Jump to content



Βοηθεια για νεο PC!


Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους! Ειναι η πρωτη φορα που μπαινω σε αυτην την ιστοσελιδα και σας γραφω για το θεμα που με απασχολει τον τελευταιο καιρο. Ενδιαφερομαι να αγορασω εναν καινουργιο υπολογιστη και εχω θεμα γιατι δεν εχω ιδεα απο hardware. Ξερω μονο οτι θελω εναν καλο υπολογιστη για να κρατησει αρκετο καιρο. Αυτο που με ενδιαφερει περισσοτερο ειναι να μπορω να τρεχω εφαρμογες τυπου γραφιστικης( photoshop, after effects, vegas κτλ...) και να παιζω παιχνιδια με καλη αποδοση. Η αρχικη μου σκεψη ηταν να αγορασω μια ετοιμη κεντρικη μοναδα με καποια απο τα χαρακτηριστικα που θελω και να αντικαταστισω τα υπολοιπα... το θεμα ειναι οτι δεν εχω ιδεα αν ειναι συμβατα μεταξυ τους κτλ κτλ... εχω κανει ενα οικονομικο πλανο και θα διαθεσω εως 1000 ευρω για αυτο. Εχω ψαξει στο νετ για ποιοι επεξεργαστες ειναι καλοι για αυτο που ψαχνω αλλα οι γνωμες ποικιλουν... ξερω οτι ζηταω πολλα αλλα θα ηθελα καποιος να με καθοδηγησει να κανω το σωστο πακετο... κατα πασα πιθανοτητα θα τον παρω απο eshop.gr δλδ innovator. Τα περιφερειακα τα εχω βρει γιατι αυτα δεν θελουν και πολλες γνωσεις... απο αυτα που εψαξα νωμιζω οτι ενας i5 η i7 μαζι με μια 2gb καρτα γραφικων kai 8gb ram μου φτανουν. Παρακαλω πειτε μου αν κανω λαθος και βασικα πως θα τα πλαισιωσω ολα αυτα με ψυκτρες, μητρικες και τροφοδοτικα γιατι δεν εχω ιδεα!!! Ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 188
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

τυπικα θα σου προτινα τον i5 , τον εχω ο ιδιος , και ειναι σκυλι μαυρο , βεβαια εγω ειμαι μονο του photoshop . Εσυ ομως αναφερεις after effects , sony vegas κτλ , ειμαι σιγουρος πως δεν θα σε απογοητεψει και εκει , ΟΜΩΣ αμα θελεις κατι σωστο , ο i7 για αυτες τις εφαρμογες ειναι μονοδρομος .

8gb μνημη , ειναι αρκετη για παιχνιδια .... ομως οι εφαρμογες σου , θα επωφελειθουν απο παραπανω μνημη , οποτε πας για 16GB .

καρτα γραφικων , πας σε nvidia , εχουν στοιχεια που τις καθιστουν καλυτερες στις εφαρμογες σε σχεση με τις amd .

το θεμα ομως ειναι , εισαι επαγγελματιας και αναγκαστηκα θα πας στην καλυτερη λυση για το προγραμματα σου , η ερασιτεχνης που θελεις να απλα να τα χρησημοποιεις αυτα ?

Link to comment
Share on other sites

Για εφαρμογες τυπου γραφιστικης εξισου καλος και ειδικα στις multi-threaded εφαρμογες ειναι ο AMD FX 8350, και ειναι τα μισα λευτα απο εναν i7 και τα ιδια περιπου με εναν i5 ΑΛΛΑ καταναλωνει πολυ παραπανω ρευμα.

Στα 16gb ram συμφωνω με τον προλαλησαντα.

Οσων αφορα την καρτα γραφικων πρεπει να δεις οι εφαρμογες που χρησιμοποιεις αν υποστηριζουν cuda acceleration ή OpenCL για να επιλεξεις αναμεσα σε ati και nvidia . Αν δεν μπορεις να το δεις καπως τουλαχιστον πες μας ακριβως ποιες εφαρμογες χρησμιμοποιεις.

Επισης τα 1000 ευρω θα πανε μονο για πυργο ή για ολο το πακετο??

Τελος, μπορεις να επιλεξεις τα κομματια του pc και το eshop το συναρμολογει δωρεαν, δεν ειναι αναγκη να παρεις σωνει και ντε καποιο ετοιμο innovator.

Έγινε επεξεργασία από AMDakias
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους! Ειναι η πρωτη φορα που μπαινω σε αυτην την ιστοσελιδα και σας γραφω για το θεμα που με απασχολει τον τελευταιο καιρο. Ενδιαφερομαι να αγορασω εναν καινουργιο υπολογιστη και εχω θεμα γιατι δεν εχω ιδεα απο hardware. Ξερω μονο οτι θελω εναν καλο υπολογιστη για να κρατησει αρκετο καιρο. Αυτο που με ενδιαφερει περισσοτερο ειναι να μπορω να τρεχω εφαρμογες τυπου γραφιστικης( photoshop, after effects, vegas κτλ...) και να παιζω παιχνιδια με καλη αποδοση. Η αρχικη μου σκεψη ηταν να αγορασω μια ετοιμη κεντρικη μοναδα με καποια απο τα χαρακτηριστικα που θελω και να αντικαταστισω τα υπολοιπα... το θεμα ειναι οτι δεν εχω ιδεα αν ειναι συμβατα μεταξυ τους κτλ κτλ... εχω κανει ενα οικονομικο πλανο και θα διαθεσω εως 1000 ευρω για αυτο. Εχω ψαξει στο νετ για ποιοι επεξεργαστες ειναι καλοι για αυτο που ψαχνω αλλα οι γνωμες ποικιλουν... ξερω οτι ζηταω πολλα αλλα θα ηθελα καποιος να με καθοδηγησει να κανω το σωστο πακετο... κατα πασα πιθανοτητα θα τον παρω απο eshop.gr δλδ innovator. Τα περιφερειακα τα εχω βρει γιατι αυτα δεν θελουν και πολλες γνωσεις... απο αυτα που εψαξα νωμιζω οτι ενας i5 η i7 μαζι με μια 2gb καρτα γραφικων kai 8gb ram μου φτανουν. Παρακαλω πειτε μου αν κανω λαθος και βασικα πως θα τα πλαισιωσω ολα αυτα με ψυκτρες, μητρικες και τροφοδοτικα γιατι δεν εχω ιδεα!!! Ευχαριστω πολυ!

Κατ' αρχήν, καλώς ήρθες!

Για τα προγράμματα που χρησιμοποιείς η καλύτερη λύση είναι ένας i7 4770 η 4771. Από κάρτες, λόγω χρήσης CUDA από το After Effects θα πρέπει να κινηθείς σε Nvidia. Γενικώς, σωστοί οι προβληματισμοί σου και οι σκέψεις σου. Νομίζω ότι το έχεις δουλέψει αρκετά, τουλάχιστον για αρχή. Μια πρόταση από μένα στα 1000€ για κουτί (δεν μας εξηγείς αν θέλεις και οθόνη μέσα, οπότε υποθέτω ότι έχεις):

1. Κουτί: CORSAIR CARBIDE SERIES 300R BLACK - 68.9€

2. Μητρική: GIGABYTE GA-H87-HD3 RETAIL - 91.7€

3. Επεξεργαστής: INTEL CORE I7-4770 3.40GHZ LGA1150 - BOX - 268.9€

4. Τροφοδοτικό: COOLERMASTER G550M GM SERIES 550W MODULAR PSU 68.9€

5. Μνήμες: CRUCIAL BLT2CP4G3D1608DT1TX0CEU 8GB (2X4GB) DDR3 1600MHZ BALLISTIX TACTICAL DUAL CHANNEL KIT - 77€

6. hdd: WESTERN DIGITAL WD10EZEX 1TB CAVIAR BLUE SATA3 - 51.39€

7. ssd: KINGSTON SH103S3/120G HYPERX 3K 120GB SSD 2.5'' SATA3 STANDALONE - 80.54

8. Κάρτα γραφικών: ASUS GTX760-DC2OC-2GD5 2GB DDR5 PCI-E RETAIL - 231.9€

9. Ψύκτρα επεξεργαστή: COOLERMASTER RR-212E-16PK-R1 HYPER 212 EVO - 29.9€

10. Οπτικό μέσο: SAMSUNG DVD-RW SH-224DB/BEBE SATA BLACK BULK - 14,8€

ΣΥΝΟΛΟ: 983,93

Μπορείς να βάλεις τον 4771 αντί του 4770 για να έχεις κατά 100Hz μεγαλύτερο κούρδισμα, αλλά με το ίδιο boost. Οι επιδόσεις είναι κατά ελάχιστο καλύτερες.

Στο θέμα της μνήμης, θα δείς πόσο σου τρώνε οι εφαρμογές που θα τρέξεις. Αν έχουν μεγάλες απαιτήσεις τότε βάζεις άλλα 2x4 από τις ίδιες ακριβώς μνήμες (για να αποφύγεις ασυμβατότητες).

Έγινε επεξεργασία από pnick
Link to comment
Share on other sites

Αν θες να έχεις Photoshop και after effects ταυτόχρονα, τα 8 γιγα είναι λίγα.ειδικά αν φορτώσεις μεγαλα αρχεια στο αφτερ εφφεξ την ρούφηξε όλη την μνήμη.αναγκαστικά σε 16.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται σε πoιό επίπεδο δουλεύει. Αν θέλει επαγγελματική χρήση τα 16gb είναι μονόδρομος, αλλά για μέτρια ερασιτεχνική χρήση καλά είναι τα 8gb. Υποπτεύομαι ότι είναι το 2ο, αλλά θα μας πεί ο ίδιος ο TS.

Έγινε επεξεργασία από pnick
Link to comment
Share on other sites

το λεω γιατι φορτωσα στο after effects 500 rendered tif files 16bit , ανοιξα ενα composition και με την μια φορτωσε 5,5GB ram..

οταν ειχα δε και το 3ds max ανοιχτο , δεχομουν μηνυματα για low memory (8GB).

αν μπορει για 16 , παει για 16..σε βαθος χρονου θα φανει η διαφορα.

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω απάντηση από τον TS ([MENTION=32391]the structure of red[/MENTION]). Μπορεί να έχει hdd και οπτικό από το παλιό pc, και έτσι να χωράει άνετα 2x8 μνήμη. Επίσης, να μας πεί με οθόνη τί γίνεται, γιατί υπάρχει περίπτωση να λέμε λόγια του αέρος...:smoke:

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλη συνθεση του pnick.

παντως ειτε για (μπολικη) ερασιτεχνικη χρηση, ειτε για αυστηρα επαγγελματικη, εγω θα ελεγα να πηγαινε στα 16GB RAM, και ας βαλει τον 4770, δεν εχει ουσιαστικη διαφορα με τον 4771...!!

αλλα θα προτεινα http://www.skroutz.gr/s/3394450/Crucial-Ballistix-Sport-16GB-DDR3-1600MHz-BLS2CP8G3D1609DS1S00CEU.html

για πιο φθηνες..!!

Link to comment
Share on other sites

παντως δεν εχω δει εφαρμογη να φουλαρει την video memory μεχρι στιγμης....

οποτε τι 2 τι 4 ειναι το ιδιο πραγμα..Γνωμη μου παντα.

η 760 2GB ειναι μια τιμια επιλογη

Link to comment
Share on other sites

παντως δεν εχω δει εφαρμογη να φουλαρει την video memory μεχρι στιγμης....

οποτε τι 2 τι 4 ειναι το ιδιο πραγμα..Γνωμη μου παντα.

η 760 2GB ειναι μια τιμια επιλογη

Έτσι είναι. Όταν υπάρχει περιθώριο στο budget βέβαια, και μιλάμε για ενδιαφερόμενο που αλλάζει πολύ αραιά το σύστημά του, προτείνω 4gb για άφθονο περιθώριο σε μελλοντικές απαιτήσεις προγραμμάτων. Προς το παρόν, και ειδικά για μέτρια χρήση τα 2gb VRAM φτάνουν μια χαρά.

Offtopic: Εγώ προσωπικά αν θα έφτιαχνα σήμερα τέτοιο σύστημα για μένα, θα κοιτούσα μεταχειρισμένη gtx 680 σε reference κούρδισμα. Η κάρτα αυτή άφησε εποχή και στα σχεδιαστικά/γραφιστικά προγράμματα που έκαναν χρήση CUDA. Επίσης, η τρέχουσες σουίτες της Adobe έχουν πλήρη πιστοποίηση/συμβατότητα με την σειρά 600 της GeForce. Οι καινούργιες τρέχουν, αλλά με tweak.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ευχαριστω πολυ για την βοηθεια... οσο για την οθονη εχετε δικαιο... ξεχασα να το αναφερω. Αλλα για να ειμαι πιο ακριβης θα σας πω ακριβως τι θα αγορασω απο περιφερειακα και οθονη και κουτι...

1. LG 27EA63V-P 27'' LED MONITOR FULL HD BLACK - για οθονη... το εψαξα και λενε οτι σε αυτην την τιμη οι philips μετα απο 20με30 λεπτα προκαλουν τσουκσιμο στα ματια οποτε πηγα σε lg

2. COOLERMASTER RC-550M-KKN1 SILENCIO 550 MATTE BLACK - για κουτι... δεν γνωριζω αν πρεπει το κουτι να εχει καποια ιδιαιτερα χαρακτηριστικα για να ειναι συμβατο με το υπολοιπο hardware αλλα αυτο το κουτι μου αρεσει παρα πολυ εξωτερικα οποτε θα ηθελα να το εχω σαν βαση.

3. MICROSOFT TOUCH MOUSE - για ποντικη

4. MICROSOFT SCULPT COMFORT KEYBOARD EN - για πληκτρολογιο

οπως καταλαβαινετε προσπαθω να τον κανω να εχει καποιο ντιζαιν... ΑΛΛΑ επειδη θελω κοντα στα 1000 ευρω να μου βγουν ολα μαζι εαν ειναι να χασω απο καλο επεξεργαστη η κατι τετοιο για να παρω αυτο το ποντικι, το πληκτρολογιο και το κουτι, προτιμο να παρω καποια φτινιαρικα για αρχη και με τον καιρο να τα αντικαταστισω... οποτε ουσιαστικα αν αφαιρεσουμε μονο την οθονη που ειναι στα 250 ευρω μας μενουν 750 για τα υπολοιπα χωρις να συμπεριλαμβανουμε ποντικι κτλ... ειναι εφικτο αυτο με τον i7 την 16 gb μνημη κτλ που μου προτινατε;; guys και παλι ευχαριστω για την βοηθεια!!

Link to comment
Share on other sites

Πώ, πώ... Μας πέθανες!:slap: Και το φοβόμουνα...:p

Λοιπόν, ένα-ένα:

Α. Οθόνη 27άρα σε 1080p εσύ που δουλεύεις με εικόνα-video μή πάρεις. Καλύτερα 24άρα σε αυτήν την ανάλυση. Υπάρχουν άριστες επιλογές από dell, LG και άλλες εταιρείες.

Β. Το κουτί μιά χαρά είναι και εφόσον σου αρέσει, τέλος.

Γ. Από πού να κόψουμε για να βγεί κάτι καλό τώρα... Για μένα άσε τον i7 4770. Χτίσε το υπόλοιπο σύστημα πάνω εκεί.

Ξανακάνω μια προσπάθεια με προοπτική αναβάθμισης (αφήνω 8gb μνήμης), αλλά δυστυχώς θα κόψω από κάρτα γραφικών (θα σε επηρεάσει στα παιχνίδια, όχι στο acceleration των προγραμμάτων, εκεί αρκεί και μια 650):

1. Κουτί: COOLERMASTER RC-550M-KKN1 SILENCIO 550 MATTE BLACK - 79,3€

2. Μητρική: ASROCK H87 PRO4 RETAIL - 77,28€

3. Επεξεργαστής: INTEL CORE I7-4770 3.40GHZ LGA1150 - BOX - 268,9€

4. Μνήμη: CRUCIAL BLS2CP4G3D1609DS1S00 BALLISTIX SPORT 8GB (2X4GB) DDR3 PC3-12800 1600MHZ DUAL CHANNEL KIT - 72,5€

5. Τροφοδοτικό: COOLERMASTER G550M GM SERIES 550W MODULAR PSU 68,9€

6. Κάρτα γραφικών: GIGABYTE GEFORCE GTX660 GV-N660OC-2GD 2GB DDR5 PCI-E RETAIL - 169,89€

ΣΥΝΟΛΟ: 736,77€

Αν έχεις hdd από το παλιό pc τρέξε από εκεί λειτουργικό. Αν δεν έχεις πας σε κάρτα GIGABYTE GEFORCE GTX750 TI GV-N75TOC-2GI 2GB GDDR5 PCI-E RETAIL - και βάζεις hdd αυτόν WESTERN DIGITAL WD10EZEX 1TB CAVIAR BLUE SATA3 - .

Έχε στο νού σου αγγελίες όπως αυτήν. Την φέρνω σαν παράδειγμα και ελπίζω να μη παραβαίνω κάποιους κανόνες. Θα μπορούσες να γλυτώσεις αρκετά χρήματα με προσεκτικές επιλογές, ειδικά στον επεξεργαστή που είναι το πιό αξιόπιστο part. ΕΠίσης, gtx 760 βρίσκεις πλέον με 170-180€ μεταχειρισμένη. Αν έχεις υπομονή θα μπορούσες να κάνεις σωστές επιλογές που θα σου εξοικονομούσαν αρκετά χρήματα, χωρίς να στερηθείς επιδόσεις.

Εγώ με το παραπάνω σύστημα θα έκανα ένα πρόγραμμα σταδιακής αναβάθμισης ώστε να φτάσει στο επιθυμητό. Πρώτ' απ' όλα θα έβαζα έναν ssd, σε 2η φάση άλλα 8 gb μνήμης, και οπωσδήποτε μέσα στο καλοκαίρι ψύκτρα στον επεξεργαστή.

Έγινε επεξεργασία από pnick
Link to comment
Share on other sites

αν κανεις μια γυρα απο το skroutz σιγουρα θα σου ερθει και πιο φθηνα πιστευω..

τωρα γιατι eshop ,δε μπορω να καταλαβω....δικαιωμα σου σιγουρα , αλλα αν ψαχνοσουν παραπανω (αλλα καταστηματα , η αγγελιες) θα μπορουσες να βαλεις και εναν SSD που τον θεωρω must σε ενα τετοιο μηχανημα..

απο το να κανεις παλι φορματ και να παιρνας παλι ολες τις σουιτες απο την αρχη.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια οπως το κοβω το 1000 δεν φτανει... οποτε πιστευω πως με 1200 η 1300 μαξιμουμ τα καλυπτω ολα... οσο για την οθονη θελω 27 γιατι ενας φιλος εχει mac τον 27 ιντσες και η οθονη μου φανηκε θεικη... δεν εχω σκεφτει για 24 ιντσες, πραγματικα δεν περιμενα να εχω προβλημα και με την οθονη!! Χαχα! Επισης ξεχασα να σας πω οτι δεν ενδιαθερομαι για επαγγελματικο επιπεδο... απλως με ενδιαφερει αυτο το αντικειμενο και θα ηθελα να το αναπτυξω ερασιτεχνικα... επισης θα ηθελα να σας αναφερω οτι προκειται να αγορασω το μηχανημα με δοσεις... στο eshop.gr δεχονται δοσεις μονο με πιστωτικη, κατι που δεν διαθετω οποτε πρεπει να βρω ενα καταστημα για να τον αγορασω με δοσεις τυπου μηνιαια καταβολη ποσου σε τραπεζικο λογαριασμο και ετσι... καμια ιδεα για αυτο;;... παιδια χιλια συγνωμη αλλα πραγματικα υπαρχει συγχιση στο μυαλο μου και σας τα λεω ολα μαζι.... οποιουδηποτε τυπου βοηθεια μου κανει. Και παλι ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=31462]pnick[/MENTION] ξεκινα νεα προσφορα :p 1200-1300E τωρα..

αφου ανεβαινεις εως 1200-1300 τοτε βαλε εναν 120GB samsung EVO ssd

760 2GB

16GB ram

1ΤΒ storage

Οτι σου εχουν προταθει απο parts

και οθονη απο οτι διαβαζω η 27αρα με 1080p αναλυση ειναι δυσκολη για διαβασμα και σχεδιασμο.

πανω απολα μη βιαζεσαι..Μπορει να εχεις την αγωνια ενος καινουργιου μηχανηματος αλλα μια σωστη μελετη πρωτα , δεν ειναι τπτ μπροστα στη μια βδομαδα καθυστερηση πχ..

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
Link to comment
Share on other sites

Απο το παλιο μηχανημα δεν θα κρατισω τπτ. Θα το δωσω στην αδερφη μου οποτε οτι παρω ειναι ολα απο την αρχη... δεν εχω θεμα να τα ξαναβαλω ολα απο την αρχη, δλδ λειτουργικο, σουιτες κτλ κτλ, αλλα επειδη θελω μεγαλο αποθηκευτικο χωρο, τουλαχιστον 1TB ειδα οτι οι ssd ειναι απλως πανακριβοι!!! Οποτε οπως .ου ειπατε και πριν, θα αρχισω με εναν hdd και αν δω οτι χρειαζομαι κατι παραπανω θα παρω sdd.

Link to comment
Share on other sites

δε παιρνεις ssd για αποθηκευτικο χωρο , αλλα για την ταχυτητα και την αμεσοτητα.

οποτε ssd για λειτουργικο και προγραμματα και αποθηκευτικο για τα αρχεια σου / δουλειες σου

ειναι χαζο εφοσων μπορεις να ανεβεις στα 1200 να μη παρεις ssd εξαρχης..

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη του iMac 27 σου φάνηκε φοβερή γιατί είναι 1440p και όχι 1080p ανάλυση που κοιτάς εσύ. Στα 1080p εξίσου φοβερή θα σου φαινόταν μια ultrasharp 24άρα.

Αφού αγοράζεις με δόσεις (...ο Θεοδόσης :p) και εφόσον η χρήση σου είναι ερασιτεχνική δες τί μπορούμε να κάνουμε με όριο τα 1300€, αλλά θα πάμε σε i5.

1. Κουτί: COOLERMASTER RC-550M-KKN1 SILENCIO 550 MATTE BLACK - 79,3€

2. Μητρική: ASROCK H87 PRO4 RETAIL - 77,28€

3. Επεξεργαστής: INTEL CORE I5-4570 3.20GHZ LGA1150 - BOX - 175,5€

4. Μνήμες: CRUCIAL BLT2CP4G3D1608DT1TX0CEU 8GB (2X4GB) DDR3 1600MHZ BALLISTIX TACTICAL DUAL CHANNEL KIT - 77€

5. Τροφοδοτικό: COOLERMASTER G550M GM SERIES 550W MODULAR PSU 68,9

6. ssd: SAMSUNG MZ-7TE120BW 840 EVO SERIES SSD 120GB 2.5'' SATA3 - 76.9

7. Κάρτα γραφικών: ASUS GTX760-DC2OC-2GD5 2GB DDR5 PCI-E RETAIL - 231,9€

ΣΥΝΟΛΟ: 786,78€

hdd χρησιμοποιείς τον παλιό σου για backup (υποθέτω ότι έχεις) όπως και το οπτικό μέσο, αν το χρειάζεσαι.

Οθόνη κοιτάς αυτήν DELL ULTRASHARP U2713HM 27" MONITOR WITH LED DETAILS - στα 497,1€ (εφόσον σου έκατσε η 27άρα) ειδάλλως κοιτάζεις αυτήν DELL ULTRASHARP U2414H 23.8'' LED MONITOR FULL HD BLACK - και βάζεις στο pc σου κορυφαίο επεξεργαστή, όπως τον 4770 και ρίχνεις το κόστος αρκετά στο σύνολο.

Με την 27άρα dell και i5 βγαίνει σύνολο 1283,88€.

Με την 24άρα dell και i7 βγαίνει σύνολο 1142,08

Edit: Τώρα είδα ότι δεν έχεις hdd και οπτικό. Υπολόγισε στα παραπάνω ποσά άλλ 65€ χοντρικά και για τα δύο.

Έγινε επεξεργασία από pnick
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.