Jump to content



OnePlus One - Ο νεος επωνυμος Κινεζος


Recommended Posts

Τα κινέζικα δεν παιζουν 4G

Noμιζω οτι αυτο ειναι misconception. Τα κινεζικα απλα φορανε colorOS αντι για CM.

Το myphone πηρε κινεζικο για review και γραφει οτι παιζει 4G κανονικα.

Θα παραλάβετε μοντέλο που προορίζεται για την Κινέζικη αγορά (χωρίς CyanogenMod logo), αλλά με επίσημη CyanogenMod 11S προεγκατεστημένη, rooted, με πλήρη υποστήριξη για 4G δίκτυα στην χώρα μας και Ελληνικά.

• Η ευρωπαική έκδοση με την Κινέζικη διαφέρουν στο ότι η τελευταία δεν διαθέτει το CyanogenMod logo στο πίσω μέρος. Επίσης η ευρωπαική έκδοση έχει 2 χρόνια εγγύηση από την OnePlus, ενώ οι Κινέζικες εκδόσεις 1 χρόνο από το εκάστοτε Chinese webstore που το αγοράσατε.

• Δυστυχώς είναι πολύ δύσκολο να βρείτε ευρωπαική έκδοση από την OnePlus, γιατί λειτουργεί με σύστημα προσκλήσεων. Ακόμα και αν σας στείλει κάποιος πρόσκληση όμως για αγορά της συσκευής (έλεος τι σύστημα είναι αυτό), δεν υποστηρίζεται η χώρα μας! Θα πρέπει να έχετε κάποιον φίλο σε UK, Ιταλία, Γαλλία κλπ να του το στείλετε εκεί και μετά να σας το στείλει αυτός Ελλάδα. thumbsdown.gif Αυτός είναι και ο λόγος που οι περισσότεροι πήραμε την συσκευή από Κίνα. smile.gif

• Το δικό μου το πήρα από το Coolicool.com, με CyanogenMod επάνω. Τα Κινέζικα έχουν Color OS συνήθως για την αγορά της Κίνας, αλλά όλα τα webstores τα φλασάρουν με CyanogenMod 11S. Δέχεται άνετα αναβαθμίσεις χωρίς πρόβλημα ΟΤΑ και χειροκίνητα. Απλά ζητήστε το κατά την παραγγελία, αν και όλοι το κάνουν από πριν τους το ζητήσετε.

Link to comment
Share on other sites

To δικό μου κινέζικο υποστηρίζει 4G κι ήρθε με CM πάνω. Tα 4G των ΗΠΑ δεν υποστηρίζει.

Δικο μου λάθος απο παρανόηση. Τα αμερικάνικα δεν υποστηρίζουν LTE 4G. Αυτό τουλάχιστον αναφέρεται στα περισσότερα forums του εξωτερικού. Εκείνο που έχει αναφερθεί σε αρκετές περιπτώσεις κινέζικων παραγγελιών ειναι οτι ένω έχει γίνει παραγγελία για το 64 και όλα στο κουτι αναφέρονται για 64, το κινητό δείχνει οτι είναι 16.

Link to comment
Share on other sites

Δικο μου λάθος απο παρανόηση. Τα αμερικάνικα δεν υποστηρίζουν LTE 4G. Αυτό τουλάχιστον αναφέρεται στα περισσότερα forums του εξωτερικού. Εκείνο που έχει αναφερθεί σε αρκετές περιπτώσεις κινέζικων παραγγελιών ειναι οτι ένω έχει γίνει παραγγελία για το 64 και όλα στο κουτι αναφέρονται για 64, το κινητό δείχνει οτι είναι 16.

Έχω διαβάσει ότι απλά οι κινέζοι έχουν περάσει την ρομ για το 16αρι αντί την σωστή για το 64αρι. Κατεβάζεις την κανονική για 64 και φτιάχνει.

Link to comment
Share on other sites

What's new:

Upgraded to Android 4.4.4

Updated to new versions of Google apps

Added Clear Image * similar to stitching 10 pictures together to produce a higher resolution picture similar to the find 7

Added new (colder) calibration for the screen

Proximity sensor prevents activation of off-screen gestures while in your pocket

Capacitive touch keys supported in the recovery mode

Increased capacitive button illumination

Improved overall stability

Fixed issues with vibration being disabled during Quiet Hours

Fixed lockscreen not updating the track information during music playback

Fixed microphone volume for all formats in the Voice Recorder app

Fixed “OK, Google” not triggering voice search in Google Now

Fixed Viber calls not working

Fixed battery percent not updating in custom lock screens

Fixed PicasaSync

Fixed Camera “O” gesture activating lockscreen instead of triggering camera

Fixed wallpapers not applying in full screen, taking the wrong size when cropping, etc

Link to comment
Share on other sites

Ωραία! Πάντως από updates καλά πάμε...

Να και ένας τρόπος να αυξήσουμε την ένταση του συνομιλητή χωρίς νa χρειάζεται root:

https://forums.oneplus.net/threads/tool-jlouder-v1-0-rc2-makes-your-phone-call-louder.69733/

Δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα αλλά οι χρήστες αναφέρουν πως δουλεύει μια χαρά...:bigsmile:

Link to comment
Share on other sites

Θεωρείτε οτι το χρειάζονται το extra προστατευτικό οι γοριλλοθονες; εδώ στο S2 σε τσέπες με κλειδιά κάρτες δουλειάς σαβούρες κλπ κλπ έχει απειροελάχιστα ψεγματα. Άμα χρειάζεται κ δεν επηρεάζει την αίσθηση, να παραγγείλω!!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.