Jump to content



MSI Κ8Ν NEo2 Platinum


Trooper

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από Tanner [Σήμερα, στις 10:16]

για το βιος 1.Α0,τι γνωμη εχετε?το εχει δοκιμασει κανεις?η μητρικη μου εχει απο μονη της το 1.5,να το αλλαξω?

ΜΗΝ ΤΟ ΒΑΛΕΙΣ!!!

Μόλις το έβαλα, χάθηκε η επιλογή USB2.0 από το bios και έγινε μόνο ENABLED/DISABLED με αποτέλεσμα να μην έχω USB2.0 στο μηχάνημα :mad:

Πριν μερικές μέρες μάλιστα, έστειλα ένα χεστήριο στην MSI και σήμερα το πρωί πήρα την παρακάτω απάντηση:

Dear Customer,

Try this latest bios for this motherboard, version 1.B3, and see if that helps any.

Sincerely,

Technical Support Division

MSI Computer Corp.

MSI Platinum Series Motherboards -- In Pursuit of Quality Perfection.

http://www.msicomputer.com

1.626.913.0828

1.626.581.7721 Fax

-----------------------------

Το bios το είχαν σε attachement, αλλά δεν υπάρχει ακόμα στο site

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 431
  • Created
  • Last Reply

Στο επίσημο site της MSI, δίνει το 1.Α (http://www.msicomputer.com/support/bios_result.asp)

Model Version Size Platform BIOS BIOS Date Counter

K8N Neo2 Platinum (MS-7025) v. 1.A 289 kb AMD Award BIOS 8/16/2005

1. This is Award BIOS release

2. This BIOS fixes the following problem of the previous version:

- Update CPU ID for AMD E6 CPU.

3. 2005/08/16

Όσο για το αν έχει προβλήματα το 1.9, δοκίμασε να βάλεις τα ΧΡ σε άλλο δίσκο εκτός από τον C και έλα να μου πεις... ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπαινω στο site της msi. για αυτο εχει το live update για να κανει αυτοματα την αναβαθμιση. Μου ειχε βαλει το 1.Α και τωρα που μπηκα λεει πως ειναι καποιο νεωτερο και μου εμφανιζει το 1,9.Απο εκει και περα ο καθενας οτι νιωθει πιο ανετα βαζει :>

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 9 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.