Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδος v2.0


astrolabos

Recommended Posts

Δεν μπορούμε να φύγουμε από την Ευρώπη ρε ψευτη τρομοκράτη! Δεν χωράμε ούτε από την διώρυγα του Σουέζ, ούτε από τα στενά του Γιβραλτάρ..

Θα πάρουμε αεροπλάνο ρε βλάκα :p

Link to comment
Share on other sites

Θα πάρουμε αεροπλάνο ρε βλάκα :p

Μια φορά να παραδεχτείς ότι λες βλακείες (punctuation is everything) και τι στον κόσμο. Αλλά όταν εγώ βάζω έναν αριθμό στην τύχη, πρέπει να μου την πέσεις.

Ακόμα περιμένω να μου πεις με στοιχεία ποιοι πολιτικοί του ΣΥΡΙΖΑ έχουν τα λεφτά τους έξω χωρις "έχουν λεφτά, ε, έξω θα τα έχουν"

Υ.Γ. 

Και ο Μπόμπολας έχει λεφτά, "ε έξω θα τα έχει", και πολεμάει λυσσαλέα για το ΝΑΙ...

Link to comment
Share on other sites

Μια φορά να παραδεχτείς ότι λες βλακείες (punctuation is everything) και τι στον κόσμο. Αλλά όταν εγώ βάζω έναν αριθμό στην τύχη, πρέπει να μου την πέσεις.

Ακόμα περιμένω να μου πεις με στοιχεία ποιοι πολιτικοί του ΣΥΡΙΖΑ έχουν τα λεφτά τους έξω χωρις "έχουν λεφτά, ε, έξω θα τα έχουν"

Υ.Γ. 

Και ο Μπόμπολας έχει λεφτά, "ε έξω θα τα έχει", και πολεμάει λυσσαλέα για το ΝΑΙ...

 

H κυριαρχουσα ταξη θελει διατηρηση του υπαρχοντος status quo γιατι εχει ηδη συμμαχίες, τσιρακια και ολοκληρο κυκλωμα στημενο και πληρως λειτουργικο

 

Αν ανατραπει θα πρεπει να το στησει εκ νεου. Και ισως να μην ειναι τοσο επιτυχημενο, γιατι τα γραναζια θα πρεπει να αλλξουν (Πρετεντεριδες, Πασχοι και γνωστα χαμερπη γλυφτρόνια) 

 

Δεν θα πεινασει ο Μπομπολάς (αλλη ονειρωξη του αριστερου καταπιεσμενου) αλλα οπως και να το κανεις θα εχει ανησυχια κανενα 30' περισσοτερο καθε μερα σχετικα με το δικτυο του

Έγινε επεξεργασία από narta
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μια φορά να παραδεχτείς ότι λες βλακείες (punctuation is everything) και τι στον κόσμο. Αλλά όταν εγώ βάζω έναν αριθμό στην τύχη, πρέπει να μου την πέσεις.

Ακόμα περιμένω να μου πεις με στοιχεία ποιοι πολιτικοί του ΣΥΡΙΖΑ έχουν τα λεφτά τους έξω χωρις "έχουν λεφτά, ε, έξω θα τα έχουν"

Υ.Γ. 

Και ο Μπόμπολας έχει λεφτά, "ε έξω θα τα έχει", και πολεμάει λυσσαλέα για το ΝΑΙ...

Λέμε βλακείες επειδή το λες εσύ; να γελάσω τώρα ή αργότερα;

Link to comment
Share on other sites

κοφτε το με τα λεφτα των συριζαιων, εγω απλα ειχα δωσει καποια νουμερα, τωρα αν τα εχουν εξω ή δεν τα εχουν.

αυτα ειναι σαν το τζοκερ, κανεις δεν μπορει να απoδειξει οτι ειναι στημενο, κανεις ομως δεν μπορει να αποδειξει και οτι δεν ειναι.

Έγινε επεξεργασία από GruntGR
Link to comment
Share on other sites

Λέμε βλακείες επειδή το λες εσύ; να γελάσω τώρα ή αργότερα;

H βλακεία ήταν ότι μίλησες για "Εξοδο απο Ευρώπη", είπα, punctuation is everything, από την Ευρώπη δεν μπορούμε να φύγουμε. Αν ακόμα δεν καταλαβαίνεις υπάρχει πρόβλημα. 

http://www.avgi.gr/article/5681590/kuniki-omologia-adoni-ego-proteina-stous-germanous-na-kleisoun-tis-trapezes-gia-na-xreokopisei-i-xora#st_refDomain=m.facebook.com&st_refQuery=/ 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

κι οι τράπεζες δεν υπήρχε περίπτωση να κλείσουν και έκλεισαν τελικά, όπως και πολλά άλλα πράγματα δεν γινόταν να γίνουν, κι όμως έγιναν. Οπότε εγώ προσωπικά κρατάω πλέον μια πισνή για όλα αυτά γιατί πραγματικά δεν υπάρχε τίποτα απολύτως που να έχουν πει και να μην έχει αναιρεθεί μετά από λίγο.

 

Όσο για το σχετικό με τον πληθυντικά βλάκα Άδωνη, δεν θα είχα καμία αντίρρηση να το πιστέψω αλλά επειδή το δημοσιεύει η Αυγή (και μόνο αυτή προς το παρόν) έχω και πάλι επιφυλάξεις.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Όσο για το σχετικό με τον πληθυντικά βλάκα Άδωνη, δεν θα είχα καμία αντίρρηση να το πιστέψω αλλά επειδή το δημοσιεύει η Αυγή (και μόνο αυτή προς το παρόν) έχω και πάλι επιφυλάξεις.

 

 

Focus

 

http://www.focus.de/finanzen/news/staatsverschuldung/fraktionsfuehrer-der-nea-dimokratia-oppositionschef-georgiadis-geldgeber-sollten-tsipras-plan-nicht-annehmen_id_4770125.html

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να κάνω μια χρήσιμη για αρκετούς νομίζω ερώτηση. Γενικά τώρα είμαστε σε μια φάση μη ξοδεύεις, το μετρητό έχει αξία, οκ το καταλαβαίνω. Αν όμως θέλουμε να αγοράσουμε κάτι απο εξωτερικό που το χρειαζόμαστε.

 

Εκεί τι είναι καλύτερο να κάνεις. Να το πάρεις τώρα, ή να κάνεις υπομονή? Γιατί, αν λέω εγώ τώρα, χρεοκοπήσουμε/βγούμε απο το ευρό, μετά δε θα είναι πιο ακριβό να αγοράσεις κάτι απο έξω?

Έγινε επεξεργασία από D4rkst3EL
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να κάνω μια χρήσιμη για αρκετούς νομίζω ερώτηση. Γενικά τώρα είμαστε σε μια φάση μη ξοδεύεις, το μετρητό έχει αξία, οκ το καταλαβαίνω. Αν όμως θέλουμε να αγοράσουμε κάτι απο εξωτερικό, κάρτα γραφικών για παράδειγμα μιας και είμαστε στο thelab.

 

Εκεί τι είναι καλύτερο να κάνεις. Να το πάρεις τώρα, ή να κάνεις υπομονή? Γιατί, αν λέω εγώ τώρα, χρεοκοπήσουμε/βγούμε απο το ευρό, μετά δε θα είναι πιο ακριβό να αγοράσεις κάτι απο έξω?

 

 

Κοσμος καιγεται και.... (δικο σας) 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω πως αυτή τη στιγμή έχεις τη δυνατότητα να κάνεις αγορές από εξωτερικό.

Τουλάχιστον σε ό,τι αφορά το Paypal διαβαζα πως δεν μπορεί να γίνει καμία συναλλαγή, για την ώρα τουλάχιστον, εκτός κι αν έχεις απόθεμα χρημάτων σε αυτό. Μέσω κάρτας ή λογαριασμού όμως γιοκ.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Το Βερολίνο ερμηνεύει την έκθεση του ΔΝΤ για το χρέος

Οι αριθμοί που δημοσιοποιήθηκαν την Πέμπτη, από το ΔΝΤ για τις μεγάλες ανάγκες χρηματοδότησης της Ελλάδας δεν σημαίνουν «με κανέναν τρόπο» αυτομάτως ότι πρέπει να αναδιαρθρωθεί το χρέος της χώρας, έκανε γνωστό το Βερολίνο.

«Με κανέναν τρόπο δεν μπορούμε να αντλήσουμε ως συμπέρασμα από αυτό ότι είναι απαραίτητη αναδιάρθρωση του χρέους», σχολίασε σχετικά με την έκθεση του ΔΝΤ, που δόθηκε την Πέμπτη στη δημοσιότητα, ο εκπρόσωπος του υπουργού Οικονομικών Βόλφγκανγκ Σόιμπλε, Μάρτιν Γέγκερ, σε συνέντευξη Τύπου.

Η Γερμανία εξακολουθεί να πιστεύει ότι η σωτηρία για την Ελλάδα βρίσκεται στις διαρθρωτικές μεταρρυθμίσεις της οικονομίας της, εξήγησε ο Γέγκερ.

 

 

Κίνα: Συνεχίζεται η οικονομική συνεργασία με Ελλάδα

Το κινέζικο υπουργείο Εξωτερικών υποστηρίζει ότι η Κίνα θα συνεχίσει τη συνεργασία της με την Ελλάδα και ξεκαθαρίζει ότι θα προσπαθήσει να τη βοηθήσει να αντιμετωπίσει την κρίση.

«Η Κίνα έχει αναλάβει συγκεκριμένες δράσεις προκειμένου να ανταποκριθεί στις ανησυχίες και τα αιτήματα της Ελλάδας σχετικά με την αντιμετώπιση της κρίσης.

Θα συνεχίσουμε, με τον τρόπο μας, να προωθούμε όλο και περισσότερο την πρακτική διμερή συνεργασία, συμπεριλαμβανομένης της συνεργασίας στο πεδίο της οικονομίας, με την Ελλάδα», δήλωσε η εκπρόσωπος του ΥΠΕΞ της Κίνας, Χούα Τσουνγίνγκ.

Έγινε επεξεργασία από TifoziF1
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κοσμος καιγεται και.... (δικο σας) 

Μπορεί να έγραψα για παράδειγμα κάρτα γραφικών αλλά δε σημαίνει ότι εγώ προσωπικά ενδιαφέρομαι για αυτό. Δε γνωρίζεις πόσο σημαντικό ή πόσο το χρειάζομαι αυτό στο οποίο αναφέρομαι, οπότε καλύτερο θα ήταν να το σκεφτείς αυτό πριν προσβάλλεις τον άλλον. Εδώ ο κόσμος καίγεται και το μυαλό μας είνα πώς να την πούμε στον άλλον στα forum 

Έγινε επεξεργασία από D4rkst3EL
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να έγραψα για παράδειγμα κάρτα γραφικών αλλά δε σημαίνει ότι εγώ προσωπικά ενδιαφέρομαι για αυτό. Δε γνωρίζεις πόσο σημαντικό ή πόσο το χρειάζομαι αυτό στο οποίο αναφέρομαι, οπότε καλύτερο θα ήταν να το σκεφτείς αυτό πριν προσβάλλεις τον άλλον.

 

Απαντησα σε αυτο που εγραψες. Αν ειχα μαντικες ικανοτητες και μπορουσα να καταλαβω οτι ισως εννοουσες οτι θελει φαρμακο ο καρκινοπαθης γνωστος σου δεν θα το εγραφα.

Link to comment
Share on other sites

@D4rkst3EL, Αν είναι κάτι σημαντικό ο μόνος τρόπος να πληρώσεις είναι αν έχεις κάποια paysafe και το Site δέχεται πληρωμή μέσω αυτού του τρόπου πληρωμής. Ενας άλλος είναι αυτός που είπε ο Haya. Δηλαδή να έχεις υπόλοιπο στο λογαριασμό σου στο paypal. Απο κάρτες γιοκ 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.