Jump to content



Recommended Posts

  • Replies 25,5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • astrolabos

    2261

  • PetrosD

    2039

  • HotPeanut

    1614

  • wrong method

    1495

Οταν περπατατε στον δρομο και ειδικα αν θελετε να περασετε απεναντι χωρις να ειστε πανω σε διαβαση και με τα φαναρια ανοιχτα  , μη μιλατε στο τηλεφωνο γιατι την επομενη φορα θα πατησω γκαζι αντι για φρενο . :angry::angry:

 

Ψιλοστουκαρα με εναν αλβανο παντοφλα-κινητο χερι    "δεν ακουσα γκορνα , ντεν σε ειντα " 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος PetrosD έγραψε:

Αν ήσουν στην Ελβετία και τον χτύπαγες, θα του ζητούσες και αποζημίωση (αν αυτός δεν ήταν σε διάβαση). Έτσι μου έχουν πει, τουλάχιστον.

Εδω θα σε πανε και μεσα.... 

Το θεμα μου ειναι οτι ολοι κλαιγοντε για αμαξια και μηχανακια , αλλα οι περαστικοι με τα κινητα που εχουν μηδενικο map awareness ειναι παναγιτσες ... 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω map awareness, περνάω 99% of the time από διάβαση πεζών, και έχω και άποψη για την συμπεριφορά του μεγαλύτερου μέρους των οδηγών σε αυτή την πόλη στην οποία βρίσκομαι ΜΟΛΙΣ 2.5 μήνες, μπορώ να μιλήσω ή θα ακούσω εξάψαλμο; Μήπως πρέπει να κάτσω 30 χρόνια για να καταλάβω το γεγονός ότι ΕΙΔΙΚΑ στις μηχανές, rules and law don't apply ? 

 

Σίγουρα υπάρχουν και οι "στα απ'αυτά τους" πεζοί. Δε το συζητάμε. Αλλά μη λέμε για αυτούς , προσπαθώντας να δικαιολογήσουμε τα αδικαιολόγητα. 

2 μήνες, έχω μπει καμμιά 15ρια φορές σε αυτοκίνητο, ούτε καν σαν οδηγός. Αυτό που έζησα, δε το έχω ζήσει 15-20 χρόνια στη Θεσσαλονίκη (ειδικά με τα μηχανάκια, για τα αυτοκίνητα, επιφυλάσσομαι)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε συ. Για τα μηχανάκια ΚΥΡΙΩΣ είναι το concern μου. Εκεί δεν είναι έτσι! Πραγματικά , εδώ , καταλαβαίνω τον λόγο που δεν υπάρχουν νόμοι για τις μηχανές (για τους οδηγούς τους δλδ), αλλά δεν είναι δικαιολογία. 

Όσον αφορά τους πεζούς, θα βρεις παντού αυτούς που δε προσέχουν και ζητάνε και τα ρέστα, σίγουρα. Αυτό με τις μηχανές, δε το είχα ξαναδεί! Γι'αυτό το "outburst" :p 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου κάνει εντύπωση που σταματήσαν καμιά δεκαριά φορές εδώ :hehe:

 Στην Αλεξανδρούπολη το φλας είναι διακοσμητικό (ως συνήθως), να σταματήσει κάποιος, ούτε κατά διάνοια, οι ποδηλάτες στον κόσμο τους (χωρίς φώτα το βράδυ , χωρίς τίποτα, they rule everything :p ).

 

Βonus

όταν περνάς με το σκυλί είναι λες και περνάς με το τέρας του Λοχ Νες. Όλοι πηγαίνουν στο απέναντι πεζοδρόμιο. 

Εδώ τουλάχιστον δε φοβούνται ή δε μπορούν να περάσουν απέναντι , γιατί θα τους πατήσουν :rofl: 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.