Jump to content



Tabletάκι... new


biker

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά, θέλω να αγοράσω ένα tablet για τον πατέρα μου με τη βοήθεια σας :T:

Απαιτήσεις... σερφάρισμα, skype και καμμιά ταινιούλα. Budget 150-170 ευρώ. Κατά προτίμηση από Ελλάδα, αλλά αν είναι vfm δοκιμασμένο από κάποιον και από έξω..

Θα προτιμούσα κάτι σε 10" (ένεκα η ηλικία :flower: ). Κάιε πρόταση δεκτή... Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

να υποθεσω οτι την αγορα θελετε να την κανετε απο Ελλαδα, για τυχον θεμα εγγυησης?

απο Ελλαδα παντως. το πιο αξιολογο που βλεπω με καλα χαρακτηριστικα, καλη αναλυση αλλα 9", ειναι αυτο

http://www.skroutz.gr/s/4548331/PiPO-Max-M7-pro-16GB.html

Έγινε επεξεργασία από cabdik
Link to comment
Share on other sites

να υποθεσω οτι την αγορα θελετε να την κανετε απο Ελλαδα, για τυχον θεμα εγγυησης?

απο Ελλαδα παντως. το πιο αξιολογο που βλεπω με καλα χαρακτηριστικα, καλη αναλυση αλλα 9", ειναι αυτο

PiPO Max-M7 pro (16GB) | Skroutz.gr

Eλα ρε, φερανε pipo στην Ελλαδα? Καλο αυτο... και εγγυηση 1 ετος επισημης ελληνικης αντιπροσωπιας!

Link to comment
Share on other sites

να υποθεσω οτι την αγορα θελετε να την κανετε απο Ελλαδα, για τυχον θεμα εγγυησης?

απο Ελλαδα παντως. το πιο αξιολογο που βλεπω με καλα χαρακτηριστικα, καλη αναλυση αλλα 9", ειναι αυτο

PiPO Max-M7 pro (16GB) | Skroutz.gr

Αυτό είναι πολύ καλή περίπτωση cabdik και εντός μπάτζετ.Ευχαριστώ. Δεν νομίζω να κάνει τρομερή διαφορά η 1"..

Ξέρουμε τι λέει από υποστήριξη, αν χρειαστεί ρουτάρισμα κλπ; (ψιλά γράμματα αλλά καλό είναι να ξέρουμε...)

Link to comment
Share on other sites

Από χαρακτηριστικά το pipo μου φαίνεται καλύτερο billpeppas. Είδα και [ame=http://www.youtube.com/watch?v=Jql7i-qhM-I]αυτό [/ame] το βιντεάκι και ομολογώ μου άρεσε πολύ και ο launcher του.

Ο father δεν έχει επαφή με την τεχνολογία...

Link to comment
Share on other sites

Τεχνικά ναι, αλλά στην πράξη δεν θα τα δεί, ειδικά ο father σου που δεν είναι tech geek όπως λες.

Αντιθέτως, θα δεί την καλύτερη οθόνη, την καλύτερη αποκρισιμότητα στο touch, θα εκτιμήσει τα δωράκια, καθώς την ελληνική εγγύηση :p

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι πολύ καλή περίπτωση cabdik και εντός μπάτζετ.Ευχαριστώ. Δεν νομίζω να κάνει τρομερή διαφορά η 1"..

Ξέρουμε τι λέει από υποστήριξη, αν χρειαστεί ρουτάρισμα κλπ; (ψιλά γράμματα αλλά καλό είναι να ξέρουμε...)

θεωρειται, και ειναι, απο τα κορυφαια κινεζικα ταμπλετ...!! για να καταλαβεις, το δικο μου PIPO U8 ειναι αλουμινενιο...!! πολυ καλη κατασκευη..!!

απο υποστηριξη, απο οτι εχω διαβασει, εχει πολυ καλη. λεπτομερειες δεν γνωριζω, καθως δεν πολυασχολουμαι, αφου το δικο μου ηρθε ρουταρισμενο, απο εκει που το πηρα..!!!

η αναλυση κανει πολυ μεγαλυτερη διαφορα απο την 1"...!!

Link to comment
Share on other sites

Παίζει κ το V811 απο Ελλάδα (eworld)

Ψάχνω και εγώ για ένα φίλο με max max max τραβηγμένο απο τα δόντια 150€ budget. Είτε θα κάνει την υπέρβαση για tab 3.0 είτε κοιτάω και v811. Τα pipo τα ξέγραψα λόγο κολλημάτων κάθε 2 μέρες. Εκτός απο το m6 μετά πήρε την κάτω μπάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Τελικά καταλήξαμε στο PIPO TABLET M7 PRO. Σήμερα πήγα και το πήρα. Μπήκε για φόρτιση και από τα λίγα που έχω δει είνα σφαίρα! Ωραία οθόνη και καλό touch :D

Σας ευχαριστώ όλους για τη βοήθεια!! :clap::clap:

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να μη συμβεί αυτό φίλε.. Το έχω συμπαθήσει πολύ. Απ' το κατάστημα μου είπαν ότι έχει 2 χρόνια εγγύηση.

Ελπίζω να μην γνωρίσω τον αντιπρόσωπο..... :D

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο μερες αναφερουν πολλα κολληματα κ το tablet να μην ανοιγει

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Του πετάει πάνω μια custom ROM και το εργαλείο πάει ακόμα ποιο σφαίρα.Η κοινότητα του pipo έχει τρομερή υποστήριξη.

Link to comment
Share on other sites

Του πετάει πάνω μια custom ROM και το εργαλείο πάει ακόμα ποιο σφαίρα.Η κοινότητα του pipo έχει τρομερή υποστήριξη.

Το λες απο προσωπικη εμπειρια? Γιατι οταν εψαχνα για φιλο ειδα αρκετα προβληματα με την σειρα pro γιαυτο κ το απεφυγα. Μετα το m6 αρκετοι αναφερουν ξαφνικο κολλημα χωρις λογο και στρωσιμο μονο με hard reset κ οχι παντα.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το λες απο προσωπικη εμπειρια? Γιατι οταν εψαχνα για φιλο ειδα αρκετα προβληματα με την σειρα pro γιαυτο κ το απεφυγα. Μετα το m6 αρκετοι αναφερουν ξαφνικο κολλημα χωρις λογο και στρωσιμο μονο με hard reset κ οχι παντα.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Όχι δεν το έχω το συγκεκριμένο αλλά φαντάζομαι ολόκληρη κοινότητα που το υποστηρίζει, όλο και κάποια καλή ROM θα έχουν βγάλει.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο μερες αναφερουν πολλα κολληματα κ το tablet να μην ανοιγει

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

εσυ το λες απο εμπειρια αυτο?

εγω το εχω απο τα Χριστουγεννα και δεν εχω ακομα κανενα απολυτως προβλημα..!! να χτυπησω και ξυλο..!!

ομως....., ουτε του αλλαζω τα φωτα σε βαλε-βγαλε εφαρμογες - παιχνιδια, ουτε του αλλαζω καθε βδομαδα ROM..!!

τα προβληματα, ειδικα του software, προκαλουνται στο μεγαλυτερο ποσοστο, απο κακη χρηση...!!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.