Jump to content



Βάση δεδομένων επιδόσεων Laptop


tristeno1416003162

Recommended Posts

  • Replies 533
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από Elpis

Ρε παιδια οταν ειμαι σπιτι πως μπορω να μην χρησιμοποιει τη μπαταρια αλλα χωρις αυτη για μην ην χαλαω ?

Την βγάζεις, αλλά να είναι φορτισμένη 30-70% ούτε τελείως ξεφόρτιστη ούτε τελείως φορτωμένη.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από FrOsT

Την βγάζεις, αλλά να είναι φορτισμένη 30-70% ούτε τελείως ξεφόρτιστη ούτε τελείως φορτωμένη.

αυτό ισχύει για όταν θέλει να την αποθηκεύσει επί μακρόν. ειδάλλως δεν υπάρχει πρόβλημα να τη βγάλει και 100% φορτισμένη;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Elpis

Και δεν εχει κανενα προβλημα μετα γιατι ρωτησα και μου ειπανε οτι εχει προλημα αμα την βγαλεισ και μετα το ανοιγεις χωρις μπαταρια, τωρα δεν ξερω κιολας !

Κανένα πρόβλημα δεν θα έχεις, εκτός αν το ρεύμα έρχεται σαν καρδιογράφημα :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Elpis

Με εναν σταθεροποιητη θα ειναι οκ; θα υπαρχει περιπτωση να παθει καποια ζημια η ιδιες πιθανοτητες οπως και οπως και sστα desktop;

Ναι όπως και στα desktop, αλλά στο laptop η ζημιά κστίζει παραπάνω...

Με ένα ups θα είναι μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Ειπε κανεις τιποτα για τα acer; Με ολα default φαντασου να τον ανεβασω κιολας! Τοσο δεν βγαζει η 5900 μαζι με τον athlon xp full ανεβασμενα και τα δυο!!!

Ακουω εντυπωσεις!

edit:και το λινκ: http://service.futuremark.com/compare?2k1=8682250

post-522-1416072124,751_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τωρα ποροθηκα και ελπιζω να μην μου το παρει ο πατερας μου.. Αλλα και να το παρει θα μαζεψω λεφτα για ενα ιδιο με 1γιγα ραμ. ;)

Kατι που προσεξα η ραμ ειναι ddr2 γιατι ειναι μονο στα 400;

edit:

Αρχική απάντηση από tristeno [Σήμερα, στις 00:11]

Που να έβλεπες δηλαδή και καμμιά από ΙΒΜ ή SONY.:D

Για βρες μου IBM και SONY που να βγαζουν στα default 3d mark01SE 18000 και να κανουν και 1500 ευρω! και με τετοια εγγυηση :D

παιδια sorry για το spamming

Link to comment
Share on other sites

Θα κοστίζει λιγότερα από 1500 και εγγύηση έχει 3 χρόνια χωρίς να πληρώσεις κάτι παραπάνω. Όσο για επιδόσεις αν δεις τι κάνει το 9300 θα καταλάβεις για τι διαφορές μιλάμε.

Link to comment
Share on other sites

Λιγοτερα απο 1500; Με τη επεξεργαστη;

Επισης με την εγγυηση της acer δινεις βεβαια 180ευρω αλλα εχεις 3 χρονια εγγυηση και σε περιπτωση που σπασει στο φτιαχνουν σχεδον τζαμπα! Δεν νομιζω να εχει κατι τετοιο η dell;

Link to comment
Share on other sites

Το γράφω καθαρά για την εγγύηση (3 χρόνια). Με Μ 760 κοστίζει ΤΩΡΑ περίπου 1200Ε (με 6800, με Χ800 θα κοστίζει παραπάνω αλλά σίγουρα κάτω από 1500Ε).

Και μιλάμε πάντα για καλύτερη οθόνη (μεγαλύτερη ανάλυση) και περισσότερη μνήμη.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξερω οτι το γραφεις για την εγγυηση αλλα ειναι 3 χρονια σε περιπτωση που παθει μονο του ζημια οχι αν το σπασεις εσυ (απο οτι ξερω δηλαδη, μπορει να ειναι και λαθος ομως) :D

Link to comment
Share on other sites

ναι, είναι άλλα 300 περίπου για την accidental;)

βέβαια άλλο όνομα έχει η dell στις εγγυήσεις;)

απ'την άλλη, τα inspiron συνήθως είναι αρκετά μεγάλα σε μέγεθος, η σειρά 169x της acer είναι αρκετά "φορητή".

Link to comment
Share on other sites

yep Το 1694 ειναι πολυ μικρο και δεν ειναι και πολυ βαρυ (2,95kg)

sotiris μηπως μπορεις να μου στειλεις το msn σου με πμ να σε ρωτησω καποια πραγματακια για το λαπτοπ μιας και εχεις 1692;

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.