Jump to content



TheLab Pi-fast V.4.3 Database :: TOP30 List


Recommended Posts

Αρχική απάντηση από enduracell

Ζάχο έχει πατήσει σωστά σίγουρα? γιατί εμένα όταν δε πατούσε σωστά benchαρε εκεί που Benchάρει ο δικός σου.

Δεν νομιζω να μην πατησε. Αλλωστε το Vapo ειναι γελοιο στην τοποθετηση. 2 χειροβιδες εχει, τις γυρνας στο τερμα, και παπαλα, αυτο ηταν. Αν παιζει κατι αλλο δεν ξερω.

Αρχική απάντηση από Voudas

εγώ είδα πως στα watt που παίζουμε, δεν στρεσάρεται τοσο πολύ το phase όπως κ με τον π4... πολύ διαφορετική θερμική συμπεριφορά... 0 μηζ διαφορά από 404 σε 507 ακόμα και σε μεγάλης διάρκειας bench

Κοιτα. Εμενα με στεναχωρει το +9 με +13 idle που βλεπω μεσα στο BIOS. Τωρα το τι ισχυει πραγματικα και τι οχι, ειναι αλλο θεμα. Και νομιζω οτι το Vapo το συγκεκριμενο εχει πολυ μικρο compressor ΚΑΙ condeser για τα τοσα Watt. Αρκετα μικροτερα και απο του Προμι. Σωζει λιγο την κατασταση ή κεφαλη, αλλα ποσο?

Αρχική απάντηση από chroma

Στο pi fast 4.3 το bank interleave δίνει τα κέρατα. Mετάφραση "τα κέρατα"=0.30-0.50sec

Τετοια θελω να ακουω... Ενα ζευγαρι UTT λεμε ρααααααααααααααααααααααα.... θα μας δωσει/στειλει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1,3k
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από jax7480 [Σήμερα, στις 00:58]

Δεν νομιζω να μην πατησε. Αλλωστε το Vapo ειναι γελοιο στην τοποθετηση. 2 χειροβιδες εχει, τις γυρνας στο τερμα, και παπαλα, αυτο ηταν. Αν παιζει κατι αλλο δεν ξερω.

μωρέ και το Promie δύο βίδες έχει... αλλά για να πατήσει σωστά... θα σου έλεγα να το βγάλεις έστω μια φορά να δεις πως πάτησε γιατί το δικό μου όταν δε πατάει benchάρει εκεί που είσαι εσύ. εξ άλλου τα Idle temps είναι απαράδεκτα το μόνο σίγουρο. (με πιο ΒΙΟS είναι τα temps? )
Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jax7480

Το εβγαλα και το ξαναεβαλα το Vapo, αλλα τα ιδια Παντελακη μου τα ιδια Παντελη μου.

BIOS εχω το 3.10

Και επειδη σημερα πηρα μνημες....

βρε μήπως σε κόβουν οι μνήμες εσένα? Πάντως το score είναι πολύ δυνατό μπράβο :T:
Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από esdee [Σήμερα, στις 15:12]

τσου... αυτο ειναι με το hiprommie μια μερα πριν το dry ice ...

πραγματικα αν το CPU μου δεν κολαγε στα -30 και κατω θα τα ειχαμε ξεφτιλησει ολα με το dry ice

Σιγά μην ξήλωνα το hiprommie από τον 3.8 μου για να το βάλω πάνω σε αυτή τη CPU!..........Αυτό είναι με το R507 που έχεις σπίτι σου τώρα...... :p:D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από hipro5

Σιγά μην ξήλωνα το hiprommie από τον 3.8 μου για να το βάλω πάνω σε αυτή τη CPU!..........Αυτό είναι με το R507 που έχεις σπίτι σου τώρα...... :p:D

shit ... φαντασου ενα 10χ320@183 div με dry ice και τον winchester μου αν επαιζε

Link to comment
Share on other sites

βρε μήπως σας σταματάνε οι μνήμες εκεί?

δοκίμασε με 11x και διαιρέτη 180 (ας είναι πιο κάτω) και LDT 2.5 με LDTv=1.2 και δες τι κάνει...\

(επίσης στο Newcastle μη πέφτεις Vid κάτω από 1.5, 1.55 φαίνεται να benchάρει στα όρια καλύτερα)

πιο BIOS χρησιμοποιείται?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Voudas

endu πρέπει να βρούμε μια τέτοια cpu ακόμα... μαμάει;)

η δικιά μου ως εδώ για την ώρα...

labpifast.jpg

Καλα ρα, με dry ice και βγαλατε αυτο? τστστστσ, εγω πρεπει να σας τα μαθαινω ολα? υπομονη μεχρι το επομενο ΣΚ.

MAX post που ειχε με το DI?

Εισαι απ'οτι ειδα 2ms κατω, οποτε αυριο αρχιζουμε παλι τα bench....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Voudas

ναι αλλά συγκρίνεις τον κομμένο φξ σου με cpu εξαμήνου?

Καλα ρε, 3 AMDαδες και ενας κατεστραμμενος(Intelακιας) και δεν ειχατε CPU? Βιαστηκατε μου φαινεται. Στην τελικη ριξε ενα τηλεφωνο και σου στελνω την δικη μου(CPU εννοω spc)...so simple... (με την επιστροφη της CPU, θελω πακετο και τις μνημες του esdee).

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Voudas

ναι αλλά συγκρίνεις τον κομμένο φξ σου με cpu εξαμήνου?

δεν είναι τελικά CAA2C??? :(
Αρχική απάντηση από chroma

newcastle 3500+ (powered by Sisman) 290x10 /180, 2x512 BH6 @ 263, win2k3

άψογος :T: τελικά παίξαν οι bitches :D
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.