Jump to content



Βάση δεδομένων επιδόσεων Laptop


tristeno1416003162

Recommended Posts

  • Replies 533
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από Elpis

Νομιζω οτι μπορει να τους ζητησεις απο το μαγαζι να σου βαλουν 2χ512 και ετσι πληρωνεισ πιο λιγα.

Αυτο δε παιζει :( ηθελα να το κανω στο 5024 και μου ξεκαθαρισαν οτι θα πληρωσω 2χ512 καινουργια και οτι τα χρηματα απο τα 2χ256 δεν τα γλιτωνω!

Τρεξε σε παρακαλω ενα hdtune να δουμε πως τα παει ο σκληρος! :flower:

Link to comment
Share on other sites

Αστα να παν.... και στο notebookreview που το παρουσιασαν ειχε χ600 και seagate 100gb 5400rpm...

Εγω παιζει να το παραγγειλω αυριο, αλλα θα τους ξεκαθαρισω οτι θελω την χ700!

παντως οπτικα μου αρεσει πολυ περισοτερο το 5024 απ το 1694. Δε μου αρεσει καθολου η τοποθετηση των εισοδων/εξοδων που εχει... οπως πχ το audio που ειναι μπροστα και οχι στο πλαϊ...

και κατι ακομα.. στο αρθρο μιλουσαν για o/c απο 2 σε 2,3, να υποθεσω οτι εγινε με clockgen στην fsb? το εχει κλοκαρει κανεις εδω;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από SlotKiller

Αστα να παν.... και στο notebookreview που το παρουσιασαν ειχε χ600 και seagate 100gb 5400rpm...

Εγω παιζει να το παραγγειλω αυριο, αλλα θα τους ξεκαθαρισω οτι θελω την χ700!

παντως οπτικα μου αρεσει πολυ περισοτερο το 5024 απ το 1694. Δε μου αρεσει καθολου η τοποθετηση των εισοδων/εξοδων που εχει... οπως πχ το audio που ειναι μπροστα και οχι στο πλαϊ...

και κατι ακομα.. στο αρθρο μιλουσαν για o/c απο 2 σε 2,3, να υποθεσω οτι εγινε με clockgen στην fsb? το εχει κλοκαρει κανεις εδω;

και το 5024 μπροστά τις έχει τις audio.

έχω κάνει στο 1692 με το πρόγραμμα του 1694, setfsb.

στο notebook review το χαν όταν πρωτοβγήκε, τώρα μπορεί να παίζει παντού η x700.

ασυζητητί με x700, το δικό μου που χει x600 χάνει τουλάχιστον 3-4000 3d marks 01.

στη σελίδα 4-5 περίπου είναι τα clocks μου;)

ο dothan μου (1.73) έχει φτάσει μέχρι τα 2100 περίπου, αλλά δεν επέμενα και πολύ;)

Link to comment
Share on other sites

Elpis απο που πηρες το λαπτοπ σου;

Η infoquest εχει παρτιδα με χ600 μου ειπαν και τους παρακαλεσα να το ανοιξουν και να τσεκαρουν τι εχει πραγματικα... για να δουμε!

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγες ωρες ανοιξα το νεο μου 1694 με χ700 απο chipshop, δυστυχως ο σκληρος που εχει ειναι ο ST9100822A που συμφωνα με το seagate.com ειναι 4200rpm με 8mb cache :TD: θα κανω και ενα bench να τον συγκρινω με αυτον του elpis...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από tristeno

Δεν ντρέπονται να βάζουν ακόμα τέτοιους δίσκους?

πεστα γιατι και γω τα πηρα....:rant:

edit: για δειτε και αυτο:

The easiest way to identify an Aspire 1690 DDR or DDR 2 is the bar code on the bottom side of the units. The 3rd, 4th and fifth digits of the S/N stands for the model code as following:

LXA43, LXA44, LXA53, LXA54 is an Aspire 1690 DDR series -> Aspire 1690 DDR Series

LXA65, LXA 66, LXA72, LXA84 is an Aspire 1690 DDR2 series -> Aspire 1690 DDR2 series

το δικο μου ειναι LXA6605.110 :)

To Setfsb που θα το βρουμε; στην acer δε το βρηκα...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.