Jump to content



TheLab Pi-fast V.4.3 Database :: TOP30 List


Recommended Posts

Αρχική απάντηση από Shadow Hunter [Σήμερα, στις 06:13]

Τρελε!!! Το εχεις και το ξερεις...θεμα χρονου ειναι ;)

το θέμα είναι ότι αν δεν αλλάξω κάτι ριζικά δε πάει... :( την άλλη βδομάδα θα κοιτάξω να κάνω μερικές ριζικές αλλαγές, δε ξέρω όμως αν θα βοηθήσουν προς το καλύτερο, μακάρι :)
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1,3k
  • Created
  • Last Reply

endu πρεπει να το εχεις σιγουρα. Το συμπεραινω απο το οτι τραβας SuperPi32 εκει διπλα. Και σιγουρα δεν εισαι στα -60 για να πεις οτι οντως εισαι στα ορια και δεν βλεπεις διαφορα στις θερμοκρασιες ειτε τρεξεις pifast, ειτε SuperPi32. Δηλαδη με την ψυξη σου, το benchmark του ενος λεπτου εχει διαφορα στην τελικη θερμοκρασια με το benchmark του 20λεπτου. Κατι οντως σε κραταει. Ενα benchmark στα 3290-3300 το βλεπω να ερχεται καθως συνηθιζει το ρευμα και την ψυξη ο επεξεργαστης. Απο τροφοδοσια τι εχεις επανω?

Link to comment
Share on other sites

έχω ένα Antec 480 moddάρισμένο σε όλες της γραμμές του, αλλά είτε 12.80 το παίξω είτε 12.1 δε βοηθάει... :( πάντως 3220 τραβάει πάντα 32Μ και γενικά τα πάντα από Bench το 3230 είναι οριακό για το 32Μ σε μένα...

ευχαριστώ πάντως παιδιά θα προσπαθήσω κι άλλο :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από hipro5

........και που να το βρεί(προς το παρόν) βρε ο άνθρωπος το x12 ?......Μέχρι x11 έχει..... :)

και εδω μπαινει η μαγκια της AMD φιλε hipro5

10.5x310@183div

271 στις μνημες 3255 στο CPU

(γιατι νομιζα οτι οι newcastle ειναι ενα multi παραπανω στο ιδιο rating ? 3500+ δεν ειναι του endu?)

Link to comment
Share on other sites

Αν κατσει μια φαση που ετοιμαζουμε εδω, θα χαθουν τα multi τα second και τα πασχαλια ...

Αρχική απάντηση από .38-.45

αν ο controller παει flat out στα 3255/250, δε νομιζω πως εχουν νοημα τα 271 στις μνημες.

περισσοτερο ηθελα να δειξω στον hipro5 (αν και το ξερει ειμαι σιγουρος) την ευελιξια των MHz-RAM freq σε AMD64

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από doctor

vouda ...αν ανακατευτείς εσύ ......είναι επικίνδυνα τα πραγματα:crazy:

:hehe:

Αρχική απάντηση από enduracell

μη φοβάστε παιδιά, το multi δε με κόβει, οι μνήμες δε με κόβουν, το mobo δε με κόβει, έχω καταλήξει στο CPU, PSU, ψύξη... ψηλοπράγματα δηλαδή :p:hehe:

οντως, φαντασου να ηταν CPU/mems τι μπλεξιμο που θα ηταν ...

Link to comment
Share on other sites

Περιμέντε βρε καταραμένοι AMD-ήδες σε λίγο που θα βάλω το Phase change, θα δείτε τι θα πάθετε με 284MHz 2 x BH-6 Benchable 1:1 (ή πείτε το όπως θέλετε)......Ελπίζω με το Phase να πάω καμμιά 290MHz 1:1 benchable.......Θα δούμε....... :devil: :p

Link to comment
Share on other sites

δεν θέλω hipro ουτε να σε αμφισβητησω,ουτε να σε στεναχωρησω αλλα βλεπω οτι η AMD βγαζει μεγαλο...δοντι.ισως να φταιει ο ενθουσιασμος μου ως νεος και εσυ λογω πειρας να μπορεις να εκτιμησεις την κατασταση καλυτερα και να μιλας εκ του ασφαλούς.Πάντως θα έχουμε μια καλή μαχη,αυτό είναι σίγουρο

Πάντα στα πλαίσια ευγενούς άμιλλας και για την διασκεδασή μας ως <<υπολογιστάκηδες>>

:T:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Arapis [Σήμερα, στις 05:49]

δεν θέλω hipro ουτε να σε αμφισβητησω,ουτε να σε στεναχωρησω αλλα βλεπω οτι η AMD βγαζει μεγαλο...δοντι.ισως να φταιει ο ενθουσιασμος μου ως νεος και εσυ λογω πειρας να μπορεις να εκτιμησεις την κατασταση καλυτερα και να μιλας εκ του ασφαλούς.Πάντως θα έχουμε μια καλή μαχη,αυτό είναι σίγουρο

Πάντα στα πλαίσια ευγενούς άμιλλας και για την διασκεδασή μας ως <<υπολογιστάκηδες>>

:T:

Βρε τι λες βρε?.......Θα τους πατήσω τα κεφάλια κάτω...... :D:p

Βρε κοίτα να δείς τι έχουν να πάθουν λέμε...... ;)

3D Benchable 287MHz 1:1......και θα πάει κι άλλο....... :blink:

Cpu_Z_BH6_288MHz_png.png

AMD_FX53_mem_S_Sandra_288_1_1_png.png

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από hipro5 [Σήμερα, στις 06:49]

Βρε τι λες βρε?.......Θα τους πατήσω τα κεφάλια κάτω...... :D:p

Βρε κοίτα να δείς τι έχουν να πάθουν λέμε...... ;)

3D Benchable 287MHz 1:1......και θα πάει κι άλλο....... :blink:

απορο γιατι ασχολησε με μηχανακια που εχουν bug:nothing:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.