Jump to content



OnePlus One - Ο νεος επωνυμος Κινεζος


Recommended Posts

Αρα εχεις hardware θεμα.Ολα τα ακουστικα θα επρεπε να δουλευουν κανονικα σαν handfree.

Της Apple τα ακουστικα δεν θα πρεπει να δουλεουν τα κουμπια της εντασης(μονο της κλησης).

Αν ειχες Android version ακουστικα θα δουλευαν ολα.Εχει θεμα η συσκευη σου τοτε.

Μπορει να φανει ακραιο αλλα εισαι σιγουρος οτι τα κουμπωνεις μεχρι τερμα?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανείς που το παρήγγειλε στις 20 του μηνός; Το στείλανε ή όχι ακόμη;

Εμένα είναι ακόμη έτσι...

attachicon.gifpro.JPG

 

Να αρχίσω να ανησυχώ;

Εγω το πηρα πριν ενα μηνα ακριβως και το εστειλα Αυστρια σε μια φιλη. Επι 3-4-5 μερες ελεγε processing και νομιζω το ειχα αναφερει κιολας και εδω και ξαφνικα με παιρνει τηλ η φιλη μου οτι το παρελαβε. Στη σελιδα ελεγε ακομα processing και την επομενη αλλαξε σε delivered. Μπορει να εχουν αυτα τα δυο στατους μονο processing μεχρι να παραληφθει και delvered αφου παραληφθει, δε ξερω. Μην ανησυχεις ομως.

Link to comment
Share on other sites

http://androidheadlines.com/2015/01/cyanogenmod-12-cm12-nightlies-not-seem-covered-oneplus-ones-rooting-warranty.html

Και εμένα όταν τους είπα οτι έχει θέμα το κινητό με τα ακουστικά μου ζήτησαν 200 λίρες για επισκευή. Μετα απο πολύ κουβέντα θέλουν video λέει να αποδείξω οτι όντως δε δουλεύει ο ήχος. Οτι ναναι

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, έχω τρεις προσκλήσεις, όποιος ενδιαφέρεται για 4 μέρες ακόμη διαθέσιμες...

 

https://account.oneplus.net/invite/claim/GLTA-IWP2-94QC-XPFL

https://account.oneplus.net/invite/claim/GLB8-9MVI-G4NQ-LPF7

https://account.oneplus.net/invite/claim/GLKW-PMDS-XOIW-YGW2

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Με έχει κουράσει άπειρα η θόρυβος και η χαμηλή ένταση του εξωτερικου μικροφώνου (ακουστικά). Εχω δοκιμάσει διάφορα τρικ αλλα τιποτα δε βοηθαει.

 

Κάντε ενα τεστ σας παρακαλω με οτιδηποτε συμβατα ακουστικά σε πολυ ήσυχο χώρο να μου πείτε αν έχετε θόρυβο. Δοκιμάστε σε 2-3 εφαρμογες.

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Είχα το εξής πρόβλημα .

Πάντα κατά το τέλος της κλίσης όταν έβγαζα το τηλέφωνο

από το αυτί μου μου άνοιγε το notification bar ,

με αποτέλεσμα να χρειάζεται να κλείσω πρώτα αυτό και μετά να τερματίσω την κλίση - πράγμα πάρα πολύ σπαστικό .

 

Βρήκα στο forum του oneplus auto το app , και δουλεύει τέλεια .   

Φαίνεται το bug αυτό να υπάρχει και σε προηγούμενες εκδόσεις χωρίς να το  έχουν διορθώσει .

 

Εγώ είμαι με την official 44s 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα να γραψω κατι με αυτο το app σε πολυ ησυχο χωρο.

Χρησιμοποιησα τα Xiaomi Pistons.

 

Πηρα ακριβως το ιδιο αποτελεσμα στο 1+1 και στο Coolpad F1.

 

Οπότε έχεις καθαρό ήχο απο μικρόφωνο ακουστικών;

 

Κάνε ένα κόπο και δοκίμασε να ηχογραφήσεις ήχο στο whatsapp. Μού κάνει τρελά (ειτε 4.4 είτε 5.02)

er

Είχα το εξής πρόβλημα .

Πάντα κατά το τέλος της κλίσης όταν έβγαζα το τηλέφωνο

από το αυτί μου μου άνοιγε το notification bar ,

με αποτέλεσμα να χρειάζεται να κλείσω πρώτα αυτό και μετά να τερματίσω την κλίση - πράγμα πάρα πολύ σπαστικό .

 

Βρήκα στο forum του oneplus auto το app , και δουλεύει τέλεια .   

Φαίνεται το bug αυτό να υπάρχει και σε προηγούμενες εκδόσεις χωρίς να το  έχουν διορθώσει .

 

Εγώ είμαι με την official 44s 

 

το πάθενα συνέχεια. Στη CM12 nightly δεν μου έχει συμβεί ποτέ. 

Έγινε επεξεργασία από Bonito
Link to comment
Share on other sites

Είχα το εξής πρόβλημα .

Πάντα κατά το τέλος της κλίσης όταν έβγαζα το τηλέφωνο

από το αυτί μου μου άνοιγε το notification bar ,

με αποτέλεσμα να χρειάζεται να κλείσω πρώτα αυτό και μετά να τερματίσω την κλίση - πράγμα πάρα πολύ σπαστικό .

 

Βρήκα στο forum του oneplus auto το app , και δουλεύει τέλεια .   

Φαίνεται το bug αυτό να υπάρχει και σε προηγούμενες εκδόσεις χωρίς να το  έχουν διορθώσει .

 

Εγώ είμαι με την official 44s 

Same here, thanks για το τιπ :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.