Jump to content



Recommended Posts

πριν 12 λεπτά, το μέλος Petrossortep έγραψε:

Πριν κανα μήνα αφαιρέθηκε εντελώς από το GTA V το υπερπολύπλοκο Arxan, ιδιας φιλοσοφίας με το Denuvo, με κρυπτογράφηση, obfuscation, anti-vmware κτλ.. Χρειάζεται χρόνος μέχρι να αναπτυχθούν τα κατάλληλα εργαλεία μιας και μιλάμε για 64bit κώδικα, ενδεχομένως και για νεότερες τεχνικές συσκότισης κώδικα(στέλεχος της denuvo ανέβασε στο twitter του μια σχετική παρουσίαση).

Ο άφραγκος απλά θα περιμένει κάποιους μήνες και θα το παίρνει τζάμπα. Εκείνος που την πληρώνει είναι ο legit user που δεν θα μπορεί να δοκιμάσει. Γιατί δύο ώρες δοκιμής μέσω steam όπου το πρώτο μισάωρο θα δοκιμάζεις settings δεν είναι διαφωτιστικά.

Οταν σου ζητανε 60 ευρω για game, ασχετα αν σε κλειδαδικο το βρισκεις φθηνοτερα, πρεπει να υπαρχει demo. 

60 ευρω ειναι πολλα λεφτα για κατι που θα παιξεις μια εβδομαδα σε οποιο μερος του πλανητη και να εισαι. Να βγαζουν demo η ας κανουν ολοι open beta να ξερουμε τι πληρωνουμε.

Εγω το ειδα στο ps4 που το νοικιασε ο αδερφος και θα το τσιμπησω στο pc. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ενω το multiplayer ειναι meh, το single ειναι ολα τα λεφτα.

Υπαρχουν δεκαδες αναφορες και σχεδιαστικες λεπτομεριες πιο κοντα στο Doom2. Απο τον τροπο με τον οποιο ειναι φτιαγμενα και οπτικα (κυριως στα hell levels) και σχεδιαστικα (χανεσαι!) τα maps και τα enemies (οπως το Baron of Hell), μεχρι και τα secrets (που καμια φορα εχουν και early weapons), τα intermission loading screens, τα powerups, τα skulls/keycards (!) και πολλα αλλα!

Γενικοτερα θυμιζει πολυ το Doom2, με ελαχιστα ιχνη απο Doom3 (πχ τα Hell Knight models τα οποια δεν μου πολυαρεσαν απο παλια).  Εχει επισης πολυ καλο pace και balance.

Δεν μπορω να διανοηθω πως η bethesda εβγαλε ενα τετειο διαμαντι στο single και καταφερε να κανει ενα τοσο ασχημο multiplayer (τωρα θα μου πεις το εκαναν σχεδιαστες του halo αυτο το κομματι)
Thats not to say οτι δεν εχω τις αντιρρησεις μου με ορισμενα πραγματα:

 

  1. Προτιμουσα το παλιο chainsaw στο Doom1&2 οπου μπορουσες να το χρησιμοποιησεις οσο ηθελες, το ολο εγχειριμα οτι εχει περιορισμενη χρηση για να ξεφορτωθεις στρατηγικα εναν εχθρο ή να το χρησιμοποιησεις για ενα μικρο/μεγαλο ammo payload αναλογα τον εχθρο (αν δεν εχεις και πολυ ammo), το ψιλοκανει να το χρησιμοποιεις λιγο εως καθολου και πολλες φορες να ξεχνας οτι υπαρχει. Θα προτιμουσα να κανει κανονικο damage/stun και μην δινει ammo, και οταν ο εχθρος εχει πολυ λιγο HP τοτε να κανει αυτα τα fancy kills.

     

  2. Again παλι γυρνοντας στο κομματι των consumables τα οποια πεφτουν απο εχθρους, κατα τα glory kills αυτη τη φορα, δεν ειμαι κατα ποσο σιγουρος αν θα ηθελα τελικα να υπαρχουν ή οχι. Το λεω κυριως γιατι οι goto κινησεις σου ειναι να φτασεις μεχρι το stagger τον εχθρο και μετα να τον αποτελειωνεις παντα με glory kill για τα extra καλουδια. Τα animations ειναι πολλα, καλοφτιαγμενα, εντυπωσιακα και γρηγορα.. αλλα καποια στιγμη καταντανε λιγο repetitive. Στα θετικα, για το συγκεκριμενο, υπαρχουν στιγμες οπου απλα δεν θα εβγαιναν ορισμενες μαχες χωρις αυτο (τουλαχιστον στο Ultra Violence που το παιζω, για τα αλλα επιπεδα δυσκολιας δεν ξερω) - σου δινει την δυνατοτητα να παλευεις και να παλευεις και να παλευεις αν τα συνδυασεις ολα εξυπνα. (Then again, αυτο ισως και να το κανει πιο ευκολο απ οτι θα πρεπε)

     

  3. Εχει πεσει πολυ βαρος στο customizability, και ενω αυτο φαινεται πως ειναι προϊον πολυς σκεψης και δουλειας, πιστευω οτι αυτο που καταφερνει ειναι πως ορισμενα abilities/mods βλεπουν αισθητα πολυ λιγοτερη χρηση απ' οτι αλλα. (Βεβαια ο καθενας εχει δικο του play style και ειναι καλυτερο να εχεις επιλογες παρα να μην τις εχεις)
    Οταν ομως μου βαζεις, suit upgrades, health/armor/ammo upgrades, weapon mods, weapon mod upgrades, inventory (grenades and stuff), runes και η λιστα συνεχιζεται.. ε, ειναι λογικο οτι καπου στην ολη διαδικασια τα πραγματα τα οποια εχεις ειναι τοοοοσα πολλα, που θα αρχισεις να ξεχνας οτι υπαρχουν και να τα χρησιμοποιεις (οπως εγω με τα grenades, παρολο που ειναι πολυ χρησιμα για low level enemy clearance)

     

  4. Δεν υπαρχει keybind για το Dossier/Upgrade menu διαθεσιμο στο keyboard bindings menu. Εαν εγω δεν γουσταρω να το εχω στο TAB (και επειδη προτιμω να εχω οπλο εκει), ο μονος τροπος να το πετυχεις ειναι να τρεξεις εντολη απο κονσολα για να το βαλεις αλλου. ( bind "F2" "_inventory" )
    Το πολυ κακο σε αυτο ειναι ομως οτι ειναι hardcoded, τουτεστιν, για να κλεισει το Dossier/Upgrade menu πρεπει πατησεις το TAB και οχι το κουμπι που ορισες απο την κονσολα εσυ (και παραπανω απο μια φορα για να το πιασει)
    Λογικα αυτο θα το φτιαξουν με καποιο μελλοντικο patch, clearly δεν σκεφτηκαν οτι καποιοι θα θελουν να κανουν remap το συγκεκριμενο κουμπι, καθως και δεν τους περασε απο το μυαλλο οτι μπορει να παιξουν και αριστεροχειρες.

     

  5. Θα ηθελα εναν τροπο να μπορω να κανω replay ξεχωριστα ορισμενα levels για να αφιερωσω χρονο να ψαξω secrets τα οποια μπορει να μην βρηκα κατα το playthrough μου, οσο και την δυνατοτητα για ενα play mode στο οποιο οταν πεθαινεις να ξεκινας απο την αρχη του map με το πιστολακι μονο.


Πιστευω πως τα 1, 2 και 5 μπορουν ανετα να πραγματοποιηθουν μεσω καποιου mod που θα εχει ως στοχο την αυξηση της δυσκολιας. Ελπιζω ο κυριος Denuvo να μην σταθει εμποδιο σε αυτο.
PS: http://www.gamepur.com/guide/23026-doom-2016-pc-error-fix-mouse-acceleration-disable-auto-aim-skip-intro-save.html
PS2: Υπαρχουν αρκετα easter eggs τοσο απο τα προηγουμενα Doom παιχνιδια, οσο και απο αλλους τιτλους της Bethesda. (Με την αναφορα στο Skyrim κυριολεκτικα ελιωσα στο γελιο)

Έγινε επεξεργασία από Frostbyte
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Free Doom demo has been extended
 

Παράθεση


At its E3 2016 showcase, Bethesda announced and released a demo for Doom.

The demo was supposed to be available only during the same week, but Bethesda revealed that it’s being extended.

This demo is available on PC, PlayStation 4, and Xbox One.

 

The full first level of the single-player campaign is included.

If you follow this link, it’ll take you the download pages for your preferred platform.

 

Bethesda did not say how long the demo will be available for, so grab it while you still can.

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 5/16/2016 at 0:37 AM, HellhammeR said:

Το παιχνίδι με έχει πωρώσει άγρια, σου ανεβάζει την αδρεναλίνη, είναι καυλωτικό.  Συνιστάται για όλους τους metalheads :metal:

 

Λίγο gameplay που τράβηξα σε 1440p με 980ti

 

Καλα μιλαμε τα γραφικα του ειναι απαραδεκτα.

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος GoMaR έγραψε:

Καλα μιλαμε τα γραφικα του ειναι απαραδεκτα.

 

Δεν ειναι και τοσο ασχημα τελικα, και εγω παιζω οσο προλαβαινω και ειναι κομπλε :) Και τρεχει πολυ καλα στο συστημα μου! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Βρε συ πετσοκομενα textures βλεπω..Εκτος απο την ωραια ατμοσφαιρα(αυτο το κερδιζει μονο) δε βλεπω κατι αλλο.Low detail meshes και καθολου υψηλης ποιοτητας textures.
Για αυτο και τρεχει ανετα :p

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος GoMaR έγραψε:

Βρε συ πετσοκομενα textures βλεπω..Εκτος απο την ωραια ατμοσφαιρα(αυτο το κερδιζει μονο) δε βλεπω κατι αλλο.Low detail meshes και καθολου υψηλης ποιοτητας textures.
Για αυτο και τρεχει ανετα :p

 

Οτι τα textures δε σφυζουν απο λεπτομερεια ισχυει. Η ατμοσφαιρα ειναι που σε κερδιζει οπως πολυ σωστα ειπες, και γενικα το οπτικο αποτελεσμα δε χαλαει και πολυ :) 

Ειναι openGL , γι'αυτο τρεχει μαλλον :p  Ενταξει μη φανταστεις οτι το τρεχω στα ultra,  medium/high , και πολυ μου ειναι! 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εγώ σήμερα βρήκα την χαμηλότερη τιμή από το pc cd keys το οποίο με έστειλε στο cdkeys.com από όπου και το πήρα 29 ευριδια... Περιμένω πως και πως να κατεβεί για να το παίξω, έχω δει τα βιντεάκια στο youtube και έχω πωρωθεί τρελά!!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 25 λεπτά, το μέλος dos659 έγραψε:

Λοιπόν εγώ σήμερα βρήκα την χαμηλότερη τιμή από το pc cd keys το οποίο με έστειλε στο cdkeys.com από όπου και το πήρα 29 ευριδια... Περιμένω πως και πως να κατεβεί για να το παίξω, έχω δει τα βιντεάκια στο youtube και έχω πωρωθεί τρελά!!!!

σα τη γατα να υποθέσω? :p

Link to comment
Share on other sites

On 6/21/2016 at 9:11 ΜΜ, το μέλος dos659 έγραψε:

Λοιπόν εγώ σήμερα βρήκα την χαμηλότερη τιμή από το pc cd keys το οποίο με έστειλε στο cdkeys.com από όπου και το πήρα 29 ευριδια... Περιμένω πως και πως να κατεβεί για να το παίξω, έχω δει τα βιντεάκια στο youtube και έχω πωρωθεί τρελά!!!!

πήγα να το αγοράσω και εγώ και έφαγα πόρτα από cc. έχουμε κανένα δικτυακό κατάστημα από ελλάδα για να κάνω αγορά?

Link to comment
Share on other sites

πριν 6 λεπτά, το μέλος AlexanderK έγραψε:

πήγα να το αγοράσω και εγώ και έφαγα πόρτα από cc. έχουμε κανένα δικτυακό κατάστημα από ελλάδα για να κάνω αγορά?

Δοκιμασε απο το Instant Gaming. Αν οχι , ειναι τελη του μηνα και εχει ξεπεραστει το οριο των χρηματων που στελνονται εξω (κατι τετοιο τελος παντων). Εγω απο αυτο που αναφερω, πριν 10 μερες, πηρα το Sherlock Holmes με Visa Πειραιως , αμεσα. 

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Δοκιμασε απο το Instant Gaming. Αν οχι , ειναι τελη του μηνα και εχει ξεπεραστει το οριο των χρηματων που στελνονται εξω (κατι τετοιο τελος παντων). Εγω απο αυτο που αναφερω, πριν 10 μερες, πηρα το Sherlock Holmes με Visa Πειραιως , αμεσα. 

και όμως από  Instant Gaming  μου δούλεψε κανονικά! ευχαριστώ πολύ!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος AlexanderK έγραψε:

και όμως από  Instant Gaming  μου δούλεψε κανονικά! ευχαριστώ πολύ!

Απο cdkeys νομιζω θελει paypal (balance)! ! Εφοσον απο εκει δουλεψε, ολα καλα! Καλο κατεβασμα :D 

Link to comment
Share on other sites

????????? τι εννοεις δε στον δεχεται;;;;; Στο Steam ? ? Σιγουρα εκανες copy κανονικα ;;

 

Δεν αντιμετωπισα ποτέ προβλημα! Νομιζω αν εχεις προβλημα πρεπει να απευθυνθεις στο support τους! LOL!!!!! (θα εχεις σαφεστατα δικαιωμα refund )

Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος AlexanderK έγραψε:

δεν δέχεται copy paste . είναι εικόνα...τους έστειλα μήνυμα...

αφου λεει "copy code" , αν ειναι εικονα κατι γινεται λαθος. Σου ηρθε και στο mail και στο δειχνει στο site σαν εικονα; Δλδ καπως ετσι; 

 

Capture1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.