Jump to content



Ακυρωση του NV48 η απαντηση της nVidia στο Χ850 XT PE


JohnnyX

Recommended Posts

  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

σωστός ο zyx για το "Ι".

Αλήθεια το άρθρο στο TOMs δεν μου λέει τίποτα γαι τις πραγματικές προθέσεις της nvidia.

Aυτό δηλαδή το "περιφρονητικό" στην κίνηση της ΑΤΙ για τις Χ850 και την μη πρόθεση της NVIDIA να προβεί σε κάτι ανάλογο μπορεί να σημαίνει και ότι δεν έχει την δυνατότητα να κάνει κάτι τέτοιο αυτήν την εποχή. Όχι ότι δεν θα ήθελε όπως αφήνει να εννοηθεί στο άρθρο.

Μην μας λένε όμως :

".made no sense at all to push a 20 to 30 MHz faster card" ή

"Nvidia didnt want to disappoint its customers with a marginally faster card.".

Λες και δεν έχει ξανακάνει παρόμοια κίνηση στο παρελθόν.

Τι πώ!!!...δεν κοιμούνται οι άνθρωποι της γιατί σκέφτονται οι φουκαράδες...τους "customers" μέρα νύχτα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Snips

τελικά τα καλύτερα πράγματα στον κόσμο των υπολογιστών αρχίζουν από Α...

ΑΤΙ, ΑMD, AMIGA:T: , AMSTRAD,APPLE,....:T:

A Window :hehe:

Αρχική απάντηση από pontium

Οι κάρτες Nvidia είναι πιο αναλώσημες σε σχέση με τις ΑΤΙ με την ένοια οτι πρέπει να τις αλλάζεις κάθε λίγο και λιγάκι......οι ΑΤΙ τις αγοράζεις και τις κρατάς επίκαιρες για 2-3 χρόνια...εγω πριν δύο μήνες άλλαξα την 9000pro που την είχα 3 χρόνια περίπου,αν και δεν είχε τίποτα η καρτούλα αλλά τέλος πάντων,και έβαλα την 9800pro που είναι κορυφή:cool: :cool:

Είπες ότι σε είχε πάρει τεχνικό το πλαίσιο?

Τι στο καλό.... Μαγνήτης είναι...? :hehe: :hehe:

Και μία ΜΧ σε κρατάει 2 χρόνια όταν παίζεις τα παιχνίδια στο ultra low. :hehe::p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Borg

Pontium καταλαβαίνεις τι λες ? η απλός τα λες για να συμμετάσχεις γιατί αμφιβάλω αν συμφωνείς και εσύ με τον εαυτό σου με αυτά τα τεκμήρια που γραφείς.

Μήπως πρέπει να διαβάζεις λίγο περισσότερο τι λεμέ γενικότερα στο φόρουμ και γενικότερα σε διάφορα σιτες ?

Και κάτι τελευταίο

αν κρίνω από το avatar σου είσαι πολύ μικρός , γιατι αυτά που λες για την γραφικών είναι τελείως ότι νάνε

Φιλικά ο διαβολάκος :innocent:

Εγω αμφιβαλλω κ για τον EE που εχει περιελθει στη κατοχη του....μα πως τα λεω ετσι:D

Link to comment
Share on other sites

Η nvdia ήταν κατώτερη από την ΑΤΙ όταν ήταν η σειρά FX. Τότε πραγματικά έπαιρνε το π**λο. Τώρα όμως είναι πολύ καλύτερη. Ειδικότερα η 6800GT είναι χρυσή αγορά ενώ η ΑΤΙ δεν έχει κάποιο ανάλογο μοντέλο που να συναγωνίζεται την 6800GT.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Johny

Η nvdia ήταν κατώτερη από την ΑΤΙ όταν ήταν η σειρά FX. Τότε πραγματικά έπαιρνε το π**λο. Τώρα όμως είναι πολύ καλύτερη. Ειδικότερα η 6800GT είναι χρυσή αγορά ενώ η ΑΤΙ δεν έχει κάποιο ανάλογο μοντέλο που να συναγωνίζεται την 6800GT.

σοβαρα το λες αυτο τωρα?? ολες οι χ800χτ και χ800χτ pe βγαζουν πιο μεγαλα scores στα Benches απο τις καρτες της Nvidia.. το μονο που εχει παραπανω η nvidia ειναι η "και καλα" υποστηριξη sharders 3.0..που δεν προκειτε ακομα να βρεις παιχνιδι να τους υποστηριζει...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από pontium [02-12-2004 23:39]

Ναι...η full-modded είναι και ήταν στην εποχή της αρκετά καλή αλλά πάντα όλα τα πράγματά έχουν την ακμή τους αλλά και την παρακμή τους...:cry:

καλα pontium εισαι φοβερος,μου αρεσει που τα πιστευεις αυτα που λες:tomato: :tomato: :tomato: :tomato: :tomato: :tomato: :tomato:

προτεινω να μπει στις αξεχαστες ατακες αν δεν εχει μπει ηδη....:devil:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από amgamer

καλα pontium εισαι φοβερος,μου αρεσει που τα πιστευεις αυτα που λες:tomato: :tomato: :tomato: :tomato: :tomato: :tomato: :tomato:

προτεινω να μπει στις αξεχαστες ατακες αν δεν εχει μπει ηδη....:devil:

αφηστε το παιδι ησυχο ρε παλιανθρωποι...εχει να ποσταρει ποσες μερες...χιχιχι

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Borg [03-12-2004 04:48]

Και κάτι τελευταίο

αν κρίνω από το avatar σου είσαι πολύ μικρός , γιατι αυτά που λες για την γραφικών είναι τελείως ότι νάνε

Φιλαράκο και χωρίς καμία παρεξήγηση δεν σημαίνει το ότι είμαι 16 χρονών σημαίνει οτι είμαι και άσχετος στους Η/Υ.Έφτιαξα το πρώτο πισί μου στα 8 και έχω αρκετές γνώσεις γύρω σε αυτά....το πιασες μεγάλε;;:getlost: :getlost:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από fANiS_K [03-12-2004 16:47]

Εγω αμφιβαλλω κ για τον EE που εχει περιελθει στη κατοχη του....μα πως τα λεω ετσι:D

Αμα θες έλα να το εξακριβώσεις:mad: :mad: Ετσι και αλλιώς κοντά μένουμε....:devil:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από pontium

Φιλαράκο και χωρίς καμία παρεξήγηση δεν σημαίνει το ότι είμαι 16 χρονών σημαίνει οτι είμαι και άσχετος στους Η/Υ.Έφτιαξα το πρώτο πισί μου στα 8 και έχω αρκετές γνώσεις γύρω σε αυτά....

Δυστηχως τα λεγομενα σου δεν δειχνουν αυτο ακριβως:hmm: :hmm:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από pontium

Και εκτός απο αυτό έχετε δημιουργήσει ένα αρνητικό κλίμα γύρω μου...:cry: :cry:

Μην ανησυχείς. Της εποχής είναι. Θα μας περάσει. :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από pontium

Γιατί το λες αυτό;;Γιατί υποστηρίζω ΑΤΙ;;

"Ότι και να κάνει η Nvidia δεν πρόκειται να γίνει καλύτερη για μένα απο τις ΑΤΙ...."

"Οι κάρτες Nvidia είναι πιο αναλώσημες σε σχέση με τις ΑΤΙ με την ένοια οτι πρέπει να τις αλλάζεις κάθε λίγο και λιγάκι...."

Αν εξαιρεσουμε την σειρα FX η nvidia εχει βγαλει εξαιρετικες καρτες

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unstoppable [Σήμερα, στις 23:07]

"Ότι και να κάνει η Nvidia δεν πρόκειται να γίνει καλύτερη για μένα απο τις ΑΤΙ...."

"Οι κάρτες Nvidia είναι πιο αναλώσημες σε σχέση με τις ΑΤΙ με την ένοια οτι πρέπει να τις αλλάζεις κάθε λίγο και λιγάκι...."

Αν εξαιρεσουμε την σειρα FX η nvidia εχει βγαλει εξαιρετικες καρτες

Μόνο ΑΤΙ αγοράζω...δεν έχω την οικονομική δυνατότητα να δοκιμάσω όλη την δυναστεία της Nvidia ξέρεις...επειδή έμεινα ικανοποιημένος και απο άλλες που είχα ΑΤΙ συνεχίζω μ'αυτές και τις υποστηρίζω...κατάλαβες τι θέλω να πω;;:) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unstoppable

Δυστηχως τα λεγομενα σου δεν δειχνουν αυτο ακριβως:hmm: :hmm:

:) Με κάλυψες unstop

δεν χρειάζεται να ασχολούμαι μαζί σου μιας και το επαναλαμβάνεις συνεχώς

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.