Jump to content



Ποδηλατό-thread v2.0


astrolabos

Recommended Posts

μα και το powerade ηλεκτρολυτες εχει και όχι μόνο.

δε σου λέω ότι δεν υπάρχει καλύτερη λύση απο σκόνες η ταμπλέτες Αλλά απο τα ποτά θεωρώ ότι είναι το καλύτερο.το βλέπω και στην άσκηση δλδ.

αλλα το να βάζεις στην σύγκριση τα ρεντμπουλ και μανστερ το θεωρώ άδικο για το powerade.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, GoMaR said:

μα και το powerade ηλεκτρολυτες εχει και όχι μόνο.

δε σου λέω ότι δεν υπάρχει καλύτερη λύση απο σκόνες η ταμπλέτες Αλλά απο τα ποτά θεωρώ ότι είναι το καλύτερο.το βλέπω και στην άσκηση δλδ.

αλλα το να βάζεις στην σύγκριση τα ρεντμπουλ και μανστερ το θεωρώ άδικο για το powerade.

 

 

μα δεν εκανα συγκριση....απλα το ανεφερα....και ναι απο αυτα τα ποτα ειναι το μονο που αν θελω κατι τετοιο θα το πιω οπως και το Oshee αλλα δε το βρισκεις ευκολα...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, GoMaR said:

ωραίος.και από δοσολογία; μια ταμπλέτα για πόσες ώρες;

εγω βαζω μια σε 750ml παγουρι και οταν τελειωσει...ξαναβαζω....αυτο ομως γινεται σε διαδρομες πανω απο 150 χιλιομετρα

Αν το παρεις...παρε το κερασι....το καρπουζι ειναι περιεργη γευση και το λεμονι ειναι πολυ light...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το καλοκαίρι σε οποιαδήποτε προπόνηση άνω των 1.5-2 ωρών οι ηλεκτρολύτες ή κάποιο ενεργειακό ποτό είναι must νομίζω. Προσωπικά τα zipvit τα βρίσκω υπερτιμημένα, προτιμώ SiS η High5, πολύ πιο οικονομικά και εξαιρετικά όσο καιρό τα χρησιμοποιώ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, GoMaR said:

μισές δουλειές :p

που πόσο και γεύσεις.χαχα

http://www.wiggle.co.uk/cycle/energy-recovery-drink/?ea=4294789812,4294789834

 

Έχω δοκιμάσει κυρίως High5, κίτρο, τροπικά φρούτα, γκρέιπφρουτ, είναι πολύ απαλή η γεύση τους, καμία σχέση με το Isostar ας πούμε.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τριτη βολτουλα Υμητο...μικρη μεν αλλα δεν εχει να κανει...μιας και ημουνα Alone...

1 Λιτρο νερο και 1 χυμο καταναλωσα μιας και ηταν σχετικα γρηγορη αλλα και δροσερη βολτα...

http://www.sports-tracker.com/workout/apollotonkosmo/575c5665e4b087c5f8399032

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Χτες κάναμε με κάτι φίλους μια βόλτα σε ένα γειτονικό χωριό και μετά καβαλήσαμε τα βουνά. Πολύ απότομα μονοπάτια και λάσπη σε πολλά σημεία αλλά αυτά μας ανεβάζανε την αδρεναλίνη. 

 

strava.PNG

Έκανα μία βλακεία όταν φτάσαμε στο βουνό αντί να κάνω pause το Strava πάτησα stop με αποτέλεσμα να χάσω τα πιο σημαντικά 22Km που δείχνουν το μονοπάτι :slap:

 

ns.jpg

 

Το μωρό μου δεν με πρόδωσε ούτε δευτερόλεπτο και το 34T μπροστινό γρανάζι μπορεί να έκανε την ανάβαση λιγάκι πιο δύσκολη αλλά σίγουρα πιο γρήγορη. Το μαρτύριο δεν κρατούσε για πολύ :p .

 

Πρέπει να βρω τρόπο να δέσω την SONY AS200V Action Camera στη μέση από το κράνος γιατί στα πλάγια μου έκανε το κράνος να γέρνει λιγάκι στο αριστερό αυτί μου και ένιωθα άβολα. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος env0y έγραψε:

Πρέπει να βρω τρόπο να δέσω την SONY AS200V Action Camera στη μέση από το κράνος γιατί στα πλάγια μου έκανε το κράνος να γέρνει λιγάκι στο αριστερό αυτί μου και ένιωθα άβολα. 

https://www.amazon.com/EEEKit-HDR-AS15-HDR-AS200V-FDR-X1000V-Handheld/dp/B00TH2CTPG

 

https://www.amazon.com/Action-Accessories-Bicycle-HDR-AS200V-FDR-X1000VR/dp/B00V8BKQH2

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, l2phile said:

@GoMaR @DJD @everyone 

 

"SOS": Θέλει ζεσταμα πριν τον αγώνα,ε; Αν ξεκινήσεις τάπα κρύος θα πεθάνεις με την μία.

              Πόσο κάνετε;

10 -12 λεπτα με 85-90 cadence και 135-140 παλμους ειναι οκ νομιζω...αναλογα τον οργανισμο βεβαια.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.