Jump to content



4460 vs 8320


Recommended Posts

kpetros μηπως εισαι απο τουμπα? Αλλο τη λεει η περιοχη γιατι κατι τετοιους εχω και εγω ρε παιδι μου συνεχεια, μηπως ειναι οι ιδιοι που ρωτανε δεξια αριστερα?

 

Πανω στο δευτερευον θεμα γιατι το αρχικο θεμα δεν προκειται να βγαλει ακρη, οπως ειπε ο Trexx , σε κανα ετοιματζιδικο πανε γιατι δεν ακους.

 

Οποιος βαζει AMD CPU με πρωτο πραγμα το σοβαρο/βαρυ gaming με την μια το PC γινεται σκουπιδι, σε αυτο θα συμφωνησω οχι εντελως σκουπιδι γιατι υπαρχουν και χειροτερα.. αλλα μετα ρωτανε "Γιατι εχω λιγοτερα FPS απο τον φιλο μου?" Γιατι οταν σε ειπα ρε ζωο να μην βαλεις 100ε κουτι και 150ε επεξεργαστη, δεν ακουγες, ηθελες 8 πυρηνες.

Έγινε επεξεργασία από potis
Link to comment
Share on other sites

kpetros μηπως εισαι απο τουμπα? Αλλο τη λεει η περιοχη γιατι κατι τετοιους εχω και εγω ρε παιδι μου συνεχεια, μηπως ειναι οι ιδιοι που ρωτανε δεξια αριστερα?

 

 

 

waaaaa? που κολαει αυτο , τι κανω για να το πιστευεις ?  XD

 

 

μετα απο αρκετη ωρα το επεξεργαστηκα αυτο που ειπες ..... μαλλον το φαινομενο ειναι global

Έγινε επεξεργασία από kpetros
Link to comment
Share on other sites

τι εννοείς;

επειδή έχω fx και προτείνω intel;

χρήματα δεν είχα/έχω για να παω σε ιντελ και να μπορώ να το συντηρήσω αν σε 2 χρόνια πχ χρειαστώ μητρική και δεν βρίσκω θα χρειαστώ και επεξεργαστή.

Γι αυτό πήγα σε amd,υπο άλλες συνθήκες θα είχα πάει στον φτηνότερο i5 που μπορώ να βρω. Η διαφορά έβγαινε περίπου 100€ αλλά τότε δεν μπορούσα να τα διαθέσω και χρειαζόμουν ενα σύστημα να μπορώ να κάνω τις δουλειές και κάτι γενικό για όλη την οικογένεια.

 

Δεν έχω μετανιώσει για την αγορά,μην σου περάσει κάτι τέτοιο,γνώριζα τι θα έπαιρνα δεν έπεσα απο τα σύννεφα.Γι αυτά που το θέλω με ικανοποιεί απόλυτα στα χρήματα που έδωσα.Ίσως έκανα βλακεία και δεν πήρα τον 8320 με 50€ παραπάνω θα μπορούσα να το κάνω τώρα αλλά δεν έχει νόημα να ξαναπληρώσω για επεξεργαστή.Αν στο μέλλον βγεί κάτι καλύτερο σε am3+ θα το τιμήσω σίγουρα.

Έγινε επεξεργασία από xristaras12
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου όμως αν πάρεις τον Intel ξεχνάς το overclock δεν ξέρω πόσο σε ενδιαφέρει αυτό αλλά για μένα τα ακριβά κλειδωμένα intel i5 είναι σκουπίδια και δεν κάνουν για πολλά πολλά, σε κάθε περίπτωση για τα γούστα μου θα προτιμούσα τον 8320@4.5ghz με cooler των 30Ε απο τον 4460 αν μιλούσαμε για 4670Κ θα έλεγα πάρε intel.

Έγινε επεξεργασία από SkaL-
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

O Xριστός κι η μάνα του... Όποιος δεν κάνει o/c δεν είναι για πολλά πολλά...

 

 

Και οι Άγιοι Απόστολοι !!! Μιλάω για τα γούστα μου, περί ορέξεως κολοκυθόπιτα !!!! Ναι είναι κλειδωμένοι και χαλάνε την πιάτσα.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.