Jump to content



Kingston 240GB SSD HyperX 3K 2.5 112,99 €


Recommended Posts

Καλή προσφορά από msystems

http://www.msystems.gr/index.php?category=2021&product=14586

Η επόμενη τιμή στο skroutz είναι 133,00€

http://www.skroutz.gr/s/1711770/Kingston-HyperX-3K-SSD-240GB-stand-alone-drive.html

Έγινε επεξεργασία από rastafari
Αλλαγή ετικέτας τίτλου σε "έληξε".
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Καλή προσφορά από msystems

http://www.msystems.gr/index.php?category=2021&product=14586

Η επόμενη τιμή στο skroutz είναι 133,00€

http://www.skroutz.gr/s/1711770/Kingston-HyperX-3K-SSD-240GB-stand-alone-drive.html

 

Εξαιρετική προσφορά και ΠΡΟΣΟΧΗ ειδικά όταν προορίζεται για laptop:

">Dimensions 69.85mm x 100mm x 9.5mm"

ορισμένα "thin/slim" laptops θέλουν από 9.0mm και κάτω 

Οπότε, ρωτήστε τα παιδιά στην Msystems για συμβατότητα πρίν την τελική αγορά...

Για desktop, ΔΕΝ υπάρχει θέμα... Το "κοτσάρεις" όπου να είναι  :rolleyes:

 

υ.γ. Πολύ καλές επιδόσεις read/write, χαμηλούτσικα IOPS και ...δεν μου αρέσουν τα... 3 χρόνια που δίνει εγγύηση, περίμενα τουλάχιστον 5, ειδικά όταν άλλοι κατασκευαστές έχουν "φτάσει" στα 10..!

Link to comment
Share on other sites

Εγω αυτον εχω και τον διαλεξα μονο και μονο γιατι τον ειχα βρει στα 113 ευρω απο crazy sundays πριν αρκετο καιρο που η κανονικη του τιμη ηταν 160 νομιζω και γενικα τα 240-256gb κοστιζαν αρκετα. Δεν εχω κανενα παραπονο αλλα πιστευω πως ακομα και στα 112 ευρω ισως υπαρχουν καλυτερες λυσεις για 240gb. Δεν του εχω τρεξει καποιο τεστ για να δω πραγματικες ταχυτητες αλλα τα 550/500 που ανακοινωνει δεν τα πιανει.. ολο λεω να τον τεσταρω και ολο βαριεμαι.. :-P

Link to comment
Share on other sites

Εγω αυτον εχω και τον διαλεξα μονο και μονο γιατι τον ειχα βρει στα 113 ευρω απο crazy sundays πριν αρκετο καιρο που η κανονικη του τιμη ηταν 160 νομιζω και γενικα τα 240-256gb κοστιζαν αρκετα. Δεν εχω κανενα παραπονο αλλα πιστευω πως ακομα και στα 112 ευρω ισως υπαρχουν καλυτερες λυσεις για 240gb. Δεν του εχω τρεξει καποιο τεστ για να δω πραγματικες ταχυτητες αλλα τα 550/500 που ανακοινωνει δεν τα πιανει.. ολο λεω να τον τεσταρω και ολο βαριεμαι.. :-P

 

Τα πιάνει στο ΑΤΤΟ, όπου δλδ λέει ότι τα πιάνει. Μια χαρά είναι, σε αυτήν την τιμή προσωπικά δεν με δελεάζει σήμερα.

Link to comment
Share on other sites

Atto?? Δλδ; Με πιανεις αδιαβαστο. Καπου καποτε ειχε παρει το ματι μου κατι reviews που οι ταχυτητες του ειχαν μετρηθει σε καποια σειρα λειτουργιων και ηταν αρκετα χαμηλοτερες. Ειδικα η εγγραφη μπορει να ξεπερναγε μετα βιας τα 300 αλλα δε θυμαμαι και ακριβως τωρα. Για τη σημερον ημερα συμφωνουμε απολυτα. Οταν τον πηρα εγω τα 240gb ηταν πολυ ακριβοτερα σε σχεση με τα 113 που τον πηρα, αλλα σημερα υπαρχουν και καλυτερες προτασεις

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως, επειδή ήδη είχα έναν HyperX, πήρα ακόμα έναν εχθές και τώρα τους έχω σε raid 0 για OS και προγράμματα. Ήταν μανούβρα το στήσιμο, αλλά όλα καλά τώρα. 

 

Για μια ακόμη φορά το Msystems εξυπηρετικότατο και άμεσο, χωρίς κουραστικές διατυπώσεις κ.λπ. 

Έγινε επεξεργασία από pnick
Link to comment
Share on other sites

Για μια ακόμη φορά το Msystems εξυπηρετικότατο και άμεσο, χωρίς κουραστικές διατυπώσεις κ.λπ.

 

Πάντα, τα παιδιά δεν παίζονται...

Έχω μείνει πολλές φορές ευχαριστημένος από τις συμβουλές τους και όλα τα feedback που έχω πάρει ανά καιρούς. Ακόμα και εάν ΔΕΝ "ψωνίσω" πάντα δίνουν τη γνώμη τους, ανεπηρέαστοι. 

Άμα είσαι γνώστης ενός αντικειμένου...

Επίσης τα παιδιά στον "κάτω όροφο" είναι πολύ καλοί τεχνίτες.

Όσο αφορά τον SSD, προσοχή στα laptop δότι κάποια από αυτά (slim) "δέχονται" μόνο 7mm πάχος

Έγινε επεξεργασία από Spyros Mil
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.