Jump to content



Nvidia GTX 980 Ti


Recommended Posts

Αν ειναι να δωσεις παραπανω απο 100 ευρω για 15% ναι δεν αξιζει. Αν δεν δωσεις τοτε αξιζει ισως. Αλλα ουτε ξερουμε τι αποδοση θα εχουν αυτες που θα βγουν πρωτα ουτε τιμες...

Έγινε επεξεργασία από icy20
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, icy20 said:

Βρε ναι το ξερω. Αλλα εγω νομιζα οτι οι πρωτες καρτες θα ειναι ισαξιες η οριακα χαμηλοτερες απο τις ti... Τελος του χρονου νομιζα οτι θα εχει νοημα το upgrade.

Ισαξιες? :hehe:

 

H διαφορα τους θα ειναι οτι διαφορα ειχε η 980 απο την 780Τi... +15%, 70w κατω και κανενα 100αρι λιγοτερο στην τιμη.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Για κάτι ακυκλοφόρητο ακόμα μην πώ τι είναι όλες αυτές οι εικασίες, 15-20% απο τι ας πούμε απο reference 980ti όταν κλοκαρισμένη γίνεται γρηγορότερη απο titan με διαφορά κλπ, μολις κυκλοφορήσουν και βγούν σωστά benchmarks θα δούμε τι κάνουν, προσωπικά με ενδιαφέρει το gp 100 για να αντικαταστήσω την 980ti

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, looproll said:

Για κάτι ακυκλοφόρητο ακόμα μην πώ τι είναι όλες αυτές οι εικασίες, 15-20% απο τι ας πούμε απο reference 980ti όταν κλοκαρισμένη γίνεται γρηγορότερη απο titan με διαφορά κλπ, μολις κυκλοφορήσουν και βγούν σωστά benchmarks θα δούμε τι κάνουν, προσωπικά με ενδιαφέρει το gp 100 για να αντικαταστήσω την 980ti

 

Γτ δεν μπορεις να κατανοησεις οτι ΠΑΝΤΑ οτι τελευταιο βγαινει ειναι πολυ/λιγο καλυτερο απο το προηγουμενο παντου??

 

Δηλαδη εσυ τι πιστευεις, οτι θα βγει σε 15 μερες ο seng huang, ή πως διαολο λεγεται, και θα πει "Να η καινουργια 1080gtx, παιζει στα ιδια με την προηγουμενη  μας 980ti, και με λιγο σκαλισμα η 980ti περναει την καινουργια μας καρτα"???  :hehe:

 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος looproll έγραψε:

Για κάτι ακυκλοφόρητο ακόμα μην πώ τι είναι όλες αυτές οι εικασίες, 15-20% απο τι ας πούμε απο reference 980ti όταν κλοκαρισμένη γίνεται γρηγορότερη απο titan με διαφορά κλπ, μολις κυκλοφορήσουν και βγούν σωστά benchmarks θα δούμε τι κάνουν, προσωπικά με ενδιαφέρει το gp 100 για να αντικαταστήσω την 980ti

Καθε φορα ετσι γινεται 15-20 τα απλο 40% τα ti.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα θα περιμενω να δω τις καινουργιες 1080 ή οπως θα λεγονται για να σκεφτω αν θα δωσω το τερατακι μου.

 

Αν κ με βλεπω κατευθειαν για Ti παλι ^_^

Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Όλοι για εκέι πάμε @Lazy Dog Απλά ελπίζω να μην έχει πάει κ στον πάτo η τιμή της σημερινής Ti! και δεν πάρουμε επιστροφή τίποτα :p

Έγινε επεξεργασία από Nemesis89
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Nemesis89 said:

Όλοι για εκέι πάμε @Lazy Dog Απλά ελπίζω να μην έχει πάει κ στον πάτo η τιμή της σημερινής Ti! και δεν πάρουμε επιστροφή τίποτα 

Στον πάτο δε θα πάει, αλλά 200€ τα χάνετε άνετα.

Link to comment
Share on other sites

200 Ευρώ ίδι έχουμε χάσει :p Αν όπως λένε εμφανίστηκαν ti μεταχείρο στα 600 ευρώ ! Αν περιμένουμε 1080Ti κοντά χριστούγεννα??

Έγινε επεξεργασία από Nemesis89
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Nemesis89 said:

200 Ευρώ ίδι έχουμε χάσει :p Αν όπως λένε εμφανίστηκαν ti μεταχείρο στα 600 ευρώ ! Αν περιμένουμε 1080Ti κοντά χριστούγεννα??

Αν...?

http://www.ebay.ie/itm/Zotac-NVIDIA-GeForce-GTX-980-Ti-6GB-AMP-Extreme-Boost-Graphics-Card-/301904539468?hash=item464ae9af4c:g:1LMAAOSwxp9W1x7W

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται οτι θα χασουμε.

 

Αλλά δεν θελω να δινω διπλα λεφτα(1080 κ μετα 1080Ti)...μια κ καλη Ti κ ας αργησει

 

(τουλαχιστον ετσι σκεφτομαι κ θελω τωρα...για αργοτερα ιδωμεν) :amen::hehe:

 

 

Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εγω την εδωσα 550ε με τα βιας την δικια μου πριν 20 μερες περιπου(το μετανιωσα)....δεν την παλευω χωρις pc.....εχω μουρλαθει να παιζω GT 6 στο PS3 :confused:

 

Αλλα ουτε και για 1080 ψηνομαι......μα 256bit?(διαβασα) :blink:στον λεμο μου εχει κατσει και ας ειναι 10 15 % πιο γρηγορη....παλι την ιδια χαζομαρα που πηρα 980 και μετα 980τι δεν θελω να την κανω αλλα πως θα γινει αλλιως?ποιος περιμενει εως τα χριστουγεννα :suicide:

Link to comment
Share on other sites

Αψυχολογητες κινησεις για μενα... Αντε και κραταγατε την 980 ti μεχρι τα χριστουγεννα, και αντε και χανατε αλλα 200 ευρω (λεω εγω τωρα), που δεν παιζει μιας και οι φημες δινουν την 1070 στα 500 δολλαρια και την 1080 στα 650.  Αλλα ας δεχτουμε οτι χανατε 200 ευρω ακομα. Ε μεχρι τα χριστουγεννα, 5 ευρω τη βδομαδα να βαζατε στην ακρη θα τα ειχατε μαζεμενα και με το παραπανω! Δωσατε λεφτα για 980, μετα κι αλλα για 980ti και τελικα ξεμεινατε απο καρτα και δεν παιζετε καν παιχνιδια;;;;;;;;; Κατα την ταπεινη μου αποψη αυτο ειναι ολιγον απαραδεκτο... 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

πριν 55 λεπτά, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Αψυχολογητες κινησεις για μενα... Αντε και κραταγατε την 980 ti μεχρι τα χριστουγεννα, και αντε και χανατε αλλα 200 ευρω (λεω εγω τωρα), που δεν παιζει μιας και οι φημες δινουν την 1070 στα 500 δολλαρια και την 1080 στα 650.  Αλλα ας δεχτουμε οτι χανατε 200 ευρω ακομα. Ε μεχρι τα χριστουγεννα, 5 ευρω τη βδομαδα να βαζατε στην ακρη θα τα ειχατε μαζεμενα και με το παραπανω! Δωσατε λεφτα για 980, μετα κι αλλα για 980ti και τελικα ξεμεινατε απο καρτα και δεν παιζετε καν παιχνιδια;;;;;;;;; Κατα την ταπεινη μου αποψη αυτο ειναι ολιγον απαραδεκτο... 

Με προλαβες θηριο... Μολις ειδα τις ti να φευγουν , ειπα ακριβως το ιδιο πραγμα... Δε καταλαβαινω τον λογο ρε παιδια... Οκ θελετε να προλαβετε το νεο... Μα πριν το δειτε ΚΑΝ? Δε το καταννοω... Δε πειραζει, μου φαινεται με καμμια ti να βρισκομαι τα Χριστουγεννα, αντι για pascal...

Link to comment
Share on other sites

Το να μεινεις χωρις vga κ εγω δεν το καταλαβαινω. Εγω που την εδιωξα πηρα τις 2 970 που ειχα στα πεθερικα κ το αλλο σπιτι και κανω δουλεια μου. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.