Jump to content



Βάση δεδομένων επιδόσεων Laptop


tristeno1416003162

Recommended Posts

Default...έτσι κι αλλιώς σε diagnostic δεν φορτώνονται οι ρυθμίσεις των προγραμμάτων oc...

θα το κοιτάξω για το clockgen, ευχαριστώ...

Τόσο καιρο διάβαζα για τον υπερχρονισμό σε πλατφόρμα Α64, αφού δεν το είχα δοκιμάσει στη πράξη όμως απ'τη μια μπαίνανε κι απ'την άλλη βγαίνανε...τώρα που είπα να δοκιμάσω λίγο στο φορητό κατάλαβα ότι δεν έχω ιδέα...εκτός απ'το hardware κι ο υπερχρονιστής θέλει "ψήσιμο"...

Λεπτομέρειες απ'το πρώτο bench 3dmark...

post-230-1416071495,8702_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 533
  • Created
  • Last Reply

Eπειδη καρτα καιρους εχω δει οι παλι πανε σε centrino λογω αυτονομιας πιστευω οτι θα πρεπει να λεμε και τι μπαταρια φοραει το καθε λαπτοπ!!Γνωστος πηρε το 1524Wlmi και εχει 4000mAh ενω εγω με τον 1681 εχω 2200mAh(μεχρι και η φωτογραφικη μου εχει περισσοτερα!) !!Τι συγκριση να κανεις πλεον στο ποσο κραταει??Για την ιστορια πανω κατω το ιδιο κρατανε!!Οχι τιποτα αλλο αλλα δεν εχω δει κανενα να γραφει mHA!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΝTG

Eπειδη καρτα καιρους εχω δει οι παλι πανε σε centrino λογω αυτονομιας πιστευω οτι θα πρεπει να λεμε και τι μπαταρια φοραει το καθε λαπτοπ!!Γνωστος πηρε το 1524Wlmi και εχει 4000mAh ενω εγω με τον 1681 εχω 2200mAh

ίδια αυτονομία έχουν αυτά τα 2 ν σκεφτείς την κατανάλωση του 3400+. και η Acer ίδια τη δηλώνει

Link to comment
Share on other sites

ναι ρε vouda δεν αντιλεγω!Αλλα οταν κανεις συζητηση με καποιους και λενε οτι πανε μονο σε centrino λογω αυτονομιας τι κανεις??????Τους λες την αληθεια δηλαδη π@π@ρι@ αυτονομια η δεν ασχολεισαι???Αν και απαντησα εκεινη τη φορα ειναι πολλοι που λενε το ιδιο πραμα!!Και αν ο αλλος ακουει mAΗ και σε κοιταζει λιγο περιεργα ποτε σταματας να δινεις εξηγησεις!!ξεφυγα λιγο εε???Παντως ενα μαγαζι κανει χρυσες δουλειες απο μενα!Πηρα εγω λαπτοπ(και πολλα αλλα παλιοτερα )πηρε αλλος ενας (το 1524 vοuda) και ετοιμαζεται στα σκαρια ενας τριτος!!Δεν ειναι τυχαιο που ανμοιξε μαγαζι προσφατα στη λαρισα!!

(διαφημιση δεν κανω)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
Αρχική απάντηση από LordOfRings

με γειά Sotiri.

βάλε και κανενα 3Dmark να δουμε αν αξίζει η Χ600

thanks:D

άσε γιατί έβαλα το ati tool και είδα που δουλεύει όταν είναι στο maximum! 400!!!

στο powerplay έχει 3 επιλογές, βέλτιστη μπαταρία, μέση, βέλτιστη απόδοση.

αυτό χρονίζει την κάρτα ως εξής:

βέλτιστη μπαταρία: core 104 mem 121

μέση απόδοση: core 209 mem 182

best performance: core 398 mem 250

θα βάλω και 3d mark 2001 και θα επανέλθω.

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν:

πρόβλημα! δεν ξέρω τι επεξεργαστή έχω.

σίγουρα έχει 1,73GHz και 2MB cache τσεντρίνο φάμιλυ:p

είναι banias ή dothan?

το χαρτάκι λέει 740 (banias),

το cpuz λέει 735 (dothan),

και το superpi δείχνει dothan, ένα συγκριτικό με banias ήταν 5x.

τι άλλες διαφορές μπορώ να βρω? (π.χ. SSE2 κλπ...).

τελικά το laptop είναι εξ' ολοκλήρου dark side (intel+ati)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από enduracell

εφόσων είναι 2Mb L2 είναι dothan ;) μεγειές :T:

thanks. τελικά βρήκα ένα intel roadmap και είναι dothan ο 740.

απλά έλεγε Q1 05, οπότε μάλλον το cpuz δεν τον αναγνωρίζει σωστά:D

(τον βγάζει 735).

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.