Jump to content



Recommended Posts

Α εντάξει αν είναι ασφαλισμένο τότε γίνονται τα εξής:

 

Αποζημιώνεσαι για την ακριβή αξία του αυτοκινήτου / παίρνεις ολόιδιο εντώς λίγων ημερών.

Αν είναι ασφαλισμένο για τρομοκρατική ενέργεια

Αποζημιώνεσαι για τις μέρες και τα λεφτά που χαλάς όσο ΔΕΝ έχεις αυτοκίνητο.

Αποζημιώνεσαι για το άγχος και το στρες του να βλέπεις κάτι απροσάρμοστα κολώπαιδια να σου καίνε το βίος σου, γιατί "έτσι".

 

Γενικά είναι όλα ρόδινα με 0 τρέξιμο και δημιουργία προβλήματος στον παθόντα, γιατί "είναι ασφαλισμένο". 

 

Γνωρίζεις πως ο πλανήτης δεν το αντιμετοπίζει έτσι ε?

 

Εκτός αν εννοείς, πως η ξαδέρφη σου ήταν ΟΚ γιατί πχ δεν ήταν μέσα στο αυτοκίνητο όταν κάικε! ή ότι πχ δεν προσπάθησε να τους αποτρέψει. Τότε ναι, αν ήταν μόνο το αυτοκίνητο θα την πω και τυχερή, όχι απλά ασφαλισμένη. 

Δεν ξέρω λεπτομέρειες, ξέρω ότι δεν την είδα εκνευρισμένη, και ξέρω ότι ήσουν ψευτης με αυτά που είπες πριν για εμένα.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 25,5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • astrolabos

    2261

  • PetrosD

    2039

  • HotPeanut

    1614

  • wrong method

    1495

Αυτά που λες πως έπραξε / αισθάνθηκε η ξαδέρφη σου, και τι πλαίσιο κάτω απο το οποίο τα λες και για ΤΙ πας να δικαιολογήσεις με κάνει να λεω αυτό που είπα " πως no biggie, είναι κουλ ".

 

γιατί πουθενά ακόμα και τώρα δεν σε έχω δει να το καταδικάσεις και να πεις πως είναι μια δειλή αλητεία έσχατου βαθμού. 

 

Συγνώμη αν έβγαλα λάθος συμπέρασμα αλλά είναι το μόνο που μπορώ να βγάλω. 

Link to comment
Share on other sites

Αλλά κλασικά στην Ελλάδα αν κάνεις του κεφαλιού δικαιώνεσαι ! αν έγραφα πήγαινα με 200 έκανα zig zag προσπεράσεις - σφίνες κλπ και κατάφερα να βγω στην έξοδο στα 20 meters (παραβλέπουμε ότι ίσως θα μπορούσα να είχα προκαλέσει ατύχημα) θα λέγατε κλασικά psssssssssssss μπράβο αυτός είσαι κλπ ! εδώ μιλάμε για τον άλλον τον μλκ που ούτε τα βασικά δεν τήρησε τι να λέμε τώρα ελλάς σε όλο σου το μεγαλείο αυτός που έκανε ότι έκανε είναι ποιο μάγκας απο μένα οκ κατάφερε να μπει ! λογικό φαίνεται βλέπε Ρομανό ο !ληστής! έξω ---------- άντε γεια ----------

Έχεις καμία σχέση με τον εδεσσαϊκό? :p

 

 

Και για να κλείσω, είσαι σε λάθος thread.

 

@astrolabos, οοοο τι σου πεεεε τα μισα να μου λεγε (ε δεν μπορουσα να κρατηθω σορρυ :p)

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Λίγα για την ομάδα ! Ναι είμαι ο Πρόεδρος του Εδεσσαϊκού !
δεν γίνεται να τα περιγράψω σε 10 γραμμές πρέπει να γράψω έκθεση αλλά που χρόνος τώρα βάλτε και λίγο το μυαλό σας να δουλέψει !

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που λες πως έπραξε / αισθάνθηκε η ξαδέρφη σου, και τι πλαίσιο κάτω απο το οποίο τα λες και για ΤΙ πας να δικαιολογήσεις με κάνει να λεω αυτό που είπα " πως no biggie, είναι κουλ ".

 

γιατί πουθενά ακόμα και τώρα δεν σε έχω δει να το καταδικάσεις και να πεις πως είναι μια δειλή αλητεία έσχατου βαθμού. 

 

Συγνώμη αν έβγαλα λάθος συμπέρασμα αλλά είναι το μόνο που μπορώ να βγάλω. 

Πάρε τα από την αρχή, ο Αστρόγατος με ρώτησε (υποθετικά πάλι) πως θα ένιωθα ΑΝ καιγόταν το δικό μου αυτοκίνητο, και η απάντηση είναι ότι εφόσον είναι ασφαλισμένο (και δεν είμαι ηλίθιος, αν το πάρκαρα στα εξάρχεια θα το είχα ασφαλισμένο ακόμη και από εξωγήινους) ναι θα στεναχοριόμουν, αλλά δεν θα σπάραζα στο κλάμα και δεν θα τα έβαζα με τους αναρχικούς. Η ξαδέρφη μου, έτσι θυμάμαι να αντέδρασε.

 

Τι να καταδικάσω? το κάψιμο αυτοκινήτων? Φυσικά και το καταδικάζω, ποιος νοήμων άνθρωπος εδώ μέσα δεν το καταδικάζει? Επειδή είμαι ΣΥΡΙΖΑίος δηλαδή θα με εγκαλείτε κάθε φορά να λέω το ποίημα "Καταδικάζω την βία από όπου και αν προέρχεται"?

 

Α, και για να χρησιμοποιούμε την γλώσσα σωστά, αλητεία είναι, ναι, δειλή δεν θα το έλεγα.

Link to comment
Share on other sites

Είναι @@ τη όταν είναι μάζα 100 άτομα και ο "αντίπαλος" είναι η ξαδέρφη σου με τις φίλες της? 

 

και δεν θα τα έβαζα με τους αναρχικούς

 

Και με ποιους θα τα έβαζες ?  Με την πολεοδομία που έχτισε στενό εκεί και σου δίνει προαιρετικά το δικαίωμα να παρκάρεις το αυτοκίνητο σου? 

 

ναι θα στεναχοριόμουν, αλλά δεν θα σπάραζα στο κλάμα

 

Μερικοί δεν το βλέπουν έτσι απλά την όλη διαδικασία που πρέπει να περάσεις αν γίνει κάτι τέτοιο για να επανέλθεις στίν ίδια κατάσταση συν τα λεφτά που εμπεριέχονται που αναπόφευκτα θα βάλεις απο την τσέπη σου.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

έχετε πιάσει κουβέντα που λύνεται με ούζο και απο κοντά. δεν νομίζω να βγάλετε άκρη εδωμέσα 
 

 

Είμαι Αγγλία είναι Ολλανδία, εκτός αν τον βρω χριστούγεννα κάτω εδώ είναι το τραπέζι μας :p 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Είναι @@ τη όταν είναι μάζα 100 άτομα και ο "αντίπαλος" είναι η ξαδέρφη σου με τις φίλες της? 

 

Και με ποιους θα τα έβαζες ?  Με την πολεοδομία που έχτισε στενό εκεί και σου δίνει προαιρετικά το δικαίωμα να παρκάρεις το αυτοκίνητο σου? 

 

Μερικοί δεν το βλέπουν έτσι απλά την όλη διαδικασία που πρέπει να περάσεις αν γίνει κάτι τέτοιο για να επανέλθεις στίν ίδια κατάσταση συν τα λεφτά που εμπεριέχονται που αναπόφευκτα θα βάλεις απο την τσέπη σου.

Ο αντίπαλος των μπάχαλοαναρχικών δεν ήταν ποτέ ο ιδιοκτήτης του αυτοκινήτου, ήταν πάντα τα ΜΑΤ.

 

Είτε με κανέναν είτε με την αστυνομία που για άλλη μια φορά δεν κατάφερε να κάνει σωστά την μαμημένη δουλειά της. Η δουλειά της δεν είναι να παίζει κλεφτοπόλεμο με τους μπάχαλους, είναι να προστατευει την περιουσία των πολιτών και τους πολίτες, κάτι που δεν ισχύει στα Εξάρχεια.

 

Και εγώ βαριέμαι την διαδικασία της μετακόμισης, αλλά τι να κάνω, θα μετακομίσω και θα δώσω τα λεφτά που εμπεριέχοντε αναπόφεκτα..

 

 

Είμαι Αγγλία είναι Ολλανδία, εκτός αν τον βρω χριστούγεννα κάτω εδώ είναι το τραπέζι μας :p

 

Όπως το κόβω δεν θα είμαι Ολλανδία για πολύ ακόμα, και τα Χριστούγεννα θα είμαι Αγγλία..

Link to comment
Share on other sites

H μετακόμιση είναι επιλογή σου, δεν είναι επιλογή κάποιου τρίτου. Και δεν μπορείς να μου συγκρίνεις την επιλογή της μετακόμισης και της αλλαγής αυτοκινήτου επειδή κάποιος στο έκαψε. 

 

είναι να προστατευει την περιουσία των πολιτών και τους πολίτες

 

Οπότε τι τι κάνουν οι άλλοι και να μην έχουμε τους άλλους απο τους οποίους πρέπει να προστατευόμαστε δεν μας νοιάζει έτσι?

Μου λες πως η αστυνομία πρέπει να παίζει μήλα με τις μολότωφ για να μην σκάνε στο αυτοκίνητο της ξαδέρφης σου, αλλά τα άτομα που τις πετάνε τι φάση?

 

Όπως το κόβω δεν θα είμαι Ολλανδία για πολύ ακόμα, και τα Χριστούγεννα θα είμαι Αγγλία..
 

 

Έλα εδώ να πιούμε κανένα Τζιν.  

Link to comment
Share on other sites

Για τις συμπλοκές και τα άτομα που τις πετάνε υπάρχουν 2 λύσεις.

1) Do not encage, δεν βλέπεις αμερικάνικα έργα/σειρές?

2) Έχουν 7000 ΜΑΤ στον δρόμο και δεν μπορούν να στείλουν λίγες διμοιρίες κυκλωτικά να τους μπαγλαρώσουν να τελοιώνουμε? Please...

 

Για την Αγγλία, να μου λείπει... Υπάρχουν πολύ λίγα άτομα που μπορώ να μαλώνω περί πολιτικής και να μην τρέχει κάστανο μετά.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες περίπου..το δηλώνουν σαν βλάβη..θα σε πάρουν τηλ η μνμ μόλις το κάνουν..επίσης θα χαθεί το νετ για 1 λεπτό.

ποοοοοοοοοσο; 2 ωρες;;; αχαχαχαχαχαχαχ

 

5 μερες καλά ειναι; να το αφησω :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δε χάνω με τιποτα την καζούρα που εχω να κάνω εδω μέσα στις 29/12 δηλώνω οτι μέχρι τότε θα ψιλοαπεχω απο το ποστάρισμα επειδη ως κλασικός μ@λακας μπορεί να κερδίσω κανα μπάνιο και να χάσω το πάρτυ.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δε χάνω με τιποτα την καζούρα που εχω να κάνω εδω μέσα στις 29/12 δηλώνω οτι μέχρι τότε θα ψιλοαπεχω απο το ποστάρισμα επειδη ως κλασικός μ@λακας μπορεί να κερδίσω κανα μπάνιο και να χάσω το πάρτυ.

Αν γνωρίζεις ότι υπάρχουν 180 και ποιοι χρηματιστήκανε αποφάσισαν ότι μια χαρά είναι, δεν μας λες τουλάχιστον ποιον θα ψηφίσουνε? Θα έχω πολύ αγωνία μέχρι αυριο..

Link to comment
Share on other sites

Αν γνωρίζεις ότι υπάρχουν 180 και ποιοι χρηματιστήκανε αποφάσισαν ότι μια χαρά είναι, δεν μας λες τουλάχιστον ποιον θα ψηφίσουνε? Θα έχω πολύ αγωνία μέχρι αυριο..

Ξέρω μερικούς απο αυτούς που δε μπήκαν στο αλισβερίσι του "μην ψηφίσεις ΠτΔ και εμείς εδω είμαστε" αν αυτό εννοείς.

Τι θα γίνει στις 29/12;

3η ψηφοφορία για ΠτΔ και κλάμα απο τα Συριζακια. Έγινε επεξεργασία από LL_NEO
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ξέρω μερικούς απο αυτούς που δε μπήκαν στο αλισβερίσι του "μην ψηφίσεις ΠτΔ και εμείς εδω είμαστε" αν αυτό εννοείς.

3η ψηφοφορία για ΠτΔ και κλάμα απο τα Συριζακια.

Καταλαβαίνεις ελπίζω το παράδοξο του να ξερεις το αποτέλεσμα -και άρα τις ψήφους ~25 ατόμων - της ψηφοφορίας όταν ακόμα δεν έχει ανακοινωθεί το όνομα..

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνεις ελπίζω το παράδοξο του να ξερεις το αποτέλεσμα -και άρα τις ψήφους ~25 ατόμων - της ψηφοφορίας όταν ακόμα δεν έχει ανακοινωθεί το όνομα..

Τελευταίο μου ποστ και ελπίζω να το σεβαστείς. Αγαπητέ δε μπορείτε να μιλάτε για όνομα όταν ουσιαστικά έχετε αναγάγει το θέμα του Προέδρου σε ερώτηση για το αν πρέπει να ολοκληρώσει τη θητεία της ή οχι η τρέχουσα κυβερνηση. Η εκτίμηση μου εχει να κανει καθαρά με τη δυναμική που αναπτύσσεται τις τελευταίες ημέρες. Μπορεί να κάνω και λάθος αλλα θα ειμαι εδω να υποστώ την καζούρα αν κάτσει εκει που δε θελω η μπίλια.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.