Jump to content



Haswell vs Haswell Refresh


Recommended Posts

δεν ειναι για εξωτερικους δισκους νουμπά :p

googlαρε λίγο :D

ειναι νεο προτυπο διασυνδεσης ssd για να ξεπερασει το οριο του sata σε ταχυτητες. Απλα θα ειναι πανω στην μητρική και θα υπαρχει μια θυρα.

νομιζω οτι θα αξιζε να το εχεις γιατι παλι θα καμεις καμποσα χρονια να αναβαθμισεις :p

Και γιατι εγω εχω την εντυπωση οτι θα μου παει ο κουκος αηδονι ενω μπορω να κανω την ιδια δουλεια με κανονικους SSD σε raid0? (Γιατι προφανως θα πρεπει να αγορασω και τον δισκο, και οτι μικραινει, ακριβαινει)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 49
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

10 βαθμους κατω σε load δεν το λες και τπτ ;-)

Ειδικα οταν δεν εχεις ηδη "επενδυσει" σε ψυξη, ακομα να ξεκαθαριστει ομως αν θα παιζουν οι devil's canyon σε z87 ή οχι :wall:

Link to comment
Share on other sites

10 βαθμους κατω σε load δεν το λες και τπτ ;-)

Ειδικα οταν δεν εχεις ηδη "επενδυσει" σε ψυξη, ακομα να ξεκαθαριστει ομως αν θα παιζουν οι devil's canyon σε z87 ή οχι :wall:

οι φημες παντως υπηρχαν για καλυτερες θερμοκρασιες απο 4770κ:confused:

τωρα συμφωνω μια χαρα ειναι οι 10 βαθμοι ετσι και αλλιως ενα δειγμα ειναι μπορει να ειταν και το χειροτερο αλλα πιστευω οτι δεν ειταν το καλυτερο :hi: !!

[MENTION=2162]GruntGR[/MENTION] thanks για τη ενημερωση στο πιο πανω ποστ σου:hug: !!

Έγινε επεξεργασία από ultraex2005
Link to comment
Share on other sites

10 βαθμους κατω σε load δεν το λες και τπτ ;-)

Aν πας για new ναι.

Αν κοιτας για αναβαθμιση απο haswell σε refresh τιποτα το λες, ομως αναμενουμε περισσοτερο την θερμικη συμπεριφορα των Κ σε OC.

Παντως τα 45 C σε idle που δινει στον 4770Κ μου φαινονται παρατραβηγμενα και σαν κατι να μην παει καλα.

Link to comment
Share on other sites

10 βαθμοι σε stock καταστασεις? Για να τους δουμε και τους ξεκλειδωτους και αν κρατησουν και στο OC αυτη τη διαφορα, τοτε θα τους παραδεχτω.. Ηδη στο αρθρο του Grunt δεν εκαναν λογω για κατι μικροbugs? Δεν ξερω, τωρα που το σκευτομαι μαλλον καλα κανω και παω σε normal haswell.. μπορει να αλλαξαν και τπτ αλλα πραγματα περαν απο το TIM, που σημαινει οτι μπορει να ειναι whole new stuff στο OC.. (Might be for the best, or the worst)

ακομα να ξεκαθαριστει ομως αν θα παιζουν οι devil's canyon σε z87 ή οχι :wall:

Εχω την εντυπωση οτι για να βγαινει η Giga/Asus/Evga και να λεει οτι θα τα υποστηριξει με bios update, τωρα τελευταια, τοτε μαλλον ναι..

Link to comment
Share on other sites

Απο όσο βλέπω βγήκαν στα καταστήματα:

Και ώς γνωστό .. ακολουθούν τα "Ελληνικά Μαθηματικά" μετατροπής νομίσματος

Price____________Converted_________Greek Price

192 USD____________139.68____________ 186.7€

146 GPB____________172.34____________ 186.7€

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.