέκτημα της επιπλέον μνήμης που είναι και το μόνο που έχει.

Ποιότητα κατασκευής+επιδόσεις και best VFM, 780Ti SLI για μένα. Και αν βαρεθείς στήνεις και δευτερο πισί μιας και έχει 2 κάρτες, ή έστω πουλάς την μια αργότερα ή whatever...

Την AMD την φοβάμαι λίγο όσον αφορά την ποιότητα κατασκευής. Δεν έχει και cuda (εγώ το θέλω). Θα μου πείς αν τρέξει με 4Χ4Κ οθονες θα κλαίει και το παρδαλό κατσίκι, αλλα δεν παύει να έχει 4 DPs.

Δεν βρίσκω ούτε 1 λόγο αγοράς της Ζ... fail...

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπα και παραπάνω, είναι μια κορυφιαία κάρτα με λάθος τιμή.

Πάντα κατά την άποψη μου.

Αν η τιμή της, ήταν 1500 ευρώ περίπου, θα έλεγα ότι έχει αρκετά καλές μετρήσεις. Αλλά από ένα προϊόν, της τάξεως των 3000 ευρώ περιμένεις πολλά περισσότερα, όταν μάλιστα μπορείς να τα έχεις στη μισή τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Δε θα σταθω στη συγκριση με την 295Χ2 αλλα με 780ti sli. Θα περιμενε κανεις για 100% υψηλοτερη τιμη να εχεις εστω 30-50% υψηλοτερες επιδοσεις (και λιγα λεω) και μονο αυτο δεν βλεπεις. Ισως αξιζει σαν επαγγελματικη αλλα ουτε εχω δει καμια συγκριση με quadro και firepro αλλα ουτε και η nvidia την πλασσαρει σαν τετοια.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.