Jump to content



Βάση δεδομένων επιδόσεων Laptop


tristeno1416003162

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από vgiozo

Μια ερώτηση...γίνεται με το a64 tweaker ή κάποιο άλλο πρόγραμμα να ανεβάσω τη μνήμη πάνω από τα 200mhz;; Το δοκίμασα χθές και οι μνήμες με 7-3-3-2,5 ήταν σταθερές στα 200 (50 λούπες 3dmark01 σε high quality)...

Τρομερή ιδέα! Όταν έκανα την παρουσίαση του 1511 ούτε που σκέφτηκα να χρησιμοποιήσω το A64 tweaker!

Mόλις έβαλα από το tweaker στις μνήμες 1Τ και MEMClock 200 και από 51sec το SuperPi κατέβηκε στα 47sec!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 533
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από LordOfRings

Sotiri εισαι καλος.. ..

αλλα......

ειμαι καλύτερος, ,,, :p

:inlove:

βάλε ρε απατεώνα και ati tool να βλέπουμε που είσαι.

πολύ καλός πάντως ;)

edit: RIVA tuner στην περίπτωσή σου :p

Link to comment
Share on other sites

το καλό που σου θέλω, γιατί κι εγώ amdάς είμαι ως γνωστόν:p

απλά σε laptop μου άρεσε πολύ το συγκεκριμένο, έχει βέβαια εξαρτήματα του διαβόλου αλλά δεν μπορείς να τα χεις όλα:D

στους centrino-dothan ο multplier αλλάζει? από τι εξαρτάται το αν αλλάζει?

το λέω γιατί είδα μια φωτό που έδειχνε μέχρι 17x στο RM Cpu Clock Utility (max FID)

ενώ εμένα δεν ξεπερνά το 13x (που είναι και το πραγματικό του επεξεργαστή). αναγκαστικά για να τον ανεβάσω σηκώνω το FSB και αν και δεν ξεπερνάω το 10%, δεν είναι και ό,τι καλύτερο :getlost:

Link to comment
Share on other sites

Γουστάρω κόντρες με τα φορητά!

Σώτο, το 17Χ που πήρε ο μάτης σου, είναι κάτι σαν μέγιστος πολλαπλασιαστής για την γενιά των επεξεργαστών. Ο δικός σου είναι ξεκλείδωτος προς τα "χάμω" και έχει μέγιστο όπως ανέφερες και συ, το 13Χ και ελάχιστο το 6Χ.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Chosen

Γουστάρω κόντρες με τα φορητά!

Σώτο, το 17Χ που πήρε ο μάτης σου, είναι κάτι σαν μέγιστος πολλαπλασιαστής για την γενιά των επεξεργαστών. Ο δικός σου είναι ξεκλείδωτος προς τα "χάμω" και έχει μέγιστο όπως ανέφερες και συ, το 13Χ και ελάχιστο το 6Χ.

κάνα pin mod δεν παίζει? σαβούρες της intel, τι περιμένεις...

πάντως με FSB δεν λέει, θα γίνει λαμπάδα.

lord, το setFSB πρέπει να σου κάνει, για ξανακοίτα το.

Link to comment
Share on other sites

εγώ θα σε μπριζώσω πάντως αγαπητέ Lord:D

Chosen, πόσταρε κι εσύ τίποτα :D

dothy power :tomato:

πάντως το pci κλειδώνει στα 33, το pci-express δεν κλειδώνει και σκαρφαλώνει. επίσης δεν έχω παίξει καθόλου με μνήμες, είναι στα 2.5 - 3 - 3 - 7. αυτό είναι με +15% το fsb. πιο πάνω θεωρώ ότι είναι πολύ για το παιχνίδι μου, θέλω να βγάλει κάποια χρονάκια:p

post-1085-1416071887,35_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Chosen βγήκε SETFSB που δουλεύει κανονικά πλέον με το 755 σε Amilo μπορείς σε παρακαλώ να το δοκιμάσεις να μου πεις πως πάει το CPU σου.

(setάρε το πάνω αριστερά σε ΙCS952802AF και δε θα έχεις πρόβλημα)

download

μπορείς να δώσεις μέχρι 1.55vcore από clockgen οποιοδήποτε για A64, και να αλλάξεις multi από CBID αλλά όχι το αντίστοφο ;) ευχαριστώ.

post-47-1416071890,5402_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Chosen

Έχω ποστάρει αγαπητέ, ψάξε λίγο καλύτερα ;)

40" με default καταστάσεις, ούτε +15% overclock ούτε τίποτα...

καλά καλά, θα πάρω αυτό που δίνει το πλαίσιο για τα laptop του (τη βάση με τους ανεμιστήρες) και θα τα πούμε :tomato: :tomato:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.