Jump to content



Recommended Posts

στοκ η 7950 και η 670 μου τέρμα από θέμα oc και είμαι 9-10sec πάνω...εεε νομίζω είναι μεγάλη διαφορά. Αμα πάει τέρμα από oc η 7950 χαιρετίσματα :D

μην τρελενεσαι κιολας...!!  

 

ολα τα bench ειναι σχεδιασμενα να μετρανε κατι συγκεκριμενο.  τα παιχνιδια ειναι αλλη ιστορια....!!! 

 

ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΗ:  η δικη μου δεν ειναι ακριβως στοκ...!!   ειναι η εκδοση με το διπλο BIOS. το 1 ειναι το στοκ (850ΜΗΖ), ενω το 2ο ειναι στα 925ΜΗΖ..!! εγω το εχω στο 2 ..! δεν ειναι και κανα τρομερο OC, αλλα ......δεν ειναι στοκ...!! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

μην τρελενεσαι κιολας...!!  

 

ολα τα bench ειναι σχεδιασμενα να μετρανε κατι συγκεκριμενο.  τα παιχνιδια ειναι αλλη ιστορια....!!! 

 

ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΗ:  η δικη μου δεν ειναι ακριβως στοκ...!!   ειναι η εκδοση με το διπλο BIOS. το 1 ειναι το στοκ (850ΜΗΖ), ενω το 2ο ειναι στα 925ΜΗΖ..!! εγω το εχω στο 2 ..! δεν ειναι και κανα τρομερο OC, αλλα ......δεν ειναι στοκ...!! 

 

Δεν τρελαίνομαι...απλά συζήτηση κάνουμε για το συγκεκριμένο bench...όντως τα games άλλη ιστορία. :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Πρός όλους εσάς που ασχολείστε με το συγκεκριμένο νέο Benchmark.

 

Στο hwbot.org και κατ'επέκταση στη νέα πλατφόρμα του OC-eSports , τρέχει αυτή την περίοδο ένας διαγωνισμός , πρός τιμή ενός παλαιού Αυστριακού overclocker ο οποίος σκοτώθηκε σε τροχαίο.

 

Πέραν του τιμητικού μέρους , οι σπόνσορες του συγκεκριμένου challenge , έχουν δεσμευτεί και με φιλανθρωπική εισφορά σε Νοσοκομειακό ίδρυμα για παιδιά , δίνοντας 1,00 ευρώ για κάθε συμμετέχοντα.

 

Οποιος από εσάς , πιστεύει σε αυτό και τον εκφράζει η συγκεκριμένη κίνηση , απλά συμμετέχει με ένα σκόρ.

 

Για περισσότερες πληροφορίες

http://oc-esports.io/#!/round/turrican_memorial

 

http://oc-esports.io/#!/article/2780/turrican_memorial_charity_challenge_extended__additional_prizes_by_ek_water_blocks

 

 

Για το τυπικό της υπόθεσης και μόνο.

Οι σπόνσορες έχουν ορίσει και έπαθλα για τους νικητές του challenge.

 

http://oc-esports.io/#!/round/turrican_memorial/prizes

 

Noctua

  • 1st: Noctua NH-D15 and 2x NF-A15
  • 2nd: Noctua NH-U14S and 2x NF-A15
  • 3rd: Noctua NH-U12S and 2x NF-A15

 

EK Water Blocks

Stage 1 - Oldschool

  • 1st: PowerColor Radeon R9 285 TurboDuo OC 2GB, EK-FC R9-285 Nickel, 3x EK-Vardar F3-120, and Noctua NH-D15 + 2x NF-A15
  • 2nd: EK-VGA Supremacy HWBOT Ed., 3x EK-Vardar F3-120, and Noctua NH-U14S + 2x NF-A15
  • 3rd: Noctua NH-U12S + 2x NF-A15

Stage 2 - All out

  • 1st: GIGABYTE GeForce GTX 970 Gaming G1 4GB, EK-FC970 GTX WF3 Nickel + EK-FC970 GTX WF3 Black, 6x EK-Vardar F3-120, Noctua NH-D15 and 2x Noctua NF-A15
  • 2nd: EK-VGA Supremacy HWBOT ed., 3x EK-Vardar F3-120, and Noctua NH-U14S + 2x NF-A15
  • 3rd: Noctua NH-U12S + 2x NF-A15

 

 

 

 

Αν χρειαστείτε βοήθεια κάπου , pm me.

Έγινε επεξεργασία από TASOS
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Πρός όλους εσάς που ασχολείστε με το συγκεκριμένο νέο Benchmark.

 

Στο hwbot.org και κατ'επέκταση στη νέα πλατφόρμα του OC-eSports , τρέχει αυτή την περίοδο ένας διαγωνισμός , πρός τιμή ενός παλαιού Αυστριακού overclocker ο οποίος σκοτώθηκε σε τροχαίο.

 

Πέραν του τιμητικού μέρους , οι σπόνσορες του συγκεκριμένου challenge , έχουν δεσμευτεί και με φιλανθρωπική εισφορά σε Νοσοκομειακό ίδρυμα για παιδιά , δίνοντας 1,00 ευρώ για κάθε συμμετέχοντα.

 

Οποιος από εσάς , πιστεύει σε αυτό και τον εκφράζει η συγκεκριμένη κίνηση , απλά συμμετέχει με ένα σκόρ.

 

Για περισσότερες πληροφορίες

http://oc-esports.io/#!/round/turrican_memorial

 

http://oc-esports.io/#!/article/2780/turrican_memorial_charity_challenge_extended__additional_prizes_by_ek_water_blocks

 

 

Για το τυπικό της υπόθεσης και μόνο.

Οι σπόνσορες έχουν ορίσει και έπαθλα για τους νικητές του challenge.

 

http://oc-esports.io/#!/round/turrican_memorial/prizes

 

Noctua

  • 1st: Noctua NH-D15 and 2x NF-A15
  • 2nd: Noctua NH-U14S and 2x NF-A15
  • 3rd: Noctua NH-U12S and 2x NF-A15

 

EK Water Blocks

Stage 1 - Oldschool

  • 1st: PowerColor Radeon R9 285 TurboDuo OC 2GB, EK-FC R9-285 Nickel, 3x EK-Vardar F3-120, and Noctua NH-D15 + 2x NF-A15
  • 2nd: EK-VGA Supremacy HWBOT Ed., 3x EK-Vardar F3-120, and Noctua NH-U14S + 2x NF-A15
  • 3rd: Noctua NH-U12S + 2x NF-A15

Stage 2 - All out

  • 1st: GIGABYTE GeForce GTX 970 Gaming G1 4GB, EK-FC970 GTX WF3 Nickel + EK-FC970 GTX WF3 Black, 6x EK-Vardar F3-120, Noctua NH-D15 and 2x Noctua NF-A15
  • 2nd: EK-VGA Supremacy HWBOT ed., 3x EK-Vardar F3-120, and Noctua NH-U14S + 2x NF-A15
  • 3rd: Noctua NH-U12S + 2x NF-A15

 

 

 

 

Αν χρειαστείτε βοήθεια κάπου , pm me.

done !!!! :D

τασο ανεβασα 2 σκορακια !!  τωρα αμα βρω κανα παλιο cpu στο παταρι για το cpu-pi εχει καλως !!  ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έχω κατά νου να ανεβάσω με Socket370 Celeron Tualatin 1.1GHz.Απλά δεν τον έχω εδώ που βρίσκομαι, πιστεύω πως είναι πάνω από τα 11 χρόνια του Τασου, άρα θα είναι καλό σκοράκι.

 

 

Απο ότι έχω καταλάβει μετράει μόνο η παλαιότητα του CPU, οπότε θα πιάσει κάτι καλό.

Link to comment
Share on other sites

Έχω κατά νου να ανεβάσω με Socket370 Celeron Tualatin 1.1GHz.Απλά δεν τον έχω εδώ που βρίσκομαι, πιστεύω πως είναι πάνω από τα 11 χρόνια του Τασου, άρα θα είναι καλό σκοράκι.

 

 

Απο ότι έχω καταλάβει μετράει μόνο η παλαιότητα του CPU, οπότε θα πιάσει κάτι καλό.

 

μου φαινετε θα κατεβασω τον μαχιμο μου p3 1000 με την asus CUSL2-C !!!! :o

 

Ετσι είναι , στο stage-1 μετράει μόνο η παλαιότητα του cpu (μιάς και το τρέχουμε από cpu το bench).

Αλλά , δέν νομίζω να τρέχει σε cpu , χωρίς SSE2 τουλάχιστον.

 

Μέχρι στιγμής το έχω τρέξει και σε Northwood ... αλλά σε Willamete έφαγα άκυρο (το ψάχνω).

Link to comment
Share on other sites

Ετσι είναι , στο stage-1 μετράει μόνο η παλαιότητα του cpu (μιάς και το τρέχουμε από cpu το bench).

Αλλά , δέν νομίζω να τρέχει σε cpu , χωρίς SSE2 τουλάχιστον.

 

Μέχρι στιγμής το έχω τρέξει και σε Northwood ... αλλά σε Willamete έφαγα άκυρο (το ψάχνω).

σε xp το τρεξες ;; σαν λειτουργικο λες να μη τρεχει σε p3 ;;;

Link to comment
Share on other sites

Από πλευράς minimum εντολών εννοεί. H αλήθεια είναι ότι σκεφτόμουν ( μιας και από ότι έχω καταλάβει ότι δεν παίζει ρόλο) να το τρέξω στη Radeon 9200 ή μια Riva TNT2

(κουράγιο , τελειώνουμε), αλλά δεν τσέκαρα τί παιζει με τα minimum requirements των benchmarks...

Link to comment
Share on other sites

Το έτρεξα σε Pentium 4 Willamette !!!

:D

 

http://hwbot.org/submission/2748551

 

Για να δούμε , ποιός από τους "έξω" θα με ακολουθήσει εκεί ?

βλεπω καλα  11h 26l και 6 δευτερα !!! holy shit !!!!!!!!!!! :eek:  :eek:  :eek:

Link to comment
Share on other sites

 

Ο διαγωνισμός θα "τρέχει" μέχρι τις 28 Φλεβάρη , με τα παρακάτω έπαθλα.

http://oc-esports.io/#!/round/turrican_memorial/prizes

 

 

Noctua

In addition to the donation of EUR €1 per participant in the Turrican Memorial Charity Challenge, Noctua also provides a couple of prizes. We extended the competition to February 28 and the following additional prizes are up for grabs for the top-3 in both stages.

Stage 1 - Oldschool

  • 1st: PowerColor Radeon R9 285 TurboDuo OC 2GB, EK-FC R9-285 Nickel, 3x EK-Vardar F3-120, and Noctua NH-D15 + 2x NF-A15
  • 2nd: EK-VGA Supremacy HWBOT Ed., 3x EK-Vardar F3-120, and Noctua NH-U14S + 2x NF-A15
  • 3rd: Noctua NH-U12S + 2x NF-A15

Stage 2 - All out

  • 1st: GIGABYTE GeForce GTX 970 Gaming G1 4GB, EK-FC970 GTX WF3 Nickel + EK-FC970 GTX WF3 Black, 6x EK-Vardar F3-120, Noctua NH-D15 and 2x Noctua NF-A15
  • 2nd: EK-VGA Supremacy HWBOT ed., 3x EK-Vardar F3-120, and Noctua NH-U14S + 2x NF-A15
  • 3rd: Noctua NH-U12S + 2x NF-A15
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

....το OpenCl runtime για Intel Cpu δεν βγαίνει σε 32-bit...τουλάχιστον αυτό βρήκα...οπότε τζίφος η ιδέα...

 

 

ΕDIT : Aπό την άλλη, τα πρώτα 5 αποτελέσματα είναι σε 32bit επεξεργαστές,άρα και εγκατάσταση οπότε WTF ?

 

Mε το AMD APP SDK 2.5 παίζει ακριβώς η ίδια φάση...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.