Jump to content



Νεα κάρτα γραφικών - μικρό budget


Recommended Posts

Καλημέρα,

Ψάχνω μια κάρτα γραφικών για budget +-150 euro, για gaming "light" καταστάσεων, όπως WoW, Diablo 3, PoE κλπ. σε μάξιμουμ 1080p.

Μια ματιά που έριξα, βρήκα την R9 270 σε ΑΤΙ και την 750Ti σε Nvidia.

Τι να προτιμήσω? Κάποια άλλη?

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε αποκλειστικά για καινούργια ; αν ναι αυτές που αναφέρεις υπάρχουν,αλλα για ultra ρυθμίσεις δεν ειμαι σιγουρος ότι θα σηκώνουν ,μιλάμε για απλές entry κάρτες που ειναι για πολυ light gaming ,δεν ειμαι απόλυτα βέβαιος οτι θα τα σηκώνουν ολα αυτα που λες δε maxim 1080p...

Δεν ξέρω αν τις εχει δοκιμάσει κανεις επι τούτου

sent from mobile

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Ψάχνω μια κάρτα γραφικών για budget +-150 euro, για gaming "light" καταστάσεων, όπως WoW, Diablo 3, PoE κλπ. σε μάξιμουμ 1080p.

Μια ματιά που έριξα, βρήκα την R9 270 σε ΑΤΙ και την 750Ti σε Nvidia.

Τι να προτιμήσω? Κάποια άλλη?

Για 1080p αυτές η 2 κάρτες τα πάνε αρκετά καλά, με την R9 270 να έχει σαφώς μεγαλύτερη απόδοση απο την 750Ti αλλά με την τελευταία να καίει λιγότερο ρεύμα!

Γενικά στα παιχνίδια δεν θα έχουν ιδιαίτερα προβλήματα εκτός απο κάποιες υποχωρήσεις σε φίλτρα όπως AA.

[MENTION=97]Trooper[/MENTION] δώσε μας το μέγιστο budget σου ακριβώς αν θές να σου πούμε και την αντίστοιχη κάρτα για τις ανάγκες σου!

Έγινε επεξεργασία από Dj_ALeX
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=97]Trooper[/MENTION] ενδεικτικά πάντα ρίξε μία ματιά σε αυτές και αυτές!

WoW η δικία μου έπεσε στα 190€!!! :D

ΕDIT: GTX760 αδύνατον με το συγκεκριμένο budget! H δικιά μου να ξέρεις είναι στην ίδια κατηγορία με την 760!

Έγινε επεξεργασία από Dj_ALeX
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχου αρκετές περιπτώσεις (κυρίως στο Insomnia).

Δυστυχως πρεπει να στησεις καραουλι για κατι τετοιες περιπτωσεις στο insomnia...φευγουν σε χρονο dt

@Trooper μπορεις να δεις και καινουρια GTX660 ή R7 265.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως πρεπει να στησεις καραουλι για κατι τετοιες περιπτωσεις στο insomnia...φευγουν σε χρονο dt

@Trooper μπορεις να δεις και καινουρια GTX660 ή R7 265.

Χρειάζεται υπομονή, δεν είπα το αντίθετο. Είναι όμως η καλύτερη λύση σε αυτό το budget.

Link to comment
Share on other sites

Καινούρια πάρε, θα ευχαριστηθείς μια χαρά τα παιχνίδια που λες και δεν θα κάνεις και δεύτερες σκέψεις, άσε τις μεταχειρισμένες για τα σκορ. Το μπάτζετ σου είναι μια χαρά αξιοπρεπές. Σε περίπτωση ίσων επιδόσεων ή ακόμα και λίγο κάτω για τα ίδια λεφτά, πας σε nvidia.

Link to comment
Share on other sites

Giati????meta apo tosa pas na ton kapseis ton anthrwpo...oxi plaisio...des alou...(sorry gia ta greeklish sto pc ths douleias kati exei kai den allazei shmera)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήρα την 270Χ με 190 ευρώ περίπου. Λίγο που πρόλαβα να δώ, παιζει μιά χαρά σε 1080p Diablo. Έβαλα και BF4 και εντυπωσιάστηκα, παιζει παρα πολυ καλά.

Βέβαια μου βγήκε και κάτι αλλο στη πορεία οπότε ισως να έπρεπε να παρω nvidia λόγω 3D, αλλά θα το παλέψω και με την ΑΤΙ.

Έγινε επεξεργασία από Trooper
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις τι παιζει μεταξυ r9 270x και r9 270? Ειναι ιδιες καρτες με την πρωτη κλοκαρισμενη?

Ουσιαστικα ναι. Ολα τα αλλα specs ειναι ιδια (εκτος απο την καταναλωση προφανως).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.