Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδος v2.0


astrolabos

Recommended Posts

Alexis-Tsipras.jpg

 

 

^^ δεν βρήκαν αγοραστή τελικά ?

 

1) Μόνο την μία από τις δύο δεν θα πουλουσαν? Αυτή του χοντρού, όχι την πρωθυπουργική.

2) Είστε σίγουροι ότι αυτή ειναι η θωρακισμένη?

Link to comment
Share on other sites

και ο 2η φορα αριστερα - πορδ - υπουργος τα εχει τα κιλακια του,  ειναι ενα θεμα η μασα ειδικα οταν συνοδευεται απο αγχος και stress :D

Γουστάρω πολιτικά σχόλια...

Πόσος είναι ο μέσος όρος ηλικίας των βουλευτών της Ενωσης Κεντρώων? 55? Νομίζω 2 άτομα είναι κάτω των 50.. Για αυτό θα τους αλλάζει κάθε 6μηνο, για να μην κλατάρουν.

 

Βέβαια, η αλλαγή ειναι πολύ καλή, και θα έπρεπε να συμβαίνει και στα αριστερά κόμματα για αυτό και θέλω να το δω.

Από την άλλη, 6 μήνες ειναι πολύ λίγο..

Link to comment
Share on other sites

1) Μόνο την μία από τις δύο δεν θα πουλουσαν? Αυτή του χοντρού, όχι την πρωθυπουργική.

2) Είστε σίγουροι ότι αυτή ειναι η θωρακισμένη?

 

Αν δεν είναι θωρακισμένη τι σημαίνει; Ότι είναι φτηνή;

Αν έπαιρνε ένα φτηνότερο δεν θα έκανε την δουλειά του;

Του μπράβους τους μέτρησες;

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν είναι θωρακισμένη τι σημαίνει; Ότι είναι φτηνή;

Αν έπαιρνε ένα φτηνότερο δεν θα έκανε την δουλειά του;

Του μπράβους τους μέτρησες;

Φτηνότερη σίγουρα, καίει και λιγότερα..

Θα την έκανε και χωρίς να άλλαζε το Audi A4 που είχε, και με VW Golf θα την έκανε, και με Toyota Yaris θα την εκανε, και με μηχανή θα την έκανε, και το Κομμουνδούρου - Βουλή το κάνεις και με ποδήλατο χαλαρά και περνάς και μήνυμα και θα το προτιμούσα κιόλας...

Πρέπει βέβαια πρώτα να αποφασίσουμε σε αυτή την χώρα με τι δικαιούται να κυκλοφορεί ο ΠΘ της χώρας, και με πόσους μπράβους.

αριστερα με μπουζουκια και μπραβους  

 

http://thepaper.gr/sto-posidonio-diaskedase-ti-niki-tis-i-sigkivernisi/ 

 

live your myth in greece 

 

btw κατι μου θυμιζει αυτο το posidonio  .... α ναι   :D

 

twitter-poseidonio.jpg

Αποφάσισε, ανοίγει φυσιολογικά τις κυριακές το Ποσειδώνιο ή όχι?

 

 

 

Αμέσως μετά τη λήξη των πανηγυρισμών στο περίπτερο του ΣΥΡΙΖΑ, «έπεσε σύρμα» πως το γνωστό μαγαζί που κάθε Κυριακή έχει ρεπό, θα ανοίξει πριβέ και μόνο για αυτούς που πρέπει…
Link to comment
Share on other sites

μπορει απο τον Ιουλιο και μετα το posidonio να εκλεινε τις κυριακες για να μειωθουν τα λειτουργικα εξοδα, αυτο ειναι το προβλημα  ? 

 

http://www.capital.gr/o-kostas-stoupas-grafei/3066005/kill-bill

 


 Πιστευω, κ. Στούπα, ότι σε πολύ μικρό χρονικό διάστημα, μάλλον θα ντρέπεστε για το άρθρο - ύμνο, στον Λεβέντη που γράψατε. Αν αναλύσετε, με σοβαρότητα, τα 9 σημεία, θα δείτε ότι, ή δεν στέκουν, ή το αποτέλεσμά τους, είναι πενιχρό. Εχετε την δυνατότητα. Κάντε το. Εμένα μου θυμίζει έναν καλό, αγαθό Ελληνα του καφενείου που έχει άποψη για όλα αλλά δεν στηρίζεται σε δεδομένα. (Κάνε με εμενα πρωθυπουργο και θα δεις.) Ωραία λόγια. Ολοι τα λέμε. Και λοιπόν? Ας μας πει κάποιος πως κερδίζονται 6 δις το χρόνο περικόπτοντας τις συντάξεις όπως λέει ο κ. Λεβέντης? Με νούμερα όμως, στο excel. Mέχρι τώρα, παρότι έχει προκληθεί δεν έχει απαντήσει. Λέει γενικά,αν κάνω αυτό και εκείνο, κερδίζω τόσα. Απόδειξη? Όσο δε για το παρελθον, εκεί υπάρχουν πολλά σκοτεινά (?) σημεία. Ιδιοποίηση συχνότητας, πώληση σε Κουρή, (λέγεται για 600 εκατ. δρχ. τότε ) κλπ. Ηταν δηλαδή ένας καναλάρχης. Μικρός βέβαια, αλλά δεν είχε και δυνατότητες για .μεγάλωμα. Τώρα βρίζει τους άλλους ότι εχουν καταλάβει τις συχνότητες. Δηλαδή , αν τις είχαν πουλήσει...τότε όλα καλά. (Οπως έκανε και το ΚΚΕ) Δεν πρέπει δε να ξεχνάμε και τον χαρακτήρα (ποιόν) του ανθρώπου. Τις βρισιές το μοίρασμα καρκίνου κλπ. Δυστυχώς , γι αυτόν, υπάρχουν όλα σε βίντεο Το επόμενο διάστημα, θα μας αποκαλύψει πολλά πράγματα, ώστε να μιλάμε με σιγουριά για αυτόν. Είτε θετικά (που δεν το πιστεύω από τα μέχρι τώρα δεδομένα), είτε αρνητικά. Οψόμεθα.

 

 

πλακωσανε και οι ποταμισιοι να γραψουν τον πονο τους :hehe: 

Link to comment
Share on other sites

μπορει απο τον Ιουλιο και μετα το posidonio να εκλεινε τις κυριακες για να μειωθουν τα λειτουργικα εξοδα, αυτο ειναι το προβλημα  ? 

 

Όχι, το πρόβλημα ειναι ότι όταν γράφει αυτό το πράγμα, και ότι όταν η είδηση είναι μόνο στο ahortagos.gr, το paper.gr και άλλο ένα, μπορώ κάλλιστα να την αμφισβητήσω.

Το ότι μια είδηση μας αρέσει, δεν σημαίνει ότι ειναι αληθινή, και δεν έχω κανέναν λόγο να υποστηρίξω ούτε τον Καμμένο ούτε τον Παππά

Link to comment
Share on other sites

Φτηνότερη σίγουρα, καίει και λιγότερα..

Θα την έκανε και χωρίς να άλλαζε το Audi A4 που είχε, και με VW Golf θα την έκανε, και με Toyota Yaris θα την εκανε, και με μηχανή θα την έκανε, και το Κομμουνδούρου - Βουλή το κάνεις και με ποδήλατο χαλαρά και περνάς και μήνυμα και θα το προτιμούσα κιόλας...

Πρέπει βέβαια πρώτα να αποφασίσουμε σε αυτή την χώρα με τι δικαιούται να κυκλοφορεί ο ΠΘ της χώρας, και με πόσους μπράβους.

Αποφάσισε, ανοίγει φυσιολογικά τις κυριακές το Ποσειδώνιο ή όχι?

 

 

Όταν κάθε παιδί που γεννιέται χρωστάει 40 χιλιάρικα δεν δικαιούται τίποτα.

 

Τι δικαιούται μας το είπε την πρώτη φορά που βγήκε, όταν βολτάριζε μόνος του και πούλαγε τα αυτοκίνητα γιατί δεν τα χριζόταν η κυβέρνηση του.

Η έννοια δικαιούται λοιπόν έχει χάσει την σημασία της.

 

Υπάρχει η εσωτερική συνείδηση που σε καθορίζει. Τον Τσιπρα με BMW τον Μουχίκα με σκαραβαίο.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

μονο σε 3 blog ?  

 

https://www.google.gr/search?q=posidinio+syriza&oq=posidinio+syriza&aqs=chrome..69i57.4198j0j7&sourceid=chrome&es_sm=0&ie=UTF-8#q=posidinio+syriza&tbs=qdr:d

 

ας κινηθουνε νομικα οπως εκανε o Mr 12% ( πρεπει να νιωθουν πολυ περηφανοι εκει στην Μεσσηνια, ειδικα  αυτες οι χιλιαδες-μην-πω-τι  προχωρημενης ηλικιας   του στυλ " << το καημένο το παιδί,αγωνίζεται για να μας σώσει..>>. Και άμα τις πείς : <<τί λέτε ρέ είσαστε με τα καλά σας; Εδώ μας κατέστρεψε,κλείσανε οι τράπεζες και κινδυνεύει το μαγαζί μου και η δουλειά μου,>>απαντούν :<< Εκανε μερικά λάθη το παιδί,θα τα διορθώσει,φαίνεται καλό παιδί>>.

"  ) 

 

δεν εχουν λεφτα για δικηγορους ? λεφτα για μπραβους και σπαμαρισμα σε  WWW/τηλεοραση/ραδιοφωνο/κακομοιρους τοιχους και στασεις λεοφωρειων  εχουν ομως. 

 

θα προτιμουσα κι εγω αυτα τα 10 blog να γραφανε  για πιο σοβαρα θεματα, οπως τους 300.000 μεταναστες που φαγαμε στην μαπα επειδη  καποια τζιμανια αποφασισαν να δινουν στον καθε τυχαιο μια  ροζ καρτα  διαρκειας 6 μηνων, δεν λεω οτι με τον σαμαρα δεν θα εμπαινε ουτε ενας αλλα τα πραγματα ειναι πολυ απλα για να τα καταλαβει ο καθενας μας, σκληροτερη γραμμη = λιγοτεροι  συριοι και "συριοι"  εντος συνορων.

 

επεσε  συρμα για "αριστερη κυβερνηση" και χαρτια παραμονης  με αποτελεσμα  να γινει αυτο που εγινε. 

 

http://piraeusview.gr/2015/09/nea-profitia-vasili-leventi/

 

Καλες Γιορτες(?) 

Link to comment
Share on other sites

 

Χ3στηκε η φοράδα στο αλώνι για το τι έγραψε η έγκυρη εφημερίδα Σπίρτο και το πήραν όλα τα έγκυρα blogοsite..

Αν ήταν αλήθεια θα είχαν λυσάξει  όλα τα κανάλια.. 

@ΓιαγκΤ .. whatever, δεν θα ασχοληθώ. Μήπως να αρχίσουμε λοιπόν να ποστάρουμε εδώ για το κάθε τι που μας την σπάει στην εκάστοτε κυβέρνηση?  Από το iPhone του τάδε μέχρι το Audi της δείνα βουλευτού? Σαν γκρουπ θέραπυ ένα πράγμα, για να στανιάρουμε. 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τον αδικείτε το Τσίπρα. Να δείτε. Δεν φοράει γραβάτα. :hehe:

 

Όσον αφορά τα κανάλια, η υπογραφή μνημονίου είναι ιδιαίτερα αποτελεσματικό αντιλυσσικό.

Link to comment
Share on other sites


Η άλλη βάζει υποψήφια με τον Τζήμερο με το σύνθημα: Εμείς έχουμε βιογραφικά. Μπαίνω να δω και διαβάζω:



 



"Γεννήθηκα στην Αθήνα το 1965. Είμαι παντρεμένη και μητέρα μιας κόρης. Εργάστηκα από το 1983 και για 31 χρόνια στον τραπεζικό κλάδο, όπου εξελίχθηκα σε ανώτερο στέλεχος (διευθύντρια μεγάλων καταστημάτων των Αθηνών). Αποχώρησα με εθελουσία έξοδο τον Νοέμβριο του 2014 από την Alpha Bank και πλέον ασχολούμαι με την αγροκαλλιέργεια (καλλιέργεια, τυποποίηση-συσκευασία, διανομή, εξαγωγή βρώσιμης ελιάς."



 

Ελεύθερη μετάβραση



 

Διορίστηκα στα 18 μου,τα πρώτα χρόνια του ΠΑΣΟΚ, με μέσο στην Εμπορική Τράπεζα επειδή δεν πέρασα σε καμιά σχολή. Έγινα διευθύντρια χωρίς να έχω πτυχίο και την κοπάνησα με πρόωρη σύνταξη ως μητέρα ανήλικου τέκνου πριν τα 50 μου μόλις η τράπεζα ιδιωτικοποιήθηκε. Τώρα ρίχνω μια ματιά στα κτήματα του πατέρα μου που εισέπραττε τόσα χρόνια τις επιδοτήσεις της ΕΕ για τις ελιές, αλλά επειδή έχω πολύ χρόνο διάβασα τα άπαντα του Μίλτον Φρίντμαν και προσχώρησα στον Νεοφιλελευθερισμό. Στηρίζω τον Τζήμερο ώστε να εισπράξει ξανά την κρατική επιχορήγηση και μετά να ξαναδιαλύσει το κόμμα εις τα εξ ων συνετέθη όπως έκανε και την προηγούμενη φορά.



 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν είναι θωρακισμένη τι σημαίνει; Ότι είναι φτηνή;

Αν έπαιρνε ένα φτηνότερο δεν θα έκανε την δουλειά του;

Του μπράβους τους μέτρησες;

 

 

Εεεε και εσύ τώρα.....

Είναι φανερό ότι την κυκλοφορεί για ''να φορτίζει η μπαταρία''  ;)  

αυτοί δε που τον περιβάλλουν, είναι εκεί για την περίπτωση που θα χρειαστεί να σπρώξει κάποιος...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.