Jump to content



Κουτι micro atx


das

Recommended Posts

Το 350D μιας και το ζύγισα προσωπικά είναι 6 κιλά και 50 γραμμάρια

Το shipping weight είναι 15.8lbs (=7.16Kg) και το net weight όσο είπες, δηλαδή 13.3lbs (=6.1Kg). Στις ιστοσελίδες των εταιρειών δίνουν το gross weight και για αυτό οι αποκλίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Kατι τετοιο?

Χωρουσε 7870 (οκ δεν ειναι και κανενα τερας)χωρις να την ψηνει και 3 δισκους

επισης χωρις κανενα προβλημα στις θερμοκρασιες.

Το μονο κακο ο πισω φαν ειναι σχετικα θορυβωδης.

προς το παρων κλινω προς agila και ds cube,λογω του οτι δεχονται 200αρι fan μπροστα και 140 πισω ,και μου αρεσει που η μητρικη ειναι στο κατω μερος ,ετσι χωρανε γομαρια ψυχτρες και gpu.

ο θορυβος ειναι σημαντικος παραγωντας ,αλλα απο οτι εγραφε η Καρμεν σε review ,ενας bitfenix 200αρης που τοποθετησε σε ενα agila εκανε θαυματα στο airflow με ησυχια .

edit:

τα προαναφερθεντα fractal δεν τα ειχα δει ,άλλα νομιζα ,φαινονται πολυ ενδιαφεροντα και τα δυο ,τα μελεταω και αυτα...

Έγινε επεξεργασία από das
Link to comment
Share on other sites

τα προαναφερθεντα fractal δεν τα ειχα δει ,άλλα νομιζα ,φαινονται πολυ ενδιαφεροντα και τα δυο ,τα μελεταω και αυτα...

Για μια καλύτερη εικόνα για τα Fractal:

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=25BrUMimKTk]Fractal Design ARC mini R2 Review - YouTube[/ame]

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=-cXNveozvpM]Best PC Cube Case? Fractal Design Node 804 Review - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Τα ειδα ,εχω εντυπωσιαστεί πολυ απο τα fractal και την ποιότητά τους ,ο κύβος ειναι σχεδόν τέλειος ,αλλα λιγο τερας για mAtx σε φάρδος ,το design τους πάντως ειναι καταπληκτικό για οπαδούς του minimal ,πιο ορθο κοφτο ,δε γίνεται.

Άσχετα αν θα προτιμησω για το συγκεκριμενο πρότζεκτ κατι δικο τους ,εγινα fan ,τα κοίταζα πολυ επιφανειακά ,δεν ειχα προσέξει το ιδιοφυιες του πράγματος ,ευχαριστώ για το heads up...

Edit

Ξέρω πως ειπα πως δε μας ενδιαφερει η αισθητική ,αλλα δε μπορω να μη σχολιάσω τέτοιο design ,λες και το σχεδίασαν Σουηδοι είναι

Έγινε επεξεργασία από das
Link to comment
Share on other sites

Μήπως να κοιτούσες κάτι σε SFF; Δεν ξέρω εάν σε "παίρνει" ή αν σε βολεύει να αγοράσεις κάποιο έτοιμο SFF (Dell έχει κάποια).

Εχουν αγοραστεί τα περισσότερα πραγματάκια ,και εκτος των άλλων ο στόχος ειναι πιο πολυ προς το raw power (και σαν πείραμα δικο μου έτσι;μη λεω και μ@λακιες ,αν βγει καλο ,παω βουρ κι εγω [emoji14] )

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το βιαζεσαι, θα σου προτεινα να περιμενεις λιγο ακομη....

Corsair Air 240 :inlove::inlove::inlove: (εχω το 540 και περιμενω το μικρο πως και πως)

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=iLT-rAfpUcs]Product Manager Preview: Carbide Series Air 240 - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.