Jump to content



Ποιά 970 να διαλέξω?


Recommended Posts

Παιδια μια βοήθεια.τι ειναι αυτο και πως μπορω να το δω και απο που;μιας και την περιμενω... :D

Θεωρητικά δεν μπορείς να της κάνεις oc καλό σε σχέση με μια που έχει 80+,μην ασχοληθείς καθόλου!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήρα την G1 970, μου βγάζει asic quality 65%. :fist:

να ασχοληθώ ή οχι?

Θεωρητικά μπορεί να επηρεάζει το OC αλλά ούτε και αυτό είναι στάνταρ. Από GTX 970 οι περισσότερες (από όλες τις μάρκες) κυμαίνονται στο 64 - 78 με ελάχιστες να είναι κοντά στο 80. Μπορεί να δεις υψηλά ρολόγια σε χαμηλόγ quality και χαμηλά σε υψηλό. Άλλοι λένε ότι το ψηλό είναι καλό για αέρα και το χαμηλό σε νερό. Γενικά anecdotal evidence στα forums, χωρίς να υπάρχει κάποια στανταρ λογική.

TLDR: Αν η κάρτα λειτουργεί σωστά, απλά μην ασχοληθείς

Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις παρελαβα την G1.το κουπονι με τον κωδικο που μου εχει μεσα ειναι για να κατεβασω δωρεαν ενα απο assassin's creed far cry 4 the crew?:p:p:p

Από που η g1;

Το κουπόνι εδω: http://www.geforce.com/pick-your-path-game-bundle/redemption-instructions

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση, το κουπόνι το είχε η κάρτα μέσα ή σου τον δώσανε από το μαγαζί?

εξω απο το κουτι το ειχαν εξω απο την συσκευασια.την παραγγειλα ηλεκτρονικα και στο δεμα το ειχαν μαζι με την καρτα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Τόσο χάλια ASIC η gigabyte στις 970? μόνο στις 770 είχαμε 80αρια?

Δεν υπάρχει ουσιαστικό κέρδος από τα καλύτερα ASIC στις κάρτες αυτές. Σημασία έχει η αντοχή σε υψηλές καταναλώσεις(ακα υλοποίηση) και όχι ο πυρήνας.

Σε crysis 3/ryse έχω power λιγότερο από 110% με 1452Mhz+ πυρήνα σε στοκ τάση(EVGA SC), έχοντας θέσει το όριο στο 130%, για να είμαι καλυμμένος από voltage drops και σε δύσκολα σενάρια. Άντε να πας ένα καλό κομμάτι της MSI στα 1550Mhz+ με ανάλογο τρόπο. Η διαφορά στην πράξη είναι μικρότερη από 5%.

Με τη gigabyte λόγω ψύξης στα VRM, ποιοτικής τροφοδοσίας και ήσυχης ψύκτρας, μπορείς να θέσεις υψηλό power limit και συχνότητα για να αναγκάζεις τα games να την ζορίζουν και να κερδίζεις πραγματικές επιδόσεις.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.