Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο v2.0


astrolabos

Recommended Posts

9 minutes ago, astrolabos said:

Και πιστεύεις ότι θα σε έσωζαν οι μακελάρηδες του 2018

 

Οι ίδιοι είναι πάνω και τώρα... για δες στις υπηρεσίες ποιοί απολύθηκαν, ποιοί επαναπροσλήφθηκαν, ποιοί συνέχισαν από τότε δίχως να απολυθούν ή να πάθουν κάτι.
Και τα υπόλοιπα τομάρια που το μόνο που ξέρουν να κάνουν είναι να μιλάνε δίχως σταματημό και να πετάνε δικαιολογίες δίχως την παραμικρή πράξη (εκτός και αν η μίζα θεωρείται πλέον πράξη!) το ίδιο με τους προηγούμενους και τους παραπροηγούμενους είναι.

 

Ξέρει από σπίτια άλλωστε ο Κούλης, και για αυτό για τα ολοσχερώς κατεστραμμένα θα δώσει 20.000€... με τόσα έφτιαξε και τα 36 δικά του :D

  • Like 5
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα ότι έπρεπε να δοθούν οδηγίες για το πώς να κόψεις δέντρο. Δεν υπήρχε πυροσβεστική πουθενά και άφησαν να καεί όλη η Αγία Άννα και το αχλάδι. Οπως και πολλά αλλα χωρια.

Πραγματικά ούτε ένα όχημα δεν είδαμε.

Το να εγκαταλείψουμε και να αφήσουμε να καούν τα πάντα δεν ειναι λύση. Ούτε ζητήσαμε ένα όχημα σε κάθε σπίτι.

 

Με τον εθελοντισμό των κατοίκων και την βοήθεια της πυροσβεστικής η φωτιά δε θα περναγε απο χωριά. Αλλά δυστυχώς πυροσβεστική δεν υπήρχε. Ο κόσμος έπρεπε να σώσει την περιουσία του όπως και την περιουσία που ταιζει την οικογένεια του εφόσον το κράτος έλεγε απλα παράτηστε τα και φύγετε.

Τι να λεμε τωρα

 

 

 

  • Like 5
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 44 λεπτά, το μέλος astrolabos έγραψε:

Και πιστεύεις ότι θα σε έσωζαν οι μακελάρηδες του 2018

 

πριν 33 λεπτά, το μέλος billpeppas έγραψε:

Οι ίδιοι είναι πάνω και τώρα...

 

Αυτό και το πιο σημαντικό, μόνο ο λαός μπορεί να σώσει τον λαό. 

 

Spoiler

Obama Mic Drop GIF by Mashable

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω να κάτσουμε να αναλωθούμε ποιοι είναι οι λιγότερο κακοί μακελάρηδες, αυτοί του 2021, του 2018, του 2007 κοκ...

Μνήμη χρυσόψαρου, για αυτό και δεν πρόκειται ποτέ να δούμε προκοπή.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Εγω να ρωτησω κάτι. Ξέρω πως θα φανεί αστείο αλλά ακόμα και στην Ελλάδα, το έκανα. Γιατί δεν εχει κανένας ασφάλεια πυρός στο σπίτι του; Εγω π.χ. ακόμα και στην Ελλάδα το έκανα. Για εδω καλυτερα δεν θέλετε να μάθετε.

 

Να αναφέρω πως δεν ρίχνω ευθύνη σε κανέναν ιδιοκτήτη κατοικίας για την κατάσταση (αν και υπάρχει μεγάλη κουβέντα και πίσω απο αυτό και δεν αναφέρομαι στα χωριά της Εύβοιας). Απλά από περιεργια ρωτάω.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

πριν 6 λεπτά, το μέλος AlCapone έγραψε:

Εγώ λέω να κάτσουμε να αναλωθούμε ποιοι είναι οι λιγότερο κακοί μακελάρηδες, αυτοί του 2021, του 2018, του 2007 κοκ...

Μνήμη χρυσόψαρου, για αυτό και δεν πρόκειται ποτέ να δούμε προκοπή.

από ότι φαίνεται η μνήμη χρυσόψαρου, για κάποιους, αφορά αυτά που συνέβησαν πριν 2 ώρες... ασε το 18 και το 07...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος psyber έγραψε:

από ότι φαίνεται η μνήμη χρυσόψαρου, για κάποιους, αφορά αυτά που συνέβησαν πριν 2 ώρες... ασε το 18 και το 07...

 

Ε ναι, άσε τα δικά μας παιδιά απέξω. Τώρα βρίζουμε τους άλλους :hehe: 

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, jax7480 said:

Εγω να ρωτησω κάτι. Ξέρω πως θα φανεί αστείο αλλά ακόμα και στην Ελλάδα, το έκανα. Γιατί δεν εχει κανένας ασφάλεια πυρός στο σπίτι του; Εγω π.χ. ακόμα και στην Ελλάδα το έκανα. Για εδω καλυτερα δεν θέλετε να μάθετε.

 

Να αναφέρω πως δεν ρίχνω ευθύνη σε κανέναν ιδιοκτήτη κατοικίας για την κατάσταση (αν και υπάρχει μεγάλη κουβέντα και πίσω απο αυτό και δεν αναφέρομαι στα χωριά της Εύβοιας). Απλά από περιεργια ρωτάω.

 

Κάποια αρνούνται να τα ασφαλίσουν, κάποιες σε αυτά δίνουν πολύ μεγάλο ασφάλιστρο, και άλλοι δυστυχώς δεν έχουν περίσσευμα έστω και τα 20€ τον μήνα που ζητάνε για ένα σχετικά ασφαλές σπίτι οι εδώ ασφαλιστικές.

 

Γνωστή μου με σπίτι στην Ιπποκράτειο Πολιτεία 3 χρόνια τώρα έψαχνε να κάνει ασφάλεια, οι περισσότερες δεν δέχονταν, ενω μια δεχότανε με υψηλό ασφάλιστρο αλλά και χαμηλή αποζημείωση :D

 

Για τα παππούδια που είναι κατά κόρον στα χωριά της Εύβοιας που καταστράφηκαν ζούνε με πενιχρές συντάξεις, λεφτά για ασφάλειες που, αν ξέρουν οι καημένοι πως υπάρχουν, και ταυτόχρονα εδώ και χρόνια με τα λεφτά της σύνταξης τους είτε δεν βγαίνουν καν τα φάρμακα που χρειάζονται ή ταΐζουν τα εγγόνια τους που επίσης δεν έχουν φράγκο.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

O βαρύμαγκας και νομιμοταγής :D  κόντεψε να κλάψει για το 112 και την πρωτόγνωρη ασύμμετρη απειλή όπου τα έκαναν όλα σωστά, αφού δεν χάθηκε καμμία ζωή ( εθελοντές ? πυροσβέστες ? ζώα ? φυσικός πλούτος ? )

 

Στέλνω και εγω μηνύματα από το 113... "Εκκενώστε όλη την Εύβοια"... και είναι δύσκολο πολύ. Είδατε πως έσωσα 600.000 ζωές ? Κάντε με πρωθυπουργό τώρα :D

 

Χάθηκε η ντροπή για να την βρούν αυτοί ?

Τόνισε δε, πως θα εκπλαγούμε του χρόνου με την αποτελεσματικότητά τους στην αντιμετώπιση πυρκαγιών (καλά πάει το πλάνο, αν κάψουν όλα τα δάση φέτος, του χρόνου θα σκίσουν στην πυρόσβεση! )

skoypidia_ergani.png?itok=TiHwB9zH
WWW.EFSYN.GR

Οι παραβάσεις του γ.γ. Πολιτικής Προστασίας, Νίκου Χαρδαλιά, για ρύπανση της Εργάνης, περιοχής χαρακτηρισμένης ως δασικής έκτασης ενόσω ήταν δήμαρχος Βύρωνα, εκθέτουν ακόμα μια...

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος psyber έγραψε:

234303487_10228344708228508_8108178701381902717_n.jpg

nasa-sibiria1.jpg?itok=Vr63k2Jk
WWW.LIFO.GR

Σύμφωνα με την NASA o καπνός από τις πυρκαγιές «ταξίδεψε πάνω από 3.000 χιλιόμετρα»

 

Αυτός ο αλήτης ο Πούτιν πως και δεν έχει παραιτηθεί ακόμα; Συγνώμη ζήτησε; :hehe: 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 9 λεπτά, το μέλος billpeppas έγραψε:

O βαρύμαγκας και νομιμοταγής :D  κόντεψε να κλάψει για το 112 και την πρωτόγνωρη ασύμμετρη απειλή όπου τα έκαναν όλα σωστά, αφού δεν χάθηκε καμμία ζωή ( εθελοντές ? πυροσβέστες ? ζώα ? φυσικός πλούτος ? )

 

Στέλνω και εγω μηνύματα από το 113... "Εκκενώστε όλη την Εύβοια"... και είναι δύσκολο πολύ. Είδατε πως έσωσα 600.000 ζωές ? Κάντε με πρωθυπουργό τώρα :D

 

Χάθηκε η ντροπή για να την βρούν αυτοί ?

Τόνισε δε, πως θα εκπλαγούμε του χρόνου με την αποτελεσματικότητά τους στην αντιμετώπιση πυρκαγιών (καλά πάει το πλάνο, αν κάψουν όλα τα δάση φέτος, του χρόνου θα σκίσουν στην πυρόσβεση!

 

το είπε αυτό όντως;

 

 

 

 

πριν 1 λεπτό, το μέλος astrolabos έγραψε:
nasa-sibiria1.jpg?itok=Vr63k2Jk
WWW.LIFO.GR

Σύμφωνα με την NASA o καπνός από τις πυρκαγιές «ταξίδεψε πάνω από 3.000 χιλιόμετρα»

 

Αυτός ο αλήτης ο Πούτιν πως και δεν έχει παραιτηθεί ακόμα; Συγνώμη ζήτησε; :hehe: 

 

Σε ξερνάει η πραγματικότητα νεοδημοκράτη...

Έγινε επεξεργασία από psyber
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Είναι τραγικό και μόνο που ξεκίνησε η σύγκριση για το ποιος έχει κάψει λιγότερο, ειδικά σε τεχνολογικό site που δεν είναι καφενείο, είναι ντροπή αν αναλογιστούμε τι έχει συμβεί.

Επίσης μου είναι αδιανόητο να βλέπω άτομα να προσπαθούν να υπερασπιστούν τους Δον Κορλεόνε της ΝΔ. Τα ίδια συνέβαιναν και με τους κατσαπλιάδες του ΣΥΡΙΖΑ, είχε φτάσει ο κόμπος στο χτένι κι αυτοί έβλεπαν παντού χαμογελαστά πρόσωπα. Υπάρχει βέβαια μια μικρή διαφορά, οι πρώτοι είναι μαφιόζοι.

 

50 minutes ago, billpeppas said:

Για τα παππούδια που είναι κατά κόρον στα χωριά της Εύβοιας που καταστράφηκαν ζούνε με πενιχρές συντάξεις, λεφτά για ασφάλειες που, αν ξέρουν οι καημένοι πως υπάρχουν, και ταυτόχρονα εδώ και χρόνια με τα λεφτά της σύνταξης τους είτε δεν βγαίνουν καν τα φάρμακα που χρειάζονται ή ταΐζουν τα εγγόνια τους που επίσης δεν έχουν φράγκο.

Ρητινοσυλλέκτες Bill... ζούσαν απ΄το πευκοδάσος. Δεν γνωρίζω τι και πως ακριβώς γιατί έχει πέσει δραματικά η παραγωγή της χώρας σε σχέση με παλαιότερα αλλά από όσα διάβασα έλεγαν ότι κουτσά στραβά τα έβγαζαν πέρα.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

@AlCapone προσωπικά δε συμμετέχω σε καμία σύγκριση. Οι ευθύνες του σύριζα είναι δεδομένες για τη μαζική ανθρωποκτονία του 2018 και δεν διατίθεμαι να ξεχάσω τις σπασμωδικές προσπάθειες που έκαναν για να το συγκαλύψουν. Από εκεί και πέρα οι ίδιοι κρατήθηκαν στα ίδια πόστα αφού η σημερινή κυβέρνηση δεν έκανε κάτι για να αλλάξει την κατάσταση. Η προσωπική μου άποψη είναι ότι αυτά συμβαίνουν στα πλαίσια συμφερόντων  και δεν υπάρχει διάθεση για κάτι διαφορετικό. Το βίντεο που δείχνει το τατόι κλαμπ αλώβητο είναι ενδεικτικό πολλών πραγμάτων.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AlCapone said:

Είναι τραγικό και μόνο που ξεκίνησε η σύγκριση για το ποιος έχει κάψει λιγότερο, ειδικά σε τεχνολογικό site που δεν είναι καφενείο, είναι ντροπή αν αναλογιστούμε τι έχει συμβεί.

Επίσης μου είναι αδιανόητο να βλέπω άτομα να προσπαθούν να υπερασπιστούν τους Δον Κορλεόνε της ΝΔ. Τα ίδια συνέβαιναν και με τους κατσαπλιάδες του ΣΥΡΙΖΑ, είχε φτάσει ο κόμπος στο χτένι κι αυτοί έβλεπαν παντού χαμογελαστά πρόσωπα. Υπάρχει βέβαια μια μικρή διαφορά, οι πρώτοι είναι μαφιόζοι.

 

Ρητινοσυλλέκτες Bill... ζούσαν απ΄το πευκοδάσος. Δεν γνωρίζω τι και πως ακριβώς γιατί έχει πέσει δραματικά η παραγωγή της χώρας σε σχέση με παλαιότερα αλλά από όσα διάβασα έλεγαν ότι κουτσά στραβά τα έβγαζαν πέρα.

 

 

Και επίσης είναι γελοίο και τραγικό να υπάρχει άνθρωπος που να δίνει έστω και ένα μικρό "δίκιο" στην κυβέρνηση μετά από όλη αυτή την καταστροφή.

Και σας το λέω αυτό, που τους υποστήριζα σε πολλά. Σε αυτό όμως όχι.

 

Ρε απο ευβοικο σε Αιγαίο;;;;;;

Είμαστε με τα καλά μας ρε;;;;;;

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

@GoMaR σε συγχαίρω για τον πολιτισμό που διατηρείς ενώ είσαι πληγείς. Η στάση σου είναι άξια θαυμασμού αλήθεια.

Έγινε επεξεργασία από psyber
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.