Jump to content



Νεα κάρτα γραφικών - μικρό budget


Recommended Posts

Ειμαι μεταξυ των τριων:

XFX 270x απο e-shop

Gigabyte 270 απο vision studio

PowerColor 270x απο ebw

Στην πρωτη με χαλαει που εχει 2 χρονια εγγυηση...εναντι 3ων της Gigabyte. Προφανως την 270 την σκεφτομαι επειδη ειναι 20ε κατω και εχει 3 χρονια εγγυηση. Και στην τελευταια με χαλαει το καταστημα...

Καμια ιδεα μπας και αποφασισω :p?

Link to comment
Share on other sites

+του οτι η απλη 270 εχει μονο ενα εξαπινο και δεν σηκωνει οβερκλοκ ενω η 270Χ με τα δυο εξαπινα ανεβαινει κ'αλλο.

Ειμαι μεταξυ των τριων:

XFX 270x απο e-shop

Gigabyte 270 απο vision studio

PowerColor 270x απο ebw

Στην πρωτη με χαλαει που εχει 2 χρονια εγγυηση...εναντι 3ων της Gigabyte. Προφανως την 270 την σκεφτομαι επειδη ειναι 20ε κατω και εχει 3 χρονια εγγυηση. Και στην τελευταια με χαλαει το καταστημα...

Καμια ιδεα μπας και αποφασισω :p?

θα επελεγα την τελευταια.

μεχρι στιγμης θετικες εντυπωσεις εχω απο το συγκεκριμενο καταστημα σε αντιθεση με το πρωτο.

για το δευτερο δεν εχω ιδεα.

υποψην οτι η Gigabyte 270 απο vision studio ειναι η απλη 270 με το ενα εξαπινο.για 10-20 παραπανω αξιζει να πας στην 270χ.

Έγινε επεξεργασία από dragontech
Link to comment
Share on other sites

Το Πλαίσιο έχει μια 280 στα 210€ μέσω του link του newsletter που είχε στείλει την Δευτέρα. Η έκπτωση φαίνεται να ισχύει ακόμα και αν είναι να πας στα 200+€ χτυπάς την 280, ξεχνάς την οποιαδήποτε 270Χ.

Πλαίσιο Monday offer

Link to comment
Share on other sites

Εχ... same thing ειναι 2-3fps πιο πανω. Αλλα εχει 1χρονο λιγοτερο εγγυηση και 1gb less ram.Sapphire Radeon R9 280 Dual-X 3GB OC Video Card Review - Benchmarks - Hitman Absolution & Tomb Raider

Γενικα δεν ημουν ποτε vram uber alles....αλλα βλεπω και το watchdog τι vram τρωει και δεν ξερω...Αν και δεν ειμαι σιγουρος στα 1080p αν το 1gb more ram εχει καμια διαφορα.

edit: Η 280 ειναι διαθεσιμη, αυριο θα ειναι σπιτι...οποτε για να μην το κουραζω την παραγγελνω. thanks για το ινφο!

Έγινε επεξεργασία από Kosmos
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.