Jump to content


Συσκευη εως 350 ευρω.


Recommended Posts

Καλησπέρα!

Ένας φίλος έχει το samsung galaxy s3 mini και ψάχνεται για αναβάθμιση.

το κινητό το θελει για μουσική, ίντερνετ, εφαρμογές, mails, κάμερα και λίγα παιχνίδια. Ακόμα, του αρέσει να δοκιμάζει διάφορες custom roms οπότε θα ήθελε να έχει αρκετές δυνατότητες στο συγκεκριμένο κομμάτι.

 

Τον απασχολεί επίσης το αν πρέπει να πάει σε 8 πυρήνες μιας και έχουν αρχίσει να παίζουν πολύ τελευταία.

 

 Αρχίκα σκέφτοταν να πάρει το htc m8 όταν πέσει λίγο η τιμή του, αλλά τον απέτρεψαν διάφορες συγκρίσεις στο ιντερνετ.

 

Αξιζει να κάνει μια αγορά τώρα (και αν ναι ποιό ;) ή να περιμένει να βγουν οι οχταπυρηνοι και να πέσουν οι τιμές τους;

 

μιλάμε μέχρι 350-360 ευρώ,  δεν υπάρχει προτίμηση σε μάρκα ούτε θέμα με τα κινέζικα.

 

Έγινε επεξεργασία από Incredible
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν ηθελε σκάλισμα, θα προτεινα Asus Zenfone 2. 64bit cpu + 4GB RAM με αναμενομενη τιμη κοντα στα 300

 

Αλλα για σκαλισμα παμε σε Nexus ή 1+1

 

To ποσους πυρηνες εχει ειναι λιγο ασχετο, υπαρχουν οκταπυρηνα που πανε χαλια και τετραπύρηνα που σπερνουν. Το θεμα δεν ειναι ο αριθμος αλλα η αρχιτεκτονικη

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως περιμένω ένα εκ των Elephone P7000 ή ECOO E04 Plus τα οποία αναμένονται τέλη του μήνα και σε τιμή κάτω των 250€ (Pre-sale βρίσκεις και με 150€).

Έγινε επεξεργασία από raven_g20
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως περιμένω ένα εκ των Elephone P7000 ή ECOO E04 Plus τα οποία αναμένονται τέλη του μήνα και σε τιμή κάτω των 250€ (Pre-sale βρίσκεις και με 150€).

Για τα elephone Είμαι λίγο επιφυλακτικός, έχουν βρεθεί 2 στα χέρια μου, το 1(πιο φθηνό) είχε διάφορα θεματακια και το 2 ήταν πολύ ανώτερο αλλά δεν μου πολυγεμιζε το μάτι..
Link to comment
Share on other sites

Το z2, προσωπικά, μου αρέσει περισσότερο απο τα υπόλοιπα. Έχει εξαιρετική  αυτονομία και πολύ όμορφη οθόνη. Είναι δυνατό και τουμπανιάρικο, και ήμουν στο τσακ να το τσιμπήσω αλλά ήθελα δίκαρτο και πήγα σε κινέζικο (ΖΤΕ nubia z7 mini). Το G3 έχει φανταστική οθόνη, αλλά υπολείπεται σε αυτονομία.

Για το m8 δεν έχω άποψη μιας και δεν το έχω δει ούτε καν σε σταντ.

 

Θα έπαιρνα το z2 σε σχέση με το g3.

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύετε ότι το htc Μ8 αξίζει τα παραπάνω λεφτά από το G3;

ποια η γνώμη σας για το Ζ2; πως στέκεται απέναντι στα υπόλοιπα;

Την καλύτερη αυτονομία και το καλύτερο σε multimedia(παιχνίδια, YouTube) πιστεύω το έχει το m8 με αυτά τα ηχεία που έχει μπροστά.

Το g3 σε Γενικό σύνολο είναι το καλύτερο σε αυτά τα λεφτά , με πολύ καλή οθόνη και ωραία κάμερα..

Το z2 και αυτό πολύ δυνατό αλλά επειδή ειναι αδιάβροχο είναι λίγο "ογκώδες" [emoji14] και η οθόνη του δεν είναι τόσο καλή οσο τα άλλα 2 λόγω πάλι της αδιαβρχης κάλυψης..

Έγινε επεξεργασία από D_Angelos
Link to comment
Share on other sites

Το g3 σε Γενικό σύνολο είναι το καλύτερο σε αυτά τα λεφτά , με πολύ καλή οθόνη και ωραία κάμερα..

 

 

H οθονη του G3 σαν πακετο ειναι μια μετρια αχνιστή κουράδα. Sorry για το γαλλικο, αλλα βαρεθηκα να βλεπω την εκφραση καλη οθονη να ειναι στην ιδια πρόταση με το G3. Για τα μπαζα ειναι. Ειδικα αν το ζορίσεις το κινητο, πιο φωτεινός ειναι ο ηλιος σε ολικη εκλειψη του. Το οτι εχει QHD αναλυση απο μονο του δεν λεει Τ-Ι-Π-Ο-Τ-Α-!

Link to comment
Share on other sites

Oneplus One, είναι όλα όσα θέλεις για πρόσκληση, πήγαινε στο φόρουμ myphone.gr όπου είναι για αξεσουάρ του κινητού, θα βρεις αρκετές.Τέλειο κινητό, με λειτουργία νέξους, πολλές ρομ και specs φοβερά!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.