Jump to content



OnePlus One - Ο νεος επωνυμος Κινεζος


Recommended Posts

Ναι εαν το κινητο σου ειναι LG HELLAS και οχι παρεισαγωγή από skroutz.gr.

Εαν ειναι παρεισαγωγή τοτε πρεπει να το στείλεις στην χώρα προέλευσης.

Ένα S3 το εφτιαξα περυσι εδώ, και από Δευτερα που θα γυρισω θα τους παω και το S4.

Μιλαω για ευρωπαϊκές συσκευες

Link to comment
Share on other sites

Ένα S3 το εφτιαξα περυσι εδώ, και από Δευτερα που θα γυρισω θα τους παω και το S4.

Μιλαω για ευρωπαϊκές συσκευες

To S3 και το S4 ειναι της LG συσκευές ? :p

Αλλο Samsung και αλλο LG....

Link to comment
Share on other sites

Δεν μίλησα μόνο για htc και Sony πχ που τα έχει η arvato. Αλλά και πάλι έχεις περισσότερες ελπίδες απ'το να μιλάς με Κίνα και να σου κάνουν τον Κινέζο. Εδώ τουλάχιστον έχεις ένα φυσικό μαγαζί να πας να φωνάξεις και κάποιον να του στείλεις μια καταγγελία αν χρειαστεί.

Εμένα αυτός ήταν ένας βασικός λόγος που έδωσα το one plus και πήρα το m8.

Προσωπικα πιστευω πως απο Κινα εχεις περισσοτερες πιθανοτητες σε ενα σημαντικο προβλημα να παρεις replacement new phone παρα απο εδω.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα πιστευω πως απο Κινα εχεις περισσοτερες πιθανοτητες σε ενα σημαντικο προβλημα να παρεις replacement new phone παρα απο εδω.

Χαλαρά.

Και γενικότερα από άλλη χώρα ποιό πιθανό να σε εξυπηρετήσουν καλύτερα αν όχι και γρηγορότερα.

Εδώ σπάνια βρίσκεις κάποιον ( και αυτός συνήθως είναι μικρός καταστηματάρχης, όχι κάποια αλυσίδα/μεγαλοεταιρία ) που σε εκτιμάει σαν πελάτη και σε εξυπηρετεί τέλεια και γρήγορα δίχως μανούρες μπινελίκια κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Για το θέμα της εγγύησης του one plus one, όταν το είχα εγώ και έψαχνα για την εγγύηση, δεν υπήρχε σαφής αναφορά που το στέλνεις κλπ. Μετά διάβασα κάπου ότι το στείλεις σε μια από τις χώρες που πωλείται και αν θυμάμαι καλά καλύπτουν και κάποια μεταφορικά. Τουλάχιστον δεν χρειάζεται να το στείλεις Κίνα, όπως νόμιζα τότε που το είχα, που κάποιος μου είχε πει ότι πρέπει να πάει Κίνα με δικά μου έξοδα.

Το άλλο που με χάλασε βέβαια ήταν ότι η αντίδραση τους στο θέμα της κίτρινης οθόνης ήταν ότι και άλλες συσκευές άλλων εταιρειών έχουν το ίδιο πρόβλημα.

Από τη μια κράζουν τις μεγάλες εταιρίες και λένε ότι αυτοί είναι διαφορετικοί και από την άλλη γίνονται ίδιοι.

Link to comment
Share on other sites

Το άλλο που με χάλασε βέβαια ήταν ότι η αντίδραση τους στο θέμα της κίτρινης οθόνης ήταν ότι και άλλες συσκευές άλλων εταιρειών έχουν το ίδιο πρόβλημα.

Από τη μια κράζουν τις μεγάλες εταιρίες και λένε ότι αυτοί είναι διαφορετικοί και από την άλλη γίνονται ίδιοι.

Πολύ γενικόλογο για τις κιτρινίλες, μήπως στην μειωμένη τιμή παιζει ρολο οτι εχουν παρει IPS panels δεύτερης διαλογής που λεμε.

Link to comment
Share on other sites

Στο myphone είπε ένας ότι το έβαλε στην τηλεόραση και αναπαρήγαγε την κιτρινιλα, πράγμα πολύ περίεργο.

https://www.dropbox.com/s/iaa659d5dwihzc9/tapatalk_1408276642659.jpeg

Έγινε επεξεργασία από FANISTELROOY
Link to comment
Share on other sites

Στο myphone είπε ένας ότι το έβαλε στην τηλεόραση και αναπαρήγαγε την κιτρινιλα, πράγμα πολύ περίεργο.

https://www.dropbox.com/s/iaa659d5dwihzc9/tapatalk_1408276642659.jpeg

Η κιτρινίλα ειναι το yellow tint. Απλά yellow tint εχει και η οθόνη του και δεν το ηξερε...

Το yellow tint ειναι ips lcd problem.

Link to comment
Share on other sites

Ναι εαν το κινητο σου ειναι LG HELLAS και οχι παρεισαγωγή από skroutz.gr.

Εαν ειναι παρεισαγωγή τοτε πρεπει να το στείλεις στην χώρα προέλευσης.

Thats not true τουλαχιστον για τα 16αρια G2.

Link to comment
Share on other sites

Και "tintάρει" ανάλογα με τον προσανατολισμό της οθόνης του κινητού και η TV;

Tι λέει ο τύπος στο θέμα του myphone: "Έτσι για να τρελαθούμε, δες την δεξιά πλευρά που αντιστοιχεί στο κάτω μέρος της οθόνης.

Το γύρισα σε landscape γιατί φαίνεται καλύτερα."

Κάτι άλλο παίζει..

Link to comment
Share on other sites

Thats not true τουλαχιστον για τα 16αρια G2.

Αυτό είναι αλήθεια και για τα 16. Αλλη αντιμετώπιση έχει αυτός που έχει ελληνικής αντιπροσωπίας κ άλλη της παρά εισαγωγής.

Εντιτ: εδώ και κάνα μήνα μου έχει βγάλει μια αναβάθμιση και δεν Μορώ να την κάνω. Σκέφτομαι ότι δεν μου πέρασαν σωστή Ρομ οι κινέζοι και μήπως να περάσω χειροκίνητα την τελευταία official..

Έγινε επεξεργασία από panos444
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι αλήθεια και για τα 16. Αλλη αντιμετώπιση έχει αυτός που έχει ελληνικής αντιπροσωπίας κ άλλη της παρά εισαγωγής.

Εντιτ: εδώ και κάνα μήνα μου έχει βγάλει μια αναβάθμιση και δεν Μορώ να την κάνω. Σκέφτομαι ότι δεν μου πέρασαν σωστή Ρομ οι κινέζοι και μήπως να περάσω χειροκίνητα την τελευταία official..

Αμα γινεται η δουλεια σου δεν εχεις θεμα πιστευω. Δεν εχω διαβασει πουθενα οτι τα παραεισαγωγης 16αρια δεν καλύπτονται. Μονο για τα 32. Τωρα για το πως θα με αντιμετοπισουν στα φρ.. μου :p

Link to comment
Share on other sites

Ναι καλύπτονται άλλα αν σου λένε κατάμουτρα ότι αν είχες ελληνικής εισαγωγής θα στο αλλαζαμε και έχεις αλλάξει δύο φορές πλακέτα για το gps και εξακολουθεί να μην φτιάχνει πως θα σου ακουγόταν;

Link to comment
Share on other sites

Ένας στο android Greek team στο Facebook που έχει πρόβλημα με μέρος της οθόνης που είναι νεκρό, προσπαθεί από 4/8 να το επιστρέψει όπως λέει και δεν βγάζει άκρη.

Του λένε να το στείλει με δικά του έξοδα και όπως λέει η υποστήριξη είναι τραγική αφού απαντούν κάθε 5 μέρες στα mail.

Το καλό είναι ότι του λένε να το στείλει Αγγλία και όχι Κίνα...

6ebc25d21055e9a09dae7d426fb8e949.jpg

Έγινε επεξεργασία από FANISTELROOY
Link to comment
Share on other sites

Ναι καλύπτονται άλλα αν σου λένε κατάμουτρα ότι αν είχες ελληνικής εισαγωγής θα στο αλλαζαμε και έχεις αλλάξει δύο φορές πλακέτα για το gps και εξακολουθεί να μην φτιάχνει πως θα σου ακουγόταν;

ΘΑ ΤΟΥΣ ΕΠΕΡΝΕ Ο ΔΙΑΟΛΟΣ ΑΠΟ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΕΣ.

Ps OT

Link to comment
Share on other sites

Την δόνηση πώς την βρίσκετε; Μόνο σε μένα φαίνεται οτι κάνει περίεργο θόρυβο; Ή απλά είμαι περίεργος; :p

Εκεί που είναι σε όλα τα κινητά!!! :p

Ρυθμίσεις/ήχος και δόνηση.

Ψάξε το λίγο να μας πεις ξανά τιπ γιατί δεν υπάρχει χρόνος για ψάξιμο.. :/

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.