Jump to content



Assetto Corsa Multiplayer Racing [Greek Gatherings]


akis_z80

Recommended Posts

@, τα setups βοηθάνε αρκετά αν συνδυαστούν με σωστή οδήγηση! Στη Mercedes νομίζω όλοι ήμασταν πολύ κοντά στο base setup γιατί ήταν πάρα πολύ καλό.

Όχι όλοι....... Μπουχαχαχα..

Μέχρι και πριν τον αγώνα πείραζα ρυθμίσεις. Νομίζω είχε ξεφύγει τελείως από το default το δικό μου setup..

Είχα πειράξει ύψος, σκληρότητα ανάρτησης, rebound, αντιστρεπτικές, διαφορικά, τα πάντα!

@Gomar καμία σχέση με αυτό που σου έστειλα την πρώτη μέρα..

Έγινε επεξεργασία από VeRDeGR
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

το φαντάζομαι Γιατί δε μου καθοταν καλα.οπως και αλλα σεταπ.Τελικά έκατσα και έβγαλα δικό μου που ταίριαζε καλύτερα στο στυλ μου.Αλλά όντως δε διαφέρει πολύ από το αρχικό.πάντως με την μπεμπα, παιζω μονο με default για αρχή.Και βλέπω ότι οι χρόνοι δε διαφέρουν πολύ από τον fox gek πχ.(in game παντα)

Link to comment
Share on other sites

 Χαμός έγινε και δεν το πήρα χαμπάρι! :-)
 
Πάρτε και ένα hotlap στο 1.45.81 (Δοκίμαζα το shadowplay, και η ποιότητα του youtube είναι χάλια, επειδή το έσωσα για youtube format :-( )

Έχω και το setup στο link του youtube.


https://youtu.be/bHPc6t5msZ8

 

Έγινε επεξεργασία από tanthopo
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

και μετα κραζετε το pCars για τα physics...ουστ! :hehe:

 

Πάντως, επειδή ήμουν στον αγώνα, πρέπει να πω πως αυτό που έδειξε το δικό σου replay δε συνέβη. Το replay δείχνει πως όλα τα αυτοκίνητα τράκαραν, ενώ στην πραγματικότητα έκανε σπασίματα για 2-3 δευτερόλεπτα και όταν επανήλθε ο server συνέχισα από τη δεύτερη θέση, χωρίς να έχω τρακάρει, σε αντίθεση με αυτό που δείχνει το replay...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!

 

Όσον αφορά το livestream που είχε γίνει την Κυριακή με τον αγώνα κυπέλλου, προσπάθησα να τον ανεβάσω στο youtube αλλά επειδή είχα ξεχάσει την μουσική να παίζει (για ένα αρκετά μεγάλο κομμάτι το οποίο δεν γίνετε να κοπή), πέσανε τα copyrights και δεν γίνετε να ανέβει!!!

 

Για όσους δεν το έχουν δει και θέλουν να το δούνε, μπορείτε να πάτε εδώ : http://www.twitch.tv/arkoudadis/b/662382551

 

Να έχετε όλοι ένα όμορφο Σαββατοκύριακο!!! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πάντως, επειδή ήμουν στον αγώνα, πρέπει να πω πως αυτό που έδειξε το δικό σου replay δε συνέβη. Το replay δείχνει πως όλα τα αυτοκίνητα τράκαραν, ενώ στην πραγματικότητα έκανε σπασίματα για 2-3 δευτερόλεπτα και όταν επανήλθε ο server συνέχισα από τη δεύτερη θέση, χωρίς να έχω τρακάρει, σε αντίθεση με αυτό που δείχνει το replay...

ισχυει....

εμενα με πεταξε ενας εξω στην εκκινηση, και ειδα ολο το σκηνικο απο μακρια...

και εγω δεν ειδα αυτο που φαινεται στο replay.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, επειδή ήμουν στον αγώνα, πρέπει να πω πως αυτό που έδειξε το δικό σου replay δε συνέβη. Το replay δείχνει πως όλα τα αυτοκίνητα τράκαραν, ενώ στην πραγματικότητα έκανε σπασίματα για 2-3 δευτερόλεπτα και όταν επανήλθε ο server συνέχισα από τη δεύτερη θέση, χωρίς να έχω τρακάρει, σε αντίθεση με αυτό που δείχνει το replay...

Αν εχεις το ρεπλαυ , στειλτο μου αν θες σε πμ να δω πως φανηκε απο αλλους παικτες

Υποψιαζομαι καπως ετσι αλλα σε πολυ μικροτερο βαθμο , εγινε και το τρακαρισμα μας στον προηγουμενο αγωνα.Πρεπει να ηταν κολλημα του σερβερ.

 

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις το ρεπλαυ , στειλτο μου αν θες σε πμ να δω πως φανηκε απο αλλους παικτες

Υποψιαζομαι καπως ετσι αλλα σε πολυ μικροτερο βαθμο , εγινε και το τρακαρισμα μας στον προηγουμενο αγωνα.Πρεπει να ηταν κολλημα του σερβερ.

Όχι, δυστυχώς.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Απ'οτι είδα δεν είχε πεί κανείς format για τον αγώνα οπότε θα έχουμε ένα αγώνα 20 γύρων !

 

TEAMSPEAK NEW ADDRESS: fra01.bargainvoice.com:7165 (αντί για ip) ή το hel-px.teamspeakservers.com

 

 

Combo by kyr

 

bmw 235i racing vallelunga

Practice: 30:00

Qualify: 20:00

Race: 1x23 laps

Penalties: On

Tyre Blankets: On

Standing start

 

Κατάσταση πίστας: Green (ξεκινάει 95%, Lapgain 200, Session Transfer 100%)

 

Kανόνες αγωνιστικής συμπεριφοράς +

 

 

Σημαντικό:

  • Αν έχουμε επαφή με άλλον οδηγό και τον βγάλουμε εκτός του παραχωρούμε σε ασφαλή σημείο τη θέση μας.
  • Προσοχή όταν ξαναμπαίνουμε στην πίστα. Ακόμη και αν βγούμε εκτός πίστας από λάθος άλλου οδηγού, αυτό δε μας δίνει το δικαίωμα να μπούμε καρφί στην πίστα και να χαλάσουμε τον αγώνα και των υπολοίπων.
  • Χρήση virtual mirror (f11)
  • Για καλύτερο spatial awareness προτείνεται το Hellicorsa Application Download

Oποιος θελει να κανει προταση μομφης για το combo σε σχεση με το αλλο της monza,απο εμενα ελευθερα.Και τα δυο μου αρεσουν το ιδιο  :)

 

:bleh:

Link to comment
Share on other sites

Άρη δεν θυμάμαι άλλο αγώνα να είμαι για 18 γύρους σε διαφορά κάτω του ενός δευτερολέπτου όσο καιρό τρέχω στο TheLab, συγχαρητήρια για το προσπέρασμα στον τελευταίο γύρο, προβλεπόμενο το ψιλοτάκλιν που μου έκανες :D

 

Αποτελέσματα BMW @ Vallelunga

 

Practice

Qualify

Race

Championship Points

 

Επίσης μιάς και συμπληρώθηκαν οκτώ events και είναι ένα καλό διάστημα οι δύο μήνες και κάτι ψηλά που κράτησε το championship από τον επόμενο εγώνα λέω να ξεκινήσουμε από την αρχή τους βαθμούς και εφόσον πλέον τρέχουμε μονούς αγώνες να πάψουνε να δίνονται διπλοί πόντοι και να χρησιμοποιήσουμε το σύστημα της F1 με διπλούς βαθμούς μόνο στον τελευταίο αγώνα της οκτάδας.

 

Εάν έχει κάποιος άλλη ιδέα πρός συζήτηση ευπρόσδεκτη.

Έγινε επεξεργασία από geovas77
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο σε όλους, μπράβο Γιώργο, φοβερός αγώνας, 18 γύρους κυνηγούσα τον Γιώργο ο οποίος ήταν σταθερότατος και πολύ γρήγορος, φαινόταν αδύνατο να τον προσπεράσω γιατί όταν τον πλησίαζα πολύ, έχανα λόγο ορατότητας τις γραμμές μου και απομακρυνόμουν πάλι. Στον τελευταίο γύρο βγήκα φαίνεται με μεγαλύτερη ταχύτητα στην μεγάλη ευθεία, έκλεψα λίγο slip stream και κατάφερα και διεκδίκησα την εσωτερική... Πρέπει να ανεβάσω βιντεάκι!

 

Να ευχαριστήσω και τον Στάθη που κατάφερε και κράτησε το αμάξι του στον πρώτο γύρο και δεν έπεσε πάνω μου (θα χάλαγε ο αγώνας μου)!

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.